• Group

  تهران

  فرودگاه بین‌المللی مهرآباد
  THR

  جزیره کیش

  فرودگاه بین‌المللی کیش
  KIH

  مشهد

  فرودگاه بین‌المللی مشهد (فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد)
  MHD

  شیراز

  فرودگاه بین‌المللی شیراز (فرودگاه شهید دستغیب)
  SYZ

  اصفهان

  فرودگاه اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی)
  IFN
 • تهران

  فرودگاه بین‌المللی مهرآباد
  THR

  جزیره کیش

  فرودگاه بین‌المللی کیش
  KIH

  مشهد

  فرودگاه بین‌المللی مشهد (فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد)
  MHD

  شیراز

  فرودگاه بین‌المللی شیراز (فرودگاه شهید دستغیب)
  SYZ

  اصفهان

  فرودگاه اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی)
  IFN
 • 1 مسافر

معرفی شرکت هواپیمایی ماهان

در سال 1371 اولین شرکت خصوصی هواپیمایی با نام شرکت هواپیمایی ماهان یا همان ماهان ایر تاسیس شد. اولین مسیر پروازی که شرکت هواپیمایی ماهان در آن فعالیت خود را آغاز کرد مسیر پرواز تهران-کرمان-تهران بود. تا سال 1375 شرکت ماهان ایر 100 کارمند داشت و تعداد یک میلیون نفر مسافر را جابه‌جا کرده بود. شرکت هواپیمایی ماهان به‌عنوان یکی از بزرگترین، مهم‌ترین و تاثیرگذارترین ناوگان‌های هوایی ایران، همواره برای ارائه بهترین خدمات کوشیده و از آغاز کارش در سال 1371 تا به امروز هرسال برای مسافران و مهمانانش یک ارزش و یک خدمت اضافه کرده. در این سال‌ها پروازهای خارجی به مسیرهای پروازی شرکت ماهان اضافه شده، چندین فروند هواپیمای ایرباس مدل 300B4 ، BAe-146-300، ایرباس مدل 300-600، 310، 320، 340 و بوئینگ مدل 747 را به ناوگان خود اضافه کرده و بهترین و متنوع‌ترین و مدرن‌ترین هواپیماها را برای پروازهای داخلی، خارجی، اروپا و خاور دور ارائه می‌دهد.

خرید بلیط هواپیما ماهان از اسنپ‌تریپ

بزرگی و وسعت گزینه‌های انتخابی مسافران در خرید بلیط هواپیما از ایرلاین ماهان، هر مهمان و مسافری را برای حداقل یک بار خرید بلیط‌های شرکت هواپیمایی ماهان ترغیب می‌کند. با اینکه بلیط هواپیما شرکت هواپیمایی ماهان معمولا قیمت مناسبی دارد، اما اگر در مواردی قیمت بالاتری هم مشاهده کنید، ارزش سفری امن و آسوده با ایرلاینی که بیش از نیم قرن تجربه پرواز در بسیاری از مسیرهای داخلی و خارجی را دارد بیشتر است.

در اسنپ‌تریپ می‌توانید بلیط شرکت هواپیمایی ماهان را برای مقصد دلخواهتان با بهترین قیمت و در اکثر مواقع با کمترین قیمت پیدا کنید. برای این کار کافیست در صفحه خرید بلیط هواپیما وبسایت اسنپ‌تریپ مبدا و مقصد و تاریخ سفر را مشخص کنید و سپس از میان فیلترهای موجود برای ایرلاین، ایرلاین ماهان را انتخاب کنید. در نهایت فقط بلیط‌های شرکت هواپیمایی ماهان برای مقصد مورد نظرتان نمایش داده خواهد شد و می‌توانید برای ساعت و روز دلخواهتان بلیط ماهان را خریداری کنید.

 • Group

  تهران

  فرودگاه بین‌المللی مهرآباد
  THR

  جزیره کیش

  فرودگاه بین‌المللی کیش
  KIH

  مشهد

  فرودگاه بین‌المللی مشهد (فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد)
  MHD

  شیراز

  فرودگاه بین‌المللی شیراز (فرودگاه شهید دستغیب)
  SYZ

  اصفهان

  فرودگاه اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی)
  IFN
 • تهران

  فرودگاه بین‌المللی مهرآباد
  THR

  جزیره کیش

  فرودگاه بین‌المللی کیش
  KIH

  مشهد

  فرودگاه بین‌المللی مشهد (فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد)
  MHD

  شیراز

  فرودگاه بین‌المللی شیراز (فرودگاه شهید دستغیب)
  SYZ

  اصفهان

  فرودگاه اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی)
  IFN
 • 1 مسافر

خرید بلیط پرواز خارجی هواپیمایی ماهان

پرواز در مسیرهای تهران دوبی، تهران استانبول، تهران بیرمنگهام، تهران منچستر، تهران سریلانکا و تهران دوسلدورف آلمان تنها بخشی از مسیرهای پروازی شرکت هواپیمایی ماهان به سمت مقاصد خارجی است. شما می‌توانید با دانلود اپلیکیشن اسنپ‌تریپ یا ورود به سوپراپلیکیشن اسنپ، در قسمت پرواز به بخش پرواز خارجی رفته و با استفاده از فیلتر ایرلاین، ایرلاین ماهان را انتخاب کنید و بلیط پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به مقصد دلخواهتان را با بهترین قیمت و خیلی راحت خریداری کنید.

اپلیکیشن اسنپ‌تریپ را از لینک‌های زیر دانلود کنید.

مزایای خرید بلیط هواپیما از ایرلاین ماهان

پروازهای داخلی فراوان و تنوع گزینه‌های انتخابی: بلیط هواپیما تهران-قشم، بلیط تهران-کیش، بلیط مشهد-شیراز، تهران-اهواز، تهران-طبس، بلیط اصفهان-خارک و… تنها بخشی از بلیط‌های هواپیمایی ماهان است که برای مسیرهای مختلف داخلی در هر جای ایران که باشید ارائه می‌شود.

پروازهای خارجی متنوع و مستقیم: سن پترزبورگ، دهلی، لاهور، گوانجو، شانگهای، بانکوک، کوالالامپور، نجف، مراکش و… فرقی ندارد به کدام مقصد خارجی قصد سفر داشته باشید. شبکه پرواز خارجی ماهان ایر آنقدر بزرگ است که تعداد زیادی از این مسیرهای پروازی را پوشش دهد.

کیفیت پرواز با هواپیمایی ماهان: در پروازهای داخلی و خارجی ماهان در دو کلاس پروازی معمولی و تجاری، امکانات و رفاه درخور مهمانان اولین ناوگان هواپیمایی کشور را دریافت خواهید کرد. پذیرایی با استفاده از تکنولوژی روز، وسایل سرگرمی، مهمانداران مهمان‌نواز و حرفه‌ای و متخصص، راحتی صندلی‌ها و رعایت استانداردهای روز دنیا بخشی از رفاه و آسایشی است که شرکت هواپیمایی ماهان برای مهمانان خود در نظر گرفته.

کلاس‌های پروازی هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان برای پروازهای داخلی و خارجی خود دو کلاس پروازی را معرفی کرده است.

کلاس پروازی معمولی: با خرید بلیط هواپیما ماهان برای کلاس پروازی معمولی شما خدمات و امکانات معمولی موجود در هواپیما را دریافت خواهید کرد. در قسمت صندلی‌های کلاس معمولی می‌نشینید و مهمان‌داران مخصوص مسافران کلاس پروازی معمولی به خوبی از شما پذیرایی خواهند کرد. سرگرمی و غذا در این قسمت کاملا معمولی و مطابق استاندارد پروازهای اکونومی در تمامی ایرلاین‌هاست.

کلاس پروازی تجاری: در کلاس پروازی تجاری خدمات با کیفیت تری دریافت می‌کنید و رفاه و آسایش بیشتری نسبت به مسافران کلاس پروازی معمولی خواهید داشت. خدمات مهمان‌داران متخصص و پذیرایی و غذا و سرگرمی در کلاس پروازی تجاری در سطح بالاترین قرار دارد. در کلاس پروازی تجاری به شما پتو و بالش شخصی ارائه می‌شود، خدمات سرگرمی کودکان و هدایای نفیس دریافت می‌کنید.

خرید بلیط ارزان پرواز ماهان

بلیط پرواز هواپیما ماهان هم مانند سایر ایرلاین‌ها باتوجه به زمانی که بلیط را خریداری می‌کنید و شرایط و سن کودک و … ممکن است گران یا خیلی ارزان باشد. برای خرید بلیط‌های ارزان شرکت هواپیمایی ماهان حتما از تقویم قیمتی اسنپ‌تریپ استفاده کنید. با تقویم قیمتی اسنپ‌تریپ پس از مشخص کردن مقصد دلخواه، روزهایی را که در آن بلیط هواپیمای ماهان پایینترین قیمت را دارد ببینید و انتخاب کنید.

شرایط حمل حیوانات خانگی یا موجودات زنده در هواپیماهای ماهان ایر

با افزایش سفرهای که در آن مسافران حیوان خانگی به همراه دارند، شرکت هواپیمایی ماهان با وضع قوانین جدید و به‌روز برای پوشش دادن این نیاز مسافران هم راه حلی در نظر گرفته.

از آنجایی که قوانین همراه داشتن موجود زنده فقط مربوط به شرکت هواپیمایی نیست و کشور و شهر مقصد و قوانین فرودگاه هم در آن دخیل هستند در حال حاضر امکان حمل و همراه بردن حیوان خانگی از طریق تحویل در فرودگاه مبدا و دریافت در قسمت بار فرودگاه مقصد امکان‌پذیر است.

ممکن است خودتان همراه حیوان باشید یا اینکه بخواهید موجود زنده را به تنهایی راهی سفر کنید. در هر دو صورت با داشتن این مدارک می‌توانید حیوان خانگی‌تان را در فرودگاه مبدا تحویل قسمت حمل بار دهید و در فرودگاه مقصد در قسمت تحویل بارها موجود زنده را دریافت کنید یا اگر تنهاست به کسی بسپارید که حیوان خانگی‌تان را دریافت کند.

 • اصل گواهی معتبر بهداشتی بین المللی صادره از دامپزشکی دولتی کشور مبدا ( یا مقصد) و تائید کتبی قرنطینه دامپزشکی فرودگاه
 • مدارك واكسيناسيون معتبر
 • شناسنامه یا گذرنامه حیوان
 • اصل برگه پرداخت کرایه حمل
 • تکمیل فرم مخصوص 03 برگی درخواست انجام امور موجود زنده

برای حمل موجودات زنده قوانین و جزئیاتی زیادی در نظر گرفته شده. بنابراین مدتی قبل از سفرتان حتما از مواردی مثل مجوز ورود به فرودگاه، هزینه حمل، نوع قفس مورد نیاز و… مطلع شوید.

شرایط کنسلی و استرداد بلیط هواپیما ماهان

بلیط‌های هواپیمایی ماهان هم مانند سایر بلیط‌های هواپیما قوانین مشخصی برای کنسلی و لغو رزرو دارد. بسته به اینکه در چه زمانی باقی مانده تا لحظه پروازتان اقدام به کنسلی بلیط نمایید، درصد جریمه هم متغیر است. درصد جریمه کنسلی‌ها معمولا در قالب یک جدول با مشخصات کافی ارائه می‌شود. شما می‌توانید پس از خرید بلیط هواپیمایی ماهان از اسنپ‌تریپ در صورت نیاز به کنسلی، درخواست کنسلی بلیط خود را ارسال کنید. درخواست شما بررسی می‌شود و طبق قوانین کنسلی شرکت هواپیمایی ماهان درصدی از هزینه کل به‌عنوان جریمه کسر می‌شود و باقی پول به حسابتان واریز خواهد شد.

شرایط همراه بردن بار و هزینه اضافه بار در هواپیماهای ماهان

میزان بار مجاز در کلاس پروازی معمولی هواپیماهای شرکت ماهان ایر، بین 20 تا 25 کیلوگرم است. البته این مقدار ممکن است در زمان مختلف تغییر کند. بنابراین بهتر است همیشه جدول میزان بار مجاز را در قسمت قوانین و مقررات اسنپ‌تریپ مشاهده کنید.

هواپیمایی ماهان هم مانند همه شرکت‌های هواپیمایی قوانین مشخصی برای حمل بار دارد. برخی بارها برای حمل در هواپیما یا کابین مجاز هستند و برخی بارها هم اجازه حمل ندارند. اگر قصد حمل بار خیلی حجیم، خیلی سنگین یا نامتعارف را دارید حتما پیش از خرید بلیط هواپیما ماهان از شرایط حمل بار مطلع شوید. این شرایط و قوانین توسط خود شرکت هواپیمایی ارائه و به‌روزرسانی می‌شود.

محتویات چمدان و ساک دستی شما توسط کارمندان شرکت هواپیمایی ماهان بررسی می‌شود و در صورت لزوم، باید هزینه اضافه بار پرداخت کنید.

پر تردد ترین مسیرهای پروازی برای خرید بلیط هواپیمایی ماهان

سوالات متداول درباره بلیط هواپیما ماهان ایر

بله. همانطور که در بالا گفته شد شرکت هواپیمایی ماهان برای راحتی مسافران قوانین و شرایطی را برای همراه داشتن حیوان و موجود زنده در نظر گرفته. با دانستن شرایط و قوانین، حیوان خانگی‌تان پروازی آسوده خواهد داشت.

طبق اعلام شرکت هواپیمایی ماهان امکان تغییر نام مسافران وجود ندارد و درصورت نیاز به تغییر نام باید بلیط اول کنسل شده و خرید مجدد انجام شود. برای درخواست تغییر نام یا دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبانی 24 ساعته اسنپ‌تریپ تماس بگیرید.

نرخ کودک بالای 2 سال برای بلیط‌های سیستمی ماهان 75 درصد نرخ بلیط بزرگسال و نرخ کودک زیر 2 سال 10 درصد نرخ بلیط بزرگسال است.

تمامی پروازهای داخلی هواپیما ماهان از ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود. حتما 1 ساعت پیش از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید.

کلیه پروازهای خارجی هواپیمایی ماهان از فرودگاه امام خمینی انجام می‌شود. لطفا حتما 3 ساعت پیش از ساعت پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید.

ثبت نام

 • حساب کاربری دارید؟
بازگشت

ثبت نام شما با موفقیت کامل شد

با ثبت‌نام در اسنپ تریپ و خرید از سایت یا اپلیکیشن امتیاز همراهی بگیرید، امتیازهایتان را به تخفیف تبدیل کنید و سفر ارزان‌تری داشته باشید.

باشگاه همراهان اسنپ تریپ