غذاهای نذری ماه محرم در شهرهای مختلف ایران چیست؟

۲۸ شهریور ۱۳۹۶
غذاهای نذری ماه محرم

یکی از رسم های بسیار قشنگ ماه محرم و صفر، دیگ‌های کوچک و بزرگی است که در خانه‌ها و حتی کوچه و خیابان‌ها گذاشته می‌شود. پخت نذری در محرم آنقدر بساطش داغ است که در بعضی از محلات مردم به عشق چشیدن غذای نذری، ساعت‌ها ایستادن در صف‌های طولانی را به جان می‌خرند. به جز تهران که درطول ماه محرم پختن غذاهایی مثل قیمه، عدس پلو، قرمه سبزی و آش رشته بسیار در آن باب است، در دیگر شهرهای ایران نیز بساط نذری حال و هوای شهرها را عوض می‌کند. در اینجا نگاهی داریم به غذاهای نذری ماه محرم در شهرهای مختلف ایران. با بلاگ اسنپ تریپ همراه باشید.

ادامه مطلب

دسته:ایرانگردی

بلندترین قله های ایران کدامند؟

۲۸ شهریور ۱۳۹۶
بلندترین قله های ایران کدامند؟

ایران برای گردشگران با سلیقه‌های مختلف ایدئال‌ترین سرزمین است. هم شهرگردها، هم علاقه‌مندان به تاریخ‌گردی، هم کویرنوردها، هم جنگل‌نوردها، هم دره‌نوردها و هم کوه‌نوردها می‌توانند در شهرهای مختلف ایران سفرهایی باب طبعشان داشته باشند. اگر شما هم اهل کونوردی هستید و می‌خواهید بلندترین قله های ایران را بشناسید با ما همراه شوید:

ادامه مطلب

دسته:ایرانگردی

رسم و رسومات ماه محرم در ایران

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
ماه محرم در ایران

ماه محرم در ایران یکی از دیدنی ترین ماه‌هاست، آنقدر که عده‌ای برای دیدنش از سراسر دنیا به ایران می‌آیند. برپا شدن داربست‌ هئیت‌های عزاداری و آویزان شدن پرچم‌های قرمز و سیاه از در و دیوار شهر، برپا شدن دیگ‌های نذری و مردم سیاهپوش، تصویرهای ماندگار ماه محرم هستند. هرکدام از شهرهای ایران نیز آیین‌ها و رسم و رسومات خاصی دارند که تماشای آنها از نزدیک، انگیزه‌ای است برای رفتن و تماشا از نزدیک.

ادامه مطلب

دسته:ایرانگردی

راهنمای جاهای دیدنی طالقان

۱۹ شهریور ۱۳۹۶
راهنمای جاهای دیدنی طالقان

طالقان که به ارتفاعات و قله‌های سرسبز و زیبایش شناخته می‌شود، در ۱۱۴ کیلومتری کرج و ۱۶۶ کیلومتری از تهران قرار گرفته. آبشارها و رودها و کوچه باغ‌های طالقان به اضافه امکان پیاده روی و دوچرخه‌سواری در چمنزارهای آن از انگیزه‌های سفر به طالقان است. اما انگیزه قوی‌تری نیز باعث سفر به طالقان می‌شود و آن خوش آب و هوا بودن و نزدیکی‌اش به تهران است، به طوری که میتواند مقصد سفری یک روزه یا حتی چند ساعته در آخر هفته باشد، بدون اینکه ناچار به طی مسافتی طولانی باشید.

در این پست درباره جاهای دیدنی طالقان،جاذبه های گردشگری طالقان و طبیعت آن نوشته‌ایم.

ادامه مطلب

دسته:جاذبه

جاذبه های گردشگری علی آباد کتول

۱۹ شهریور ۱۳۹۶
مسیر آبشار کبودوال

علی آباد کتول یکی از سرسبزترین و دیدنی‌ترین شهرهای استان گلستان است. این شهر در منطقه‌ای کم ارتفاع قرار گرفته است و به خاطر آب و هوای معتدلش معروف شده. قدمت تاریخی علی آباد کتول را هفت‌هزار سال تخمین می‌زنند، اما بیشتر از جاذبه‌های تاریخی، جاذبه‌های گردشگری طبیعی بسیاری که این شهر دارد باعث شده سالانه گردشگران زیادی علی آباد کتول را به عنوان مقصد گردشگری‌شان انتخاب کنند. در اینجا نگاهی داریم به جاذبه های گردشگری علی آباد کتول:

ادامه مطلب

دسته:جاذبه

بهترین سوغات کرمانشاه چیست؟

۱۵ شهریور ۱۳۹۶
سوغات-کرمانشاه

کرمانشاه از آن شهرهایی است از سفر به آن با چمدانی پر از سوغات رنگارنگ و خوراکی‌های خوشمزه به شهرتان برمی‌گردید. شیرینی‌های محلی و صنایع ‌دستی کرمانشاه از محبوب‌ترین سوغاتی‌های این شهر هستند. در اینجا نگاهی داریم به سوغات کرمانشاه و بهترین جاهایی که این اجناس را می‌توانید تهیه کنید:

ادامه مطلب

دسته:سوغات