برگه پیدا نشد – اسنپ تریپ، رزرو هتل، خرید بلیت هواپیما و اتوبوس https://www.snapptrip.com/blog اسنپ تریپ، رزرو هتل، خرید بلیت هواپیما و اتوبوس Wed, 13 Jan 2021 13:55:22 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.6 چطور ویزا بگیریم؟https://www.snapptrip.com/blog/%da%86%d8%b7%d9%88%d8%b1-%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7-%d8%a8%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d9%85/ https://www.snapptrip.com/blog/%da%86%d8%b7%d9%88%d8%b1-%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7-%d8%a8%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d9%85/#respond Wed, 13 Jan 2021 05:47:02 +0000 https://www.snapptrip.com/blog/?p=14154پیش از پاسخ به این سوال که چطور می‌توانیم ویزا بگیریم، بهتر است بدانیم ویزا چیست و چرا باید ویزا بگیریم؟ اگر اهل سفرهای خارج از کشور محل اقامتتان باشید یا حتی اخبار حوزه سفر خارجی و جهانگردی را دنبال کنید کلمه ویزا را زیاد شنیده‌اید. ویزا که معادل فارسی آن «روادید» گفته می‌شود، مجوزی است که به شما به عنوان یک شهروند خارجی اجازه سفر و اقامت با مدت تعیین شده در کشور مقصد را می‌دهد. انواع ویزاها، تنوع روش‌های گرفتن ویزا، مدارک لازم برای گرفتن ویزا، همه‌ی آن چیزی است که برای گرفتن ویزا لازم است بدانید. همانطور که گفته شد ویزا یک مجوز است که توسط اداره مهاجرت کشوری که قصد سفر به آن را دارید روی پاسپورت یا گذرنامه‌تان مهر می‌شود. پاسپورت یا گذرنامه هم تعریف ساده‌ای دارد. درواقع پاسپورت شناسنامه‌ی بین‌المللی شماست که مهمان بودن شما در کشور مقصد را نشان می‌دهد. پاسپورت شامل اطلاعات شخصی شما مانند نام، تاریخ و محل تولد، جنسیت، تاریخ و شماره پاسپورت و تاریخ انقضا می‌شود. با گرفتن ویزا، مهر و مجوز اقامت در کشور مقصد هم داخل پاسپورتتان ثبت می‌شود. با مهر ویزا روی پاسپورت، می‌توانید به مدت معینی که در ویزا مشخص شده در کشور مقصد بمانید […]

نوشته چطور ویزا بگیریم؟ اولین بار در وبلاگ اسنپ تریپ. پدیدار شد.

]]>

پیش از پاسخ به این سوال که چطور می‌توانیم ویزا بگیریم، بهتر است بدانیم ویزا چیست و چرا باید ویزا بگیریم؟ اگر اهل سفرهای خارج از کشور محل اقامتتان باشید یا حتی اخبار حوزه سفر خارجی و جهانگردی را دنبال کنید کلمه ویزا را زیاد شنیده‌اید. ویزا که معادل فارسی آن «روادید» گفته می‌شود، مجوزی است که به شما به عنوان یک شهروند خارجی اجازه سفر و اقامت با مدت تعیین شده در کشور مقصد را می‌دهد. انواع ویزاها، تنوع روش‌های گرفتن ویزا، مدارک لازم برای گرفتن ویزا، همه‌ی آن چیزی است که برای گرفتن ویزا لازم است بدانید.

همانطور که گفته شد ویزا یک مجوز است که توسط اداره مهاجرت کشوری که قصد سفر به آن را دارید روی پاسپورت یا گذرنامه‌تان مهر می‌شود.

پاسپورت یا گذرنامه هم تعریف ساده‌ای دارد. درواقع پاسپورت شناسنامه‌ی بین‌المللی شماست که مهمان بودن شما در کشور مقصد را نشان می‌دهد. پاسپورت شامل اطلاعات شخصی شما مانند نام، تاریخ و محل تولد، جنسیت، تاریخ و شماره پاسپورت و تاریخ انقضا می‌شود. با گرفتن ویزا، مهر و مجوز اقامت در کشور مقصد هم داخل پاسپورتتان ثبت می‌شود.

با مهر ویزا روی پاسپورت، می‌توانید به مدت معینی که در ویزا مشخص شده در کشور مقصد بمانید و سپس آنجا را ترک کنید.

مدارک لازم برای گرفتن ویزا

بسته به اینکه قصد سفر به کدام کشور را دارید و یا اینکه هدفتان از سفر چیست، نوع ویزا و بعضی مدارک مورد نیاز هم به تبعیت کشور مقصد تغییر خواهد کرد. اما برخی مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزا معمولا مشترک و کلی هستند. این مدارک مورد نیاز عمومی برای گرفتن ویزا عبارتند از :

 • پاسپورتی که حداقل ۶ ماه اعتبار دارد به همراه پاسپورت‌های قدیمی (یا کارت‌های پرواز و بلیط‌های هواپیما)
 • یک تا سه قطعه عکس رنگی ۳.۵ * ۴.۵ با پس زمینه سفید
 • شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه و کپی
 • اگر با همسرتان سفر می‌کنید ترجمه سند ازدواج
 • تکمیل فرم اطلاعات مسافران
 • مدارک مالی شامل مدارک گردش حساب و تمکن مالی
 • مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی و بیمه تامین اجتماعی
 • دعوت‌نامه و تمام مشخصات فردی و شغلی دعوت‌کننده در صورت وجود
 • واچر رزرو هتل و بلیط هواپیما درصورتی که دعوت‌نامه ندارید
 • رضایت نامه محضری

این مدارک و مدارک دیگری که شامل جزئیات بیشتری می‌شود ممکن است برای برخی سفرهای خارجی کاملا لازم و برای برخی سفرها همه‌شان لازم نباشند.

انواع ویزا

انواع ویزا را می‌توان بر اساس چند مدل دسته‌بندی کرد. دو دسته‌ی کلی و اصلی برای دسته‌بندی انواع ویزاها وجود دارد. یکی بر اساس نوع و هدف سفر و دیگری بر اساس دفعات اجازه ورود به کشور.

انواع ویزا بر اساس هدف سفر

ویزای توریستی : همانطور که از اسمش مشخص است، ویزای مخصوص سفرهای گردشگردی

ویزای تجاری : برای صاحبان کسب و کارها و تجار و کسانی که قصد انجام تجارت در کشور مقصد را دارند

ویزای درمانی : مخصوص مسافرانی که برای معالجه و درمان سفر می‌کنند

ویزای کار : این ویزا مخصوص کسانیست که برای کار به کشور مقصد سفر می‌کنند و معمولا دعوت‌نامه همکاری دارند

ویزای ملاقات اقوام : ویزایی که معمولا با دعوت‌نامه‌ای از سمت اقوام ساکن در کشور مقصد به شما داده می‌شود

ویزای ترانزیت : مخصوص توقف‌های کوتاه است، برای مثال در فاصله بین دو پرواز می‌توانید در کشور میانی مدتی را در فرودگاه بمانید

ویزای دانشجویی، ویزای مهاجرتی و ویزاهای دیگری که شاید برای برخی کشورها لازم باشد.

انواع ویزا بر اساس دفعات اجازه ورود به کشور

ویزای یک بار ورود یا سینگل : با این ویزا فقط یک بار می‌توانید به کشور مقصد ورود داشته باشید

ویزای دوبار ورود یا دابل : در مدت اعتبار این ویزا می‌توانید دو بار به کشور مقصد وارد شوید

ویزای چندبار ورود یا مولتیپل : با داشتن این ویزا تا زمانی که تاریخ اعتبار ویزا تمام نشده می‌توانید هرچندبار که خواستید به کشور مقصد ورود و خروج داشته باشید

ویزای ترانزیت فرودگاهی : با این ویزا اجازه ورود به شهر و کشور مقصد را ندارید و فقط می‌توانید توقفی کوتاه در فرودگاه داشته باشید

حالا برویم سراغ پاسخ به این سوال که چطور ویزا بگیریم؟

ویزا گرفتن در دنیای امروز و با رونق گردشگری و جهانگردی دیگر چندان کار سختی نیست. هرچند اگر اولین بار است که برای گرفتن ویزا اقدام می‌کنید حتما با کسانی که راهکارهای ویزا گرفتن را بهتر می‌دانند مشورت کنید. اما به طور کلی چند راه برای ویزا گرفتن وجود دارد که بتوانید راه مناسب خودتان را انتخاب کنید.

روش‌های اخذ ویزا

مراجعه به سفارت

یکی از روش‌های اخذ ویزا مراجعه مستقیم به سفارت کشور مقصد در شهر و کشور محل زندگیتان و پر کردن فرم‌های مربوطه و تقاضا دادن برای ویزاست.

کمک گرفتن از آژانس‌ها

به دلیل سختی گرفتن ویزای بعضی کشورها یا زمان‌بر بودن این کار یا نداشتن اطلاعات کافی، یکی از راه‌های راحت گرفتن ویزا کمک گرفتن از آژانس‌هاست. آژانس‌های گردشگری و مسافرتی این کار را برای شما انجام می‌دهند.

درخواست ویزای آنلاین

برخی کشورها فقط به صورت آنلاین ارائه‌ی ویزا دارند. در کل گرفتن ویزا آنلاین هم راه راحتی است اگر که کشور مقصدتان این راه را ارائه دهد

ویزای فرودگاهی

یکی از راحت‌ترین و سریع‌ترین راه‌های گرفتن ویزای کشور مقصد به شرطی که کشور مقصدتان این امکان را داشته باشد و ویزای فرودگاهی ارائه دهد. کافیست مدارک لازم راه همراه داشته باشید

بیشتر بخوانید : چطور ارزانترین بلیط هواپیما را بخریم؟

نوشته چطور ویزا بگیریم؟ اولین بار در وبلاگ اسنپ تریپ. پدیدار شد.

]]>
https://www.snapptrip.com/blog/%da%86%d8%b7%d9%88%d8%b1-%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7-%d8%a8%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d9%85/feed/ 0
لیست وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوسhttps://www.snapptrip.com/blog/%d9%88%d8%b3%d8%a7%db%8c%d9%84-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d9%81%d8%b1-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d8%aa%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%b3/ https://www.snapptrip.com/blog/%d9%88%d8%b3%d8%a7%db%8c%d9%84-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d9%81%d8%b1-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d8%aa%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%b3/#comments Wed, 30 Dec 2020 10:44:28 +0000 https://www.snapptrip.com/blog/?p=14093سفر با اتوبوس، انتخابی که برخلاف تصورات عموم از سختی و کندی‌اش، در نهایت آنقدر حسن دارد که پشیمانتان نمی‌کند. دیدن پیچ و خم جاده از شیشه‌های اتوبوس و در ارتفاع کمی بالاتر از ماشین، به خاطر سپردن لحظه لحظه‌ی عبور از کوه‌ و جنگل و کویر و دریا، همسفر شدن با حداقل ۳۰ مسافر دیگر از هر قشر و نژاد و شهر و کشوری، استراحت‌های بین راهی و نسیم‌های خنک و آفتاب‌های سوزانش، عاشقان جاده را راهی سفر با اتوبوس خواهد کرد. سفر با اتوبوس درکنار معایبش می‌تواند همینقدر لذتبخش و آسان باشد اگر کمی هم اطلاعات داشته باشید و نکات سفر راحت را بدانید. بخشی از اطلاعاتی که برای سفر راحت با اتوبوس لازم دارید، لیست وسایل مورد نیاز برای سفر با اتوبوس است. گاهی هم شاید نه به خاطر عشق به جاده، بلکه برای فرار از فرایند زمان‌بر سوار شدن به هواپیما، ترجیح مسافران سفر با اتوبوس است. یا در مواردی دیگر، انتخاب وسیله نقلیه اتوبوس برای سفر، برای کسانی پیش می‌آید که برای سفر به مقصد موردنظرشان هیچ وسیله نقلیه دیگری وجود ندارد. به هر دلیل و مقصدی که با اتوبوس سفر می‌کنید، فقط با دانستن چند نکته کلیدی سفر با اتوبوس، سفر راحت و دلنشینی […]

نوشته لیست وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس اولین بار در وبلاگ اسنپ تریپ. پدیدار شد.

]]>

سفر با اتوبوس، انتخابی که برخلاف تصورات عموم از سختی و کندی‌اش، در نهایت آنقدر حسن دارد که پشیمانتان نمی‌کند. دیدن پیچ و خم جاده از شیشه‌های اتوبوس و در ارتفاع کمی بالاتر از ماشین، به خاطر سپردن لحظه لحظه‌ی عبور از کوه‌ و جنگل و کویر و دریا، همسفر شدن با حداقل ۳۰ مسافر دیگر از هر قشر و نژاد و شهر و کشوری، استراحت‌های بین راهی و نسیم‌های خنک و آفتاب‌های سوزانش، عاشقان جاده را راهی سفر با اتوبوس خواهد کرد.

سفر با اتوبوس درکنار معایبش می‌تواند همینقدر لذتبخش و آسان باشد اگر کمی هم اطلاعات داشته باشید و نکات سفر راحت را بدانید. بخشی از اطلاعاتی که برای سفر راحت با اتوبوس لازم دارید، لیست وسایل مورد نیاز برای سفر با اتوبوس است.

گاهی هم شاید نه به خاطر عشق به جاده، بلکه برای فرار از فرایند زمان‌بر سوار شدن به هواپیما، ترجیح مسافران سفر با اتوبوس است. یا در مواردی دیگر، انتخاب وسیله نقلیه اتوبوس برای سفر، برای کسانی پیش می‌آید که برای سفر به مقصد موردنظرشان هیچ وسیله نقلیه دیگری وجود ندارد.

به هر دلیل و مقصدی که با اتوبوس سفر می‌کنید، فقط با دانستن چند نکته کلیدی سفر با اتوبوس، سفر راحت و دلنشینی خواهید داشت.

سبک سفر کنید

برای شروع نوشتن لیست وسایل سفر با اتوبوس، توصیه ما مثل توصیه برای هر سفر دیگری، سبک سفر کردن است. سعی کنید وسایلتان کم و سبک باشد. اما در سفر با اتوبوس این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. تمام مدت سوار شدن یا پیاده شدن وظیفه حمل چمدان‌ها و ساک‌ها به عهده خودتان است و سنگین بودن وسایل می‌تواند از راحتی سفرتان بکاهد.

پس برای شروع نوشتن لیست، تعداد کم و وزن کم وسایل را در نظر بگیرید و حالا شروع کنید به آماده کردن وسایلتان.

چمدان در اتوبوس

جدا کردن وسایل ضروری و غیرضروری

در اتوبوس‌ها صندوقی برای گذاشتن چمدان و ساک‌های بزرگ وجود دارد. شما می‌توانید تمام یا قسمتی از بار همراهتان را در صندوق اتوبوس جای دهید. اما به یاد داشته باشید که تا پیش از رسیدن به مقصد و پیاده شدن، به آن قسمت از اتوبوس دسترسی ندارید. بنابراین توصیه می‌کنیم وسایل غیرضروری که برای مقصد در نظر گرفته‌اید را در یک چمدان بگذارید و کیف یا ساک دستی‌ای برای وسایلی که احتمالا در مسیر به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنید داشته باشید.

چک لیست وسایل ضروری برای سفر با اتوبوس

کیف مدارک و کیف پول

ممکن است کیف مدارک و کیف پولتان یکی باشد. به هر حال فراموش نکنید که مدارک شناسایی مثل کارت ملی، شناسنامه و کارت‌های شناسایی مهم را به همراه داشته باشید. اگر از قبل بلیط اتوبوس آنلاین خریداری کرده‌اید بلیطتان را هم در این کیف داشته باشید تا به موقع تحویل دهید.

در این سفر با توجه به شلوغی ترمینال‌ها و تعداد زیاد مسافر در یک اتوبوس، بهتر است پول نقد با خودتان حمل نکنید. داشتن کارت اعتباری بهترین و امن‌ترین گزینه است اما کمی هم پول نقد همراه داشته باشید تا اگر در استراحتگاه‌های بین راهی نتوانستید از کارت اعتباری استفاده کنید از پول نقد کمک بگیرید.

شارژر و همه وسایل الکترونیک

در سوار شدن به اتوبوس با محدودیتی برای همراه بردن وسایل مواجه نیستید. بنابراین هر وسیله الکترونیکی‌ای که لازم دارید می‌توانید با خود همراه کنید. اگر تعداد این وسایل فراتر از یک گوشی و شارژر و هندزفری است، بهتر است یک کیف مخصوص داشته باشید. لپتاپ، تبلت، گوشی هوشمند، شارژر، پاوربانک یا شارژر همراه، هندزفری یا هدفون و هر وسیله الکترونیکی ضروری یا سرگرمی‌ای که نیاز دارید را در یک کیف بگذارید و با خود به داخل اتوبوس ببرید.

بردن لپتاپ به اتوبوس

لباس جداگانه برای مسیر و مقصد؛ دمای هوای اتوبوس را در نظر بگیرید

حتما برای مقصدتان به نسبت فصلی که سفر می‌کنید، کلی لباس و کفش و وسایل راحت یا رسمی و غیررسمی در نظر گرفته‌اید. همانطور که قبلا گفتیم بهتر است بارتان سبک باشد. اینکه چطور برای سفر چمدان ببندید را در این مطلب بخوانید. اما بجز لباس و کفش داخل چمدانتان که تا پایان سفر به آن دسترسی ندارید (البته شاید در موارد خیلی ضروری بتوانید از راننده درخواست کنید که اتوبوس را متوقف کند و وسایلتان بردارید)، به اینکه در اتوبوس چه لباسی می‌پوشید و چه لباسی همراهتان است از قبل فکر کنید.

در سفر با اتوبوس ساعت‌های زیادی را روی صندلی می‌نشینید بنابراین سعی کنید لباس و کفش راحتی بپوشید. همچنین دمای هوای داخل اتوبوس به علت ازدیاد مسافرهای با سلیقه‌های مختلف، دست خودتان نیست. ممکن است مسافر صندلی جلویی یا عقبی شما بخواهد کولر یا بخاری بالای سرش را روشن کند. اگر سرمایی یا گرمایی هستید با توجه به فصل و در نظر گرفتن اینکه دمای هوای داخل اتوبوس قابل پیشبینی نیست، حتما برای خودتان لباس گرم بردارید یا طوری لباس بپوشید که اگر گرمتان شد بتوانید لباس رویی را عوض کنید.

شاید بد نباشد بخاطر مشکلات دمای اتوبوس، یک پتوی مسافرتی نازک یا یک پارچه همراهتان باشد که شب را در اتوبوس راحت‌تر بخوابید.

لباس بردن در اتوبوس

آب، غذا و دارو

اگر نیازمندی دارویی خاصی دارید که طبیعتا باید داروها را در کیف همراه خود به داخل اتوبوس ببرید. اگرچه آبسرد کن در اکثر اتوبوس‌ها موجود است اما حتما یک بطری آب معدنی همراهتان داشته باشید.

داروهایی که ممکن است مورد نیاز هر مسافری در سفر با اتوبوس باشد :

 • قرص ضد تهوع
 • مسکن
 • چسب زخم
 • پماد تسکین دهنده درد یا نیش حشرات
 • محلول ضدعفونی کننده

در طول راه ممکن است اتوبوس در استراحتگاهی توقف نکند یا توقف در جایی باشد که غذای مناسب شما پیدا نشود. حتما به نسبت ساعت‌هایی که در سفر هستید، برای خودتان غذا و خوراکی سبک و سالم بردارید. در انتخاب غذا حتما مسئله‌ی عمومی بودن فضای اتوبوس را در نظر بگیرید. ترجیحا غذای بدون بو و بسته‌بندی‌ای که موقع خوردن سر و صدای زیادی ایجاد نکند انتخاب کنید. تنقلات پرکالری انتخاب بهتری هستند چون خوردنشان راحت و بدون دردسر است و با حجم و وزن کم کالری و سیرکنندگی زیادی دارند.

لیست لوازم شخصی؛ از آرایشی تا بهداشتی

از لوازم آرایشی و بهداشتی تا چشم‌بند برای خواب، می‌تواند برای هرکسی وسایل شخصی باشد. در اینجا چند مورد ضروری از وسایل شخصی را می‌نویسیم تا به نسبت فصل سفرتان آن‌ها را همراه داشته باشید.

 • کیف لوازم آرایش، کرم ضدآفتاب، کرم‌های مراقبت پوستی
 • دستمال کاغذی تمیز، دستمال توالت، پد بهداشتی بانوان، ژل ضدعفونی کننده دست، دستمال مرطوب، کیسه بهداشتی برای کسانی که احتمال تهوع در اتوبوس را دارند
 • چشم‌بند، گوشگیر (اگر گوشتان به باد و تغییر شرایط جوی حساس است)، عینک آفتابی، کلاه

وسایل سرگرمی

در سفرهای خیلی طولانی با اتوبوس ممکن است بین راه نیاز به سرگرمی داشته باشید. پیش از سفر به این مسئله فکر کنید و برای خودتان وسایل لازم را بردارید.

 • لپتاپ یا وسیله‌ای برای تماشای فیلم (البته که در اکثر اتوبوس‌ها امکان نمایش فیلم در نمایشگر اتوبوس وجود دارد اما ممکن است مورد علاقه‌ی شما نباشد)
 • خواندن کتاب در اتوبوس در حال حرکت را پیشنهاد نمی‌کنیم اما می‌توانید از گوش کردن کتاب‌های صوتی لذت ببرید.
 • اگر تجهیزاتی مثل یک پلیر شخصی یا هدفون بلوتوثی برای گوش دادن به موسیقی دارید همراهتان ببرید.

امیدواریم با داشتن این لیست وسایل سفر با اتوبوس، سفر خوبی داشته باشید و سفر با اتوبوس به یکی از گزینه‌هایتان برای انتخاب یک سفر دلچسب اضافه شود.

خرید آنلاین بلیط اتوبوس از وبسایت اسنپ‌تریپ

شما هم اگر تجربه‌ای درباره وسایل همراه در اتوبوس دارید برای ما و دیگر مسافران بنویسید.

نوشته لیست وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس اولین بار در وبلاگ اسنپ تریپ. پدیدار شد.

]]>
https://www.snapptrip.com/blog/%d9%88%d8%b3%d8%a7%db%8c%d9%84-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d9%81%d8%b1-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d8%aa%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%b3/feed/ 2
چند ساعت استراحت با رزرو اتاق ساعتی هتل‌هاhttps://www.snapptrip.com/blog/%d8%b1%d8%b2%d8%b1%d9%88-%d8%a7%d8%aa%d8%a7%d9%82-%d8%b3%d8%a7%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%87%d8%aa%d9%84/ https://www.snapptrip.com/blog/%d8%b1%d8%b2%d8%b1%d9%88-%d8%a7%d8%aa%d8%a7%d9%82-%d8%b3%d8%a7%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%87%d8%aa%d9%84/#respond Wed, 16 Dec 2020 10:36:34 +0000 https://www.snapptrip.com/blog/?p=14065سفرهایی که طولشان حتی به یک روز هم نمی‌رسد و معمولا کاری یا تحصیلی هستند، باعث شدند امکان جدیدی به هتل‌های ایران اضافه شود به نام رزرو اتاق‌ ساعتی. با وجود اتاق‌های ساعتی مسافران می‌توانند تنها برای یک استراحت کوتاه چند ساعته اتاق رزرو کنند. رزرو ساعتی اتاق در هتل از سال ۲۰۱۰ در دنیا مرسوم است و با نام DayUse شناخته شده.درباره مشخصات اتاق‌های ساعتی و هتل‌هایی که امکان رزرو اتاق ساعتی دارند در ادامه بیشتر بخوانید. تصور کنید برای چند ساعت به شهری سفر کرده‌اید، قصد شب ماندن ندارید اما نیاز به کمی استراحت دارید. کافیست هتلی را پیدا کنید که اتاق ساعتی ارائه می‌دهد. تصور کنید برای کاری راهی سفر شده‌اید اما تا انجام شدن کارتان چند ساعت انتظار لازم است. پیدا کردن هتلی که یکی از اتاق‌هایش را برای چند ساعت رزرو کنید و هزینه یک شب کامل را نپردازید، کار سختی نیست.در تمام شرایط مشابه، مثل وقتی که بار همراهتان زیاد است و نمی‌توانید در فاصله بین دو پروازی که دارید، در خیابان بمانید، یا آن ساعت‌هایی که پروازتان تاخیر دارد و نیاز دارید آن ساعت‌ها را در نزدیکی فرودگاه در اتاق یک هتل استراحت کنید، رزرو اتاق ساعتی در هتل مناسب شماست.این شیوه رزرو […]

نوشته چند ساعت استراحت با رزرو اتاق ساعتی هتل‌ها اولین بار در وبلاگ اسنپ تریپ. پدیدار شد.

]]>

سفرهایی که طولشان حتی به یک روز هم نمی‌رسد و معمولا کاری یا تحصیلی هستند، باعث شدند امکان جدیدی به هتل‌های ایران اضافه شود به نام رزرو اتاق‌ ساعتی. با وجود اتاق‌های ساعتی مسافران می‌توانند تنها برای یک استراحت کوتاه چند ساعته اتاق رزرو کنند. رزرو ساعتی اتاق در هتل از سال ۲۰۱۰ در دنیا مرسوم است و با نام DayUse شناخته شده.
درباره مشخصات اتاق‌های ساعتی و هتل‌هایی که امکان رزرو اتاق ساعتی دارند در ادامه بیشتر بخوانید.

تصور کنید برای چند ساعت به شهری سفر کرده‌اید، قصد شب ماندن ندارید اما نیاز به کمی استراحت دارید. کافیست هتلی را پیدا کنید که اتاق ساعتی ارائه می‌دهد. تصور کنید برای کاری راهی سفر شده‌اید اما تا انجام شدن کارتان چند ساعت انتظار لازم است. پیدا کردن هتلی که یکی از اتاق‌هایش را برای چند ساعت رزرو کنید و هزینه یک شب کامل را نپردازید، کار سختی نیست.
در تمام شرایط مشابه، مثل وقتی که بار همراهتان زیاد است و نمی‌توانید در فاصله بین دو پروازی که دارید، در خیابان بمانید، یا آن ساعت‌هایی که پروازتان تاخیر دارد و نیاز دارید آن ساعت‌ها را در نزدیکی فرودگاه در اتاق یک هتل استراحت کنید، رزرو اتاق ساعتی در هتل مناسب شماست.
این شیوه رزرو اتاق، هم هزینه کمتری دارد و هم با ساعت ورود و خروج منعطف به شما این امکان را می‌دهد که در هر ساعتی از روز بتوانید برای تحویل گرفتن یا پس دادن اتاق اقدام کنید.

رزرو اتاق ساعتی در هتل‌های اسنپ‌تریپ

اسنپ‌تریپ هم برای این همراهی در تمام لحظات سفر، امکان رزرو اتاق ساعتی روی برخی هتل‌های پرطرفدار در شهرهای مختلف را دارد. کافیست در صفحه‌ی هتل به دنبال اسم (اقامت چند ساعته) باشید. در حال حاضر در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، کرمان، همدان، ارومیه و شهرکرد در سایت اسنپ‌تریپ می‌توانید اتاق‌های اقامت چندساعته را پیدا و با بهترین قیمت رزرو کنید.

رزرو اتاق ساعتی در هتل

قیمت رزرو اتاق ساعتی

قیمتگذاری اتاق‌های ساعتی از قانون خاصی پیروی نمی‌کند که بتوان گفت همه اتاق‌ها یک قیمت مشخص دارند. اما خیالتان راحت باشد که در تعیین قیمت این اتاق‌ها همیشه سعی می‌شود تا مسافر بتواند با هزینه کم چندساعتی را اقامت و استراحت داشته باشد.
از آن‌جایی که هتل‌ها این اتاق‌های ساعتی را برای بازه‌ زمانی متفاوت ارئه می‌دهند و اتاق‌های ۵ساعته، ۶ساعته، ۸ساعته وجود دارد، قیمت‌ها هم متنوع هستند و با هر قیمتی که بخواهید حتما اتاق ساعتی پیدا می‌کنید.
توجه کنید که اگر اتاقی را با نام اقامت ۵ ساعته رزرو می‌کنید، اگر بیش از ۵ساعت اقامت داشته باشید و اتاق را تحویل ندهید، هزینه اقامت یک روز کامل برایتان محاسبه خواهد شد.

قوانین رزرو اتاق ساعتی در هتل

اتاق‌های ساعتی در بیشتر مواقع صبحانه، نهار و شام ارائه نمی‌دهند. درواقع در رزرو ساعتی اتاق شما فقط هزینه چند ساعت اقامت را می‌پردازید. برای اینکه بدانید اتاقی که رزرو می‌کنید به همراه صبحانه است یا نه، کافیست زیر اسم اتاق به روشن یا خاموش بودن علامت صبحانه دقت کنید.

اتاق‌های اقامت چندساعته فقط برای ساعات روز ارائه می‌شوند. در اقامت ساعتی شما نمی‌توانید برای شب رزرو داشته باشید و صبح اتاق را تحویل دهید. اینکه هر اتاقی در چه ساعت‌هایی از روز ارائه می‌شود، در مشخصات اتاق هر هتل اسنپ‌تریپ ذکر شده.

رزرو اتاق‌های ساعتی فقط برای یک روز امکان‌پذیر است. شما نمی‌توانید برای مثال ۳ روز اتاق ساعتی رزرو کنید و هرروز از ۸ صبح تا ۸ شب اتاقتان را استفاده کنید. رزروهایی که بیشتر از یک روز باشند توسط هتل کنسل خواهند شد. اگر نیاز دارید که چند روز متوالی اقامت ساعتی رزرو کنید، بهترین کار انجام رزرو هر روز به صورت جداگانه است.

در رزرو اتاق‌های ساعتی هم به تبعیت از قوانین گردشگری، باید مدرک شناسایی معتبر و شناسنامه و صیغه‌نامه معتبر به همراه داشته باشید. ممکن است بعضی هتل‌ها به افرادی که ساکن همان شهر هستند، اتاق ساعتی ارائه ندهند. حتما پیش از رزرو، شرایط اتاق ساعتی را بررسی کنید.

در اسنپ‌تریپ این هتل‌ها را ساعتی و با ارزانترین قیمت رزور کنید

تا امروز بیشترین کاربرد اتاق‌های ساعتی برای مسافرانی شناخته شده که می‌خواستند در فاصله بین دو پرواز یا در فاصله تاخیر پروازشان چند ساعتی را استراحت کنند و البته به فرودگاه هم نزدیک باشند.

برای این اقامت چندساعته در نزدیکی فرودگاه، هتل ایبیس تهران هتلی نزدیک فرودگاه امام خمینی است که رزرو اتاق ساعتی هم دارد.
هتل لاله تهران و هتل هما تهران هتل‌های دیگری از تهران هستند که در اسنپ‌تریپ امکان رزرو اقامت چند ساعته دارند.
در اصفهان، در هتل‌های پارسیان سوئیت، آسمان اصفهان، زهره اصفهان و ستاره اصفهان می‌توانید اتاق ساعتی رزرو کنید.
در شهر مشهد اگر نیاز به اتاق‌های رزرو ساعتی داشته باشید، هتل هما۱ مشهد به مهمانان اتاق ساعتی ارائه می‌دهد.
هتل‌های پارسیان شیراز، درباری شیراز، گلها شیراز، حافظ شیراز و ریتون شیراز هم هتل‌هایی هستند که در شیراز اگر نیاز به چند ساعت استراحت در هتل داشتید می‌توانید رزروشان کنید.

هتل آریا ارومیه

هتل پارسیان شهرکرد

هتل پارسیان همدان

هم دیگر هتل‌هایی هستند که امکان رزرو اتاق ساعتی دارند.

در زمان‌هایی که هتل شلوغ باشد امکان ارائه اتاق ساعتی نخواهد بود. در این زمان‌ها اتاق ساعتی از روی سایت اسنپ‌تریپ غیرفعال می‌شود تا رزروی به اشتباه صورت نگیرد.

اگر نظر یا سوالی درباره این اتاق‌های ساعتی دارید لطفا در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

نوشته چند ساعت استراحت با رزرو اتاق ساعتی هتل‌ها اولین بار در وبلاگ اسنپ تریپ. پدیدار شد.

]]>
https://www.snapptrip.com/blog/%d8%b1%d8%b2%d8%b1%d9%88-%d8%a7%d8%aa%d8%a7%d9%82-%d8%b3%d8%a7%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%87%d8%aa%d9%84/feed/ 0
خدمات CIP فرودگاهی چیست؟https://www.snapptrip.com/blog/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-cip-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%af%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/ https://www.snapptrip.com/blog/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-cip-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%af%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/#respond Wed, 02 Dec 2020 07:41:21 +0000 https://www.snapptrip.com/blog/?p=14046خدمات CIP مخصوص کسانیست که در سفر خود به دنبال خدمات اختصاصی و راحت هستند و می‌خواهند کارهایشان بدون استرس و دغدغه توسط پرسنل فرودگاه انجام شود.اگر فردی سرشناس هستید یا ماموریت تجاری مهمی دارید که نمی‌خواهید هیچ مسئله‌ای پیش از پرواز ذهنتان را درگیر کند و یا دوست دارید با خدمات و تشریفات ویژه سفر کنید، خدمات CIP فرودگاه مناسب شماست. خدماتی که شما را در تمام لحظات حضورتان در فرودگاه حمایت می‌کند و دیگر دغدغه‌ی این مسئله را نخواهید داشت که همزمان کارت پرواز بگیرید و قهوه‌ای بنوشید و با دوستان و افرادی که به بدرقه‌تان آمده‌اند خداحافظی کنید و از پرواز هم جا نمانید. خدمات CIP چه خدماتی است؟  Commercially Important Person عبارتی است که مخفف CIP از آن گرفته شده. بنابراین می‌توان گفت خدمات CIP خدماتی است که به این افراد تجاری مهم ارائه می‌شود. مسافرانی که می‌خواهند با تشریفات اختصاصی به فرودگاه بروند، باید درخواست خدمات CIP بدهند.اگر درخواست خدمات CIP داده باشید از لحظه‌ی ورود به فرودگاه خودروی تشریفاتی شما را به ترمینال تشریفات که محل ارائه خدمات CIP است می‌برد تا در آن‌جا استراحت کنید و از شما و همراهانتان پذیرایی شود. می‌توانید از قبل درخواست خودرو برای بدرقه‌کنندگان هم بدهید تا همزمان […]

نوشته خدمات CIP فرودگاهی چیست؟ اولین بار در وبلاگ اسنپ تریپ. پدیدار شد.

]]>

خدمات CIP مخصوص کسانیست که در سفر خود به دنبال خدمات اختصاصی و راحت هستند و می‌خواهند کارهایشان بدون استرس و دغدغه توسط پرسنل فرودگاه انجام شود.
اگر فردی سرشناس هستید یا ماموریت تجاری مهمی دارید که نمی‌خواهید هیچ مسئله‌ای پیش از پرواز ذهنتان را درگیر کند و یا دوست دارید با خدمات و تشریفات ویژه سفر کنید، خدمات CIP فرودگاه مناسب شماست. خدماتی که شما را در تمام لحظات حضورتان در فرودگاه حمایت می‌کند و دیگر دغدغه‌ی این مسئله را نخواهید داشت که همزمان کارت پرواز بگیرید و قهوه‌ای بنوشید و با دوستان و افرادی که به بدرقه‌تان آمده‌اند خداحافظی کنید و از پرواز هم جا نمانید.

خدمات CIP چه خدماتی است؟

 Commercially Important Person عبارتی است که مخفف CIP از آن گرفته شده. بنابراین می‌توان گفت خدمات CIP خدماتی است که به این افراد تجاری مهم ارائه می‌شود. مسافرانی که می‌خواهند با تشریفات اختصاصی به فرودگاه بروند، باید درخواست خدمات CIP بدهند.
اگر درخواست خدمات CIP داده باشید از لحظه‌ی ورود به فرودگاه خودروی تشریفاتی شما را به ترمینال تشریفات که محل ارائه خدمات CIP است می‌برد تا در آن‌جا استراحت کنید و از شما و همراهانتان پذیرایی شود. می‌توانید از قبل درخواست خودرو برای بدرقه‌کنندگان هم بدهید تا همزمان با شما آن‌ها هم با خودروی تشریفاتی به قسمت تشریفات بیایند و در کنار هم به استراحت یا غذا خوردن بپردازید.
چمدانتان را در بدو ورود تحویل پرسنل خدمات CIP دهید و درحالیکه شما استراحت می‌کنید آن‌ها کارت پروازتان را دریافت خواهند کرد. برای بازرسی هم اتاق بازرسی اختصاصی مسافران CIP وجود دارد که زیاد معطل نشوید.
دریافت کارت پرواز، حمل چمدان‌ها از داخل منزل تا قسمت تحویل بار فرودگاه و بالعکس، گرفتن مدارک انجام امور مربوط به پاسپورت توسط پرسنل CIP، تشریفات و پذیرایی در کنار کسانی که به استقبال یا بدرقه‌تان آمدند، اتاق سیگار، سالن‌های پذیرایی و کنفرانس مجلل، سرو رایگان تمام وعده‌های غذایی و انواع نوشیدنی و دسر، انجام امور مربوط به حیوان خانگی، اینترنت پرسرعت WIFI، پارکینگ اختصاصی، سوئیت‌های مجهز برای استراحت‌های طولانی‌تر و ترانسفر با خودروهای لوکس، خدماتی هستند که با خرید CIP دریافت خواهید کرد.

cip

سفری مثل ستاره‌های سرشناس؛ چه کسانی خدمات CIP دریافت می‌کنند؟

کسانی که می‌خواهند در میان شلوغی و هیاهوی فرودگاه سفرشان در کمال آرامش انجام شود، کسانی که محدودیت زمانی دارند و برای مثال در زمان ۲ ساعت پیش از پرواز مجبور به برگزاری جلسه هستند، کسانی که به‌دلیل سفرهای هوایی زیاد از تشریفات وقت‌گیر فرودگاهی خسته شده‌اند، مخاطبین خدمات CIP فرودگاهی هستند. مدیران شرکت‌ها، رئیس‌های کارخانه‎‌ها، مدیران و بازیکنان تیم‌های ورزشی، تاجران سرشناس و… می‌توانند با خرید خدمات سی‌آی‌پی فرودگاهی سفر آرام و بی‌دغدغه‌ای داشته باشند.
البته برای خرید خدمات CIP لازم نیست حتما فردی سرشناس یا تاجر و ستاره باشید. هر شخصی با پرداخت هزینه می‌تواند خدمات رفاهی CIP سفارش دهد و از این خدمات استفاده کند. اگر یک مشکل جسمانی دارید یا وسایل خیلی زیادی دارید، اگر فرزند نوزاد دارید و می‌خواهید از صف‌های شلوغ دور باشید هم این خدمات سی‌آی‌پی فرودگاه مناسب شماست.

در این فرودگاه‌های ایران خدمات CIP بگیرید

 • فرودگاه امام خمینی تهران
 • فرودگاه مهرآباد تهران
 • فرودگاه بین‌المللی کیش
 • فرودگاه بین‌المللی اصفهان (شهید بهشتی)
 • فرودگاه بین‌المللی اهواز
 • فرودگاه بین‌المللی بندرعباس
 • فرودگاه بین‌المللی تبریز (شهید مدنی)
 • فرودگاه بین‌المللی شیراز (شهید دستغیب)
 • فرودگاه بین‌المللی مشهد (شهید هاشمی‌نژاد)

یک هدیه‌ی جذاب برای مسافرتان؛ خدمات CIP

برای مسافران خیلی عزیز یا خیلی مهمی که در راه دارید، خرید خدمات CIP که خستگی‌شان را برطرف کند بهترین هدیه جهت بدرقه یا استقبال است. با تماس تلفنی با فرودگاه یا خرید آنلاین می‌توانید این خدمات را به راحتی سفارش دهید.

خرید بلیت هواپیما از سایت اسنپ‌تریپ

نوشته خدمات CIP فرودگاهی چیست؟ اولین بار در وبلاگ اسنپ تریپ. پدیدار شد.

]]>
https://www.snapptrip.com/blog/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-cip-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%af%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/feed/ 0
امتیازدهی به هتل‌ها بر اساس «رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کرونا» ؛ امکان جدید اسنپ‌تریپhttps://www.snapptrip.com/blog/%d8%b1%d8%b9%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%aa%da%a9%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%db%8c/ https://www.snapptrip.com/blog/%d8%b1%d8%b9%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%aa%da%a9%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%db%8c/#respond Tue, 24 Nov 2020 15:31:15 +0000 https://www.snapptrip.com/blog/?p=14034با گذشت نزدیک به یک سال از شیوع ویروس کرونا، بخشی از دغدغه زندگی‌مان این شد که همزمان با تغییراتی که کرونا در جهان بوجود آورد بتوانیم سبک زندگی‌مان را تغییر دهیم. ما هم در اسنپ‌تریپ با این تغییرات همسو و هم مسیر شدیم تا بر اساس شرایط موجود باز هم بتوانیم بهترین خدمات سفر را ارائه دهیم. اگر در خانه ماندن و شکستن زنجیره‌ی انتقال بیماری در این ماه‌ها زیباترین مسئولیت اجتماعی ما شناخته شد، حالا در بخش گردشگری هم اطلاع‌رسانی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسئولیت اجتماعی هتل‌ها و ایرلاین‌ها شده.در اسنپ‌تریپ برای اطمینان بیشتر مهمانان از اینکه “رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کرونا” توسط هتل‌ها انجام می‌شود، امکان جدیدی در قسمت نظرات و امتیاز هتل‌ها فراهم کردیم.در ادامه بخوانید. مسئولیت اجتماعی ما این بود که تغییر کنیم، که همسو باشیم با تغییرات جهان در دوران کرونا. حالا وقتش رسیده که بجز کیفیت خدمات اقامت و پذیرایی و آسایش و آنچه که قبل از کرونا از هتل‌ها توقع داشتیم، به کیفیت خدمات نظافتی هم نگاه ویژه‌تری داشته باشیم.در قسمت نظرات و امتیازهای هتل گزینه‌ای در نظر گرفتیم با نام «رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کرونا» تا مسافران بعد از اقامت در هر هتل، علاوه بر نظافت عمومی، به طور اختصاصی به […]

نوشته امتیازدهی به هتل‌ها بر اساس «رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کرونا» ؛ امکان جدید اسنپ‌تریپ اولین بار در وبلاگ اسنپ تریپ. پدیدار شد.

]]>

با گذشت نزدیک به یک سال از شیوع ویروس کرونا، بخشی از دغدغه زندگی‌مان این شد که همزمان با تغییراتی که کرونا در جهان بوجود آورد بتوانیم سبک زندگی‌مان را تغییر دهیم. ما هم در اسنپ‌تریپ با این تغییرات همسو و هم مسیر شدیم تا بر اساس شرایط موجود باز هم بتوانیم بهترین خدمات سفر را ارائه دهیم. اگر در خانه ماندن و شکستن زنجیره‌ی انتقال بیماری در این ماه‌ها زیباترین مسئولیت اجتماعی ما شناخته شد، حالا در بخش گردشگری هم اطلاع‌رسانی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسئولیت اجتماعی هتل‌ها و ایرلاین‌ها شده.
در اسنپ‌تریپ برای اطمینان بیشتر مهمانان از اینکه “رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کرونا” توسط هتل‌ها انجام می‌شود، امکان جدیدی در قسمت نظرات و امتیاز هتل‌ها فراهم کردیم.
در ادامه بخوانید.

مسئولیت اجتماعی ما این بود که تغییر کنیم، که همسو باشیم با تغییرات جهان در دوران کرونا. حالا وقتش رسیده که بجز کیفیت خدمات اقامت و پذیرایی و آسایش و آنچه که قبل از کرونا از هتل‌ها توقع داشتیم، به کیفیت خدمات نظافتی هم نگاه ویژه‌تری داشته باشیم.
در قسمت نظرات و امتیازهای هتل گزینه‌ای در نظر گرفتیم با نام «رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کرونا» تا مسافران بعد از اقامت در هر هتل، علاوه بر نظافت عمومی، به طور اختصاصی به رعایت مسائل نظافتی در دوران کرونا امتیاز دهند. بهترین نتیجه‌ای که در کنار نظرات ارزنده‌ی شما و امتیازتان به این گزینه انتظار داریم، حق انتخاب بهداشتی‌ترین هتل‌ها برای کسانی است که در این دوران نیاز به سفر ضروری دارند.
بررسی «رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کرونا» از دریچه‌ی نگاه مهمانان اسنپ‌تریپ، بهترین راه برای رسیدن به این نتیجه بود.
از این به بعد هر مهمانی که از طریق اسنپ‌تریپ اتاق رزرو کرده باشد هنگام ثبت نظر و امتیاز راجع به هتل، به گزینه‌ی «رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کرونا» هم امتیاز خواهد داد.
محاسبه‌ی این امتیازها و نمایش آن در صفحه‌ی هتل، به کاربران آینده این امکان را می‌دهد که تمیزترین هتل با بالاترین امتیاز «رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کرونا» را انتخاب کنند. اقامت در هتل‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی کرونا را کاملا رعایت می‌کنند و امتیاز بالایی در سایت اسنپ‌تریپ دارند، قدمی است در راه شکستن زنجیره‌ی شیوع کرونا.
برای امتیاز دادن به «رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کرونا» لازم است بدانیم هتل‌ها چه پروتکل‌هایی را باید رعایت کنند. در ادامه پروتکل‌های بهداشتی مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را باهم بخوانیم.

هتل‌ها چه پروتکل‌هایی را باید رعایت کنند؟

رعایت فاصله اجتماعی

رعایت فاصله حداقل یک متری میان مهمانان و کارکنان هنگام پذیرش
قرار دادن مبلمان و صندلی مهمانان در فواصل مناسب در لابی
در صورت امکان استفاده از موانع شیشه‌ای یا پلاستیکی برای ایجاد محافظ بین مهمان و کارکنان
طراحی و چیدمان قسمت‌های عمومی مانند نمازخانه، سلف سرویس و مسیر ورود و خروج به صورتی که فاصله‌ی حداقل یک متر در تردد و استفاده از این قسمت‌ها رعایت شود
استفاده از خدمات روم سرویس تا حد ممکن برای جلوگیری از حضور و ازدحام در رستوران و فضاهای عمومی

رعایت بهداشت فردی

نیروهای خدماتی در هنگام نظافت باید از لباس حفاظتی، ماسک، چکمه و دستکش استفاده نمایند.
کلیه نیروهای خدماتی در سلف سرویس، مهمانداری، آشپزخانه و بوفه از تجهیزات بهداشت فردی از جمله ماسک و دستکش استفاده کنند.
در رختکن و حمام، استفاده از وسایل بهداشتی شخصی/یکبار مصرف ضروری است.

بهداشت مواد غذایی

سرو نمک، فلفل، سماق، قند، شکر و آب آشامیدنی در بسته‌بندی‌های یکبار مصرف انجام گردد.
مواد غذایی سلف سرویس قبل از سرو باید دارای پوشش بهداشتی باشند.
کلیه مواد غذایی در بسته‌بندی مناسب یک نفره توزیع گردد.
کلیه مواد غذایی پخته شده با درجه حرارت مناسب بین شاغلین، افراد مقیم توزیع گردد.
سالاد و سایر مخلفات به صورت بسته‌بندی دارای پروانه ساخت توزیع گردد.
دمای پخت استاندارد مواد غذایی رعایت شود و ضدعفونی مداوم انجام شود.

بهداشت ابزار و تجهیزات

استفاده از کارت نقد و عدم تبادل پول نقد
وجود دستمال کاغذی در آسانسورها برای استفاده از دکمه آسانسور
شت‌و‌شوی حوله و ملحفه با حرارت بالا
تخلیه مینی بار پس از تخلیه اتاق و خروج مسافر
تهیه اقلام بهداشتی اعم از محلول‌های ضدعفونی دست و محیط، تهیه ماسک به اندازه لازم برای کارکنان و مهمانان
عدم استفاده از دستمال مشترک برای تمیز کردن میز و صندلی و سایر وسایل (ترجیحا هر یک از کارکنان از دستمال نظافت شخصی استفاده نمایند و یا استفاده از دستمال نظافت یکبار مصرف)
در آشپزخانه‌ها و محل‌های سرو غذا پس از هر سرویس‌دهی کلیه ظروف طبخ و آماده‌سازی مواد غذایی را شستشو و در صورت تماس فرد مشکوک یا آلوده گندزدایی انجام شود
چنانچه از پوشش یکبار مصرف برای میز غذاخوری استفاده میشود باید پس از هر بار استفاده تعویض گردد
در نمازخانه و اتاق مهمان مهر و سجاده عمومی استفاده نشود و مهمانان مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند
در صورت فعالیت سالن‌های ورزشی، وسایل و تجهیزات حداقل یکبار در پایان شیفت کاری گندزدایی شوند (در حال حاضر فعالیت استخرها و سالن‌های ورزشی ممنوع است)
نظافت سطوح دارای تماس مشترک نظیر میزهای خدمت، مبلمان، تخت ،میز و صندلی های سلف سرویس، رستوران، راه پله‌ها، دستگیره‌ها، سرویس‌های بهداشتی، اتاق‌ها، راهروها، سالن اجتماعات، مبلمان شهری در محوطه به صورت مستمر
تعویض ملافه، روتخنی ، روبالشتی به صورت روزانه شستشو وگندزدایی آنها

بهداشت ساختمان

گندزادیی تمام بخش‌ها و اتاق‌ها
گندزدایی اماکن پرتردد مانند، آسانسورها، لابی، راهروها و سرویس‌های بهداشتی پرسنل
استفاده از هواکش و باز گذاشتن درها و پنجره‌های سالن‌ها
تهویه مناسب محل‌های اقامت و سرویس‌های بهداشتی و آسانسورها
سطوح دارای تماس مشترک شامل: دیوار و کف، درها، دستگیره درها، میز و صندلی، شیرآلات، نرده پله‌ها، تخت، کمد، کابینت، گوشی تلفن، دستگاه‌های کارتخوان و اِی‌تی‌اِم‌ها، کفپوش‌ها، کلید و پریزها، وسایل عمومی و نظایر آن با دستمال تمیز و خشک شده و سپس گندزدایی گردد
نصب ظروف حاوی مواد ضدعفونی‌کننده دست‌ها با پایه نگهدارنده به تعداد مناسب در هر طبقه و راهروها
نصب تابلوهای آموزشی نحوه پیشگیری از انتقال بیماری‌های تنفسی به تعداد کافی در محل
نصب راهنمای شستشوی دست‌ها به تعداد کافی در محل سرو مواد غذایی و سرویس‌های بهداشتی
حذف آبخوری‌ها و آب سردکن‌ها به صورت موقت
بستن استخرها و سالن‌های ورزشی موجود در هتل‌ها به دلیل ممنوعیت فعالیت

 

پیشنهاد اسنپ‌تریپ به کاربرانش همچنان در خانه ماندن است. لطفا پیش از سفر از سلامت خود و همسفرانتان مطمئن شوید و در صورتی که علائم ابتلا به ویروس کرونا را مشاهده کردید از سفر بپرهیزید.

نوشته امتیازدهی به هتل‌ها بر اساس «رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کرونا» ؛ امکان جدید اسنپ‌تریپ اولین بار در وبلاگ اسنپ تریپ. پدیدار شد.

]]>
https://www.snapptrip.com/blog/%d8%b1%d8%b9%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%aa%da%a9%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%db%8c/feed/ 0
همه چیز درباره‌ی نظرات و امتیاز هتل‌ها در اسنپ‌تریپhttps://www.snapptrip.com/blog/%d9%86%d8%b8%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%88-%d8%a7%d9%85%d8%aa%db%8c%d8%a7%d8%b2-%d9%87%d8%aa%d9%84%d9%87%d8%a7/ https://www.snapptrip.com/blog/%d9%86%d8%b8%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%88-%d8%a7%d9%85%d8%aa%db%8c%d8%a7%d8%b2-%d9%87%d8%aa%d9%84%d9%87%d8%a7/#respond Tue, 17 Nov 2020 18:45:13 +0000 https://www.snapptrip.com/blog/?p=14001ما در اسنپ‌تریپ با طراحی انواع فیلترها و چندین فاکتور مثل موقعیت مکانی هتل روی نقشه، انتخاب بهترین عکس‌ها برای هتل، نوشتن کامل مشخصات و امکانات هتل، همیشه سعی کردیم مهمانان انتخاب راحت و دقیقی داشته باشند. یکی از این فاکتورها که به انتخاب بهتر توسط مهمان کمک می‌کند و فرصتی‌ست برای ثبت تجربه‌ی مسافر، قسمت نظرات هتل شماست. در سال ۱۳۹۹ به‌روزرسانی جدیدی روی قسمت نظرات و امتیاز هتل‌ها صورت گرفت تا با راحتی ثبت نظر توسط مهمانان تعداد نظرات هتل‌ها افزایش یابد و همچنین با دقیق بودن امتیازها، مسافران با علاقه و اطلاعات بیشتری به انتخاب هتل شما ترغیب شوند.از اینکه در ارائه‌ی خدمات بهتر به مهمانان اسنپ‌تریپ همراه ما هستید و در کنار ما برای جلب نظر مشتری و افزایش نظرات مثبت روی صفحه‌ی هتلتان تلاش می‌کنید، از شما سپاسگزاریم.این صفحه جهت اطلاع‌رسانی به مدیران و رزرواسیون هتل‌ها طراحی شده تا پاسخگوی سوالات شما در زمینه‌ی ثبت نظرات و امتیازات باشد.معرفی بخش‌های مختلف نظر و امتیاز، روش‌های ثبت نظر، قوانین ثبت و تایید نظرات، نحوه‌ی امتیازدهی و محاسبه‌ی امتیازها را در ادامه بخوانید. فرم نظردهی و امتیاز شامل چه قسمت‌هایی است و چگونه کار می‌کند؟ فرم جدید نظرات در اسنپ‌تریپ شامل این موارد می‌شود : امتیازدهی : […]

نوشته همه چیز درباره‌ی نظرات و امتیاز هتل‌ها در اسنپ‌تریپ اولین بار در وبلاگ اسنپ تریپ. پدیدار شد.

]]>

ما در اسنپ‌تریپ با طراحی انواع فیلترها و چندین فاکتور مثل موقعیت مکانی هتل روی نقشه، انتخاب بهترین عکس‌ها برای هتل، نوشتن کامل مشخصات و امکانات هتل، همیشه سعی کردیم مهمانان انتخاب راحت و دقیقی داشته باشند. یکی از این فاکتورها که به انتخاب بهتر توسط مهمان کمک می‌کند و فرصتی‌ست برای ثبت تجربه‌ی مسافر، قسمت نظرات هتل شماست.

در سال ۱۳۹۹ به‌روزرسانی جدیدی روی قسمت نظرات و امتیاز هتل‌ها صورت گرفت تا با راحتی ثبت نظر توسط مهمانان تعداد نظرات هتل‌ها افزایش یابد و همچنین با دقیق بودن امتیازها، مسافران با علاقه و اطلاعات بیشتری به انتخاب هتل شما ترغیب شوند.
از اینکه در ارائه‌ی خدمات بهتر به مهمانان اسنپ‌تریپ همراه ما هستید و در کنار ما برای جلب نظر مشتری و افزایش نظرات مثبت روی صفحه‌ی هتلتان تلاش می‌کنید، از شما سپاسگزاریم.
این صفحه جهت اطلاع‌رسانی به مدیران و رزرواسیون هتل‌ها طراحی شده تا پاسخگوی سوالات شما در زمینه‌ی ثبت نظرات و امتیازات باشد.
معرفی بخش‌های مختلف نظر و امتیاز، روش‌های ثبت نظر، قوانین ثبت و تایید نظرات، نحوه‌ی امتیازدهی و محاسبه‌ی امتیازها را در ادامه بخوانید.

فرم نظردهی و امتیاز شامل چه قسمت‌هایی است و چگونه کار می‌کند؟

فرم جدید نظرات در اسنپ‌تریپ شامل این موارد می‌شود :

امتیازدهی :

در این قسمت مهمان به ۶ مورد امتیاز می‌دهد. پر کردن این گزینه‌ها و امتیازدهی به همه‌ی موارد اجباری است.
در دوران کرونا گزینه‌ی “رعایت پروتکل‌های بهداشتی” هم به این قسمت اضافه شده تا مهمان نظر دقیق‌تری نسبت به نظافت هتل ثبت کند و هتل‌هایی که پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند امتیاز بیشتری نسبت به دیگر هتل‌ها داشته باشند.

نوشتن نظر و نکات مثبت و منفی:

در این قسمت مهمان به طور کلی نظرش را نسبت به اقامت با انتخاب گزینه‌ی خوب، بد یا متوسط ثبت می‌کند و می‌تواند با نوشتن در کادرهای نکات مثبت، نکات منفی و کادر نظرات، نظرش را جامع و کامل شرح دهد. پر کردن این قسمت اختیاری است.

معرفی هتل به دیگران:

پس از نوشتن نظر، قسمتی وجود دارد که کاربر بتواند با امتیاز ۱ تا ۱۰ اقامت در هتل مد نظر را به دوستان و آشنایان معرفی کند. پر کردن این قسمت اختیاری است.

مهمان اسنپ‌تریپ از چه راه‌هایی می‌تواند برای هتل محل اقامتش نظر ثبت کند؟

۱ – ورود به لینکی که مهمان پس از اقامت در هتل یا اقامتگاه به صورت SMS دریافت می‌کند. در این SMS که پس از خروج برای مهمان به همان شماره‌ای که رزرو با آن ثبت شده ارسال می‌شود لینکی وجود دارد که مهمان با کلیک روی لینک وارد صفحه‌ی هتل می‌شود و نظرش را ثبت می‌کند.
۲ – ورود به صفحه‌ی هتل یا اقامتگاه در وب‌سایت اسنپ‌تریپ. (مهمان باید با همان شماره موبایلی که رزرو ثبت شده است به عنوان کاربر ورود کند.)
۳ – ورود به صفحه‌ی هتل یا اقامتگاه در سوپراپلیکیشن اسنپ‌. (شماره‌ای که کاربر با آن وارد سوپراپلیکیشن شده است ملاک است. درواقع شماره‌ای که کاربر با آن وارد سوپراپلیکیشن شده باید با شماره‌ای که رزرو با آن ثبت شده مطابقت داشته باشد.)
۴ – ورود به صفحه‌ی هتل یا اقامتگاه در اپلیکیشن اسنپ‌. (شماره‌ای که کاربر با آن وارد اپلیکیشن شده است ملاک است. درواقع شماره‌ای که کاربر با آن وارد اپلیکیشن شده باید با شماره‌ای که رزرو با آن ثبت شده مطابقت داشته باشد.)
۵ – از قسمت پروفایل کاربری اسنپ‌تریپ می‌شود روی رزروهای موجود در پروفایل نظر و امتیاز ثبت کرد. (به زودی)

راه‌هایی که امکان ثبت نظر از طریق آن‌ها وجود ندارد کدام است؟

۱ – از طریق اپلیکیشن آپ و سایت سازمانی (B2B) اسنپ‌تریپ امکان ثبت رزرو وجود ندارد. مهمانی که از این ۲ راه رزرو انجام داده از راه‌های ۲ تا ۴ می‌تواند نظر ثبت کند.

قوانین ثبت نظر و امتیاز به هتل‌ها و اقامتگاه‌ها در اسنپ‌تریپ:

چه کسانی می‌توانند نظر ثبت کنند؟

مهمانی که حتما در هتل یا اقامتگاه موردنظر اقامت داشته باشد و آن را از طریق اسنپ‌تریپ رزرو کرده باشد. (شماره موبایلی که رزرو به وسیله آن ثبت شده است ملاک بررسی است)
برای ثبت نظر روی وب‌سایت و از طریق ورود به صفحه‌ی هتل، از مسافر خواسته می‌شود که به سایت وارد شود و یا ثبت نام کند. باتوجه به اینکه ملاک بررسی، شماره موبایل مسافر است، ثبت نام و ورود باید با شماره‌ی ثبت شده در رزرو انجام شود.
بنابراین کامنت کسانی که در هتل رزرو از طریق اسنپ‌تریپ نداشته‌اند ثبت نخواهد شد.

چه زمانی مهمان می‌تواند نظرش را ثبت کند؟

ثبت نظر و امتیازدهی، از لحاظ زمانی فقط می‌تواند در بازه زمانی خروج از هتل تا ۲ ماه پس از خروج از هتل انجام شود. (یعنی قبل از به اتمام رسیدن اقامت و همچنین با گذشت بیش از ۲ ماه از اقامت، ثبت نظر و امتیازدهی میسر نیست)
بنابراین مهمانانی که رزروشان کنسل شده امکان ثبت نظر ندارند.

هر مهمان چندبار می‌تواند نظر ثبت کند؟

به ازای هر رزرو، مهمان فقط یک بار می‌تواند نظر ثبت کند. (ثبت بیش از یک نظر برای یک رزرو مقدور نیست.)
بنابراین کامنت تکراری ثبت نخواهد شد.

محاسبه‌ی امتیاز هتل به چه صورتی است؟

پس از ثبت امتیاز توسط مهمان و تایید نظر توسط ادمین اسنپ‌تریپ، میانگین امتیازهایی که مهمان وارد کرده بعنوان امتیاز آن کامنت نمایش داده می‌شود. و از میانگین امتیازهای همه‌ی کاربران امتیاز کل هتل به دست خواهد آمد.

چه امتیازی باید بگیریم تا امتیاز هتل‌مان “عالی” باشد؟

اگر هتلتان امتیاز ۳٫۵ و بالاتر بگیرد با کلمات “خوب”، “خیلی خوب” و “عالی” نمایش داده خواهد شد و در صورتی که امتیاز کل هتلتان زیر ۳٫۵ باشد کلمه‌های “بد” و کلمات توصیفی منفی برای هتل نوشته نخواهد شد. تا فرصتی باشد برای افزایش کیفیت خدمات و ورود به رده هتل‌های ۳٫۵ به بالا.
عالی : امتیاز ۴٫۵ تا ۵
خیلی خوب : امتیاز ۴ تا ۴٫۵
خوب : امتیاز  ۳٫۵ تا ۴
امتیازهای ۳٫۵ و پایینتر کلمه‌ی توصیفی ندارند.

نحوه محاسبه‌ی امتیاز کل هتل به چه صورت است؟

برای نمایش امتیاز کل هر هتل ۲ فاکتور محاسبه وجود دارد :
۱ – دو گزینه‌ی «دسترسی به نقاط مهم» و «رعایت پروتکل‌های بهداشتی زمان کرونا» تاثیری در میانگین ندارند. ۵ فاکتور دیگر امتیازدهی، با وزن یکسان در میانگین هتل محاسبه می‌شوند.
۲ – امتیازهایی که جدیدتر ثبت شده‌اند در محاسبه میانگین هر فاکتور و همچنین محاسبه میانگین امتیاز کلی هتل وزن بیشتری دارند. این وزن‌دهی به این صورت است:
• امتیازهای مربوط به ۳ ماه اخیر: وزن ۵
• امتیازهای مربوط به ۳ تا ۶ ماه اخیر: وزن ۴
• امتیازهای مربوط به ۶ ماه تا ۱ سال اخیر: وزن ۳
• امتیازهای مربوط به ۱ تا ۲ سال اخیر: وزن ۲
• امتیازهای مربوط به ۲ تا ۳ سال اخیر وزن ۱
• امتیازهای قدیمی‌تر از ۳ سال اخیر: وزن ۰

آیا می‌توان نظرات قدیمی را حذف کرد؟

باتوجه به اینکه تعداد نظرات هتل می‌تواند یکی از نشانه‌های پرفروش و پر مخاطب بودن هتل در سایت اسنپ‌تریپ باشد حذف نظرات به نفع هیچ هتلی نخواهد بود.
ضمن اینکه با سیستم امتیاز دهی جدید که امتیاز نظرات قدیمی تاثیر خیلی کمی در عدد نهایی امتیاز هتل دارند خود به خود نظرات قدیمی ناکارآمد و بی تاثیر خواهند بود.
نظرات خیلی قدیمی به مرور آرشیو شده و نمایش داده نخواهند شد، تا آنچه به مهمان نمایش داده می‌شود نظرات تازه و برآمده از جدیدترین خدمات هتل باشد.

چرا درحالیکه نظر جدیدی ثبت نشده اما عدد امتیاز هتل تغییر کرده و بالاتر یا پایین‌تر رفته؟

ممکن است شما با تغییر عدد امتیاز هتلتان آخرین نظرات را بررسی کنید و ببینید نظر جدیدی اضافه نشده. در این موارد نظری که دارای متن نوشتاری باشد ثبت نشده اما مسافر یا مسافرانی نظرات بدون متن ثبت کرده‌اند که این نظرات چون فقط دارای امتیاز است و متنی ندارد در قسمت نظرات نمایش داده نمی‌شود. شما می‌توانید تعداد کل نظرات تاثیرگذار روی امتیاز هتلتان را در کنار عدد امتیاز ببنید. برای مثال در کنار عدد ۳٫۳ نوشته شده ۳۰ نظر. به این معنی که امتیاز ۳٫۳ از ۳۰ نظر با متن و بدون متن به دست آمده که شما نظرات بدون متن را نمی‌بینید.

نظرات بر چه اساسی توسط ادمین اسنپ‌تریپ تایید یا رد می‌شوند؟

نظرات ثبت شده پیش از قرار گرفتن روی سایت توسط ادمین اسنپ‌تریپ در بخش محتوای هتل‌ها بررسی و خوانده می‌شود تا اگر نظری مغایر با سیاست‌های ثبت نظر اسنپ‌تریپ بود برای جلوگیری از تضییع حقوق هتل‌ها و مسافران، از انتشار آن جلوگیری شود.

چه کامنت‌های تایید نمی‌شوند؟

۱ – نظراتی که شمال نام هتل رقیب و یا نام سامانه‌ی رزرواسیون رقیب باشند.
۲ – نظراتی که غیر مستقیم شامل فحاشی یا حاوی زبان یا مفاهیمی باشند که می‌تواند توهین تلقی شود.
۳ – نظراتی که مستقیما شامل فحاشی، توهین، تهدید، مسائل جنسیتی، توهین به دین، نژادپرستی و حمله به یک فرد باشد.
۴ – نظرات مغرضانه یا اغراق آمیز (در این مورد تلاش ما این است با کمک تیم پشتیبانی اسنپ‌تریپ و تماس با مهمان و پرسنل هتل جویای مشکل پیش آمده باشیم و پس از بررسی دلیل غرض ورزی و اغراق و عصبانیت، راجع به تایید یا رد نظر تصمیم گرفته شود)

آیا نظرات منفی کمتر از نظرات مثبت تایید می‌شوند؟

نظرات منفی که مغایر با سیاست‌های اسنپ‌تریپ نباشد حتما تایید خواهد شد و در این زمینه تفاوتی بین نظرات منفی و مثبت وجود ندارد. متقابلا اگر نظر مثبتی هم مغایر با سیاست‌های اسنپ‌تریپ باشد رد خواهد شد.
نظرات منفی محترمانه و سازنده بهترین مرجع ارتباط ما و هتل‌ها با مهمان است تا با شناخت نیاز مهمان‌ها بهتر بتوانیم برای رفاه مهمان تلاش کنیم.

در صورتی که درباره‌ی هر کدام از قسمت‌های ثبت و تایید نظرات و امتیازها سوال، انتقاد یا پیشنهادی داشتید می‌توانید در قسمت نظرات همین صفحه برای ما بنویسید.

در صورت بروز هرگونه مشکل یا مشاهده‌ی نظراتی مغایر با سیاست‌های اسنپ‌تریپ بر روی سایت، لطفا با سیتی‌لید هتل خود در تیم زنجیره تامین اسنپ‌تریپ در میان بگذارید تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

نوشته همه چیز درباره‌ی نظرات و امتیاز هتل‌ها در اسنپ‌تریپ اولین بار در وبلاگ اسنپ تریپ. پدیدار شد.

]]>
https://www.snapptrip.com/blog/%d9%86%d8%b8%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%88-%d8%a7%d9%85%d8%aa%db%8c%d8%a7%d8%b2-%d9%87%d8%aa%d9%84%d9%87%d8%a7/feed/ 0