فاصله تهران تا کیش چه مدت طول خواهد کشید؟

تاریخ انتشار : 2 بهمن 1402 - تاریخ بروز رسانی : ۲ بهمن ۱۴۰۲
فاصله تهران تا کیش

راهنمای مسیر و فاصله تهران کیش به شما کمک می‌کند تا با درک بهتری از مسافت بین پایتخت و جزیره زیبای کیش، بهترین نوع سفر که می‌تواند از طریق پرواز، خودرو شخصی، قطار یا اتوبوس باشد را انتخاب کنید.

کیش جزء بهترین و زیباترین جزیره‌های ایران و حتی جهان به‌شمار می‌آید. پس دیدن آن برای یک‌بار هم که شده خالی از لطف نیست. به‌خصوص برای پایتخت‌نشین‌هایی که از آلودگی هوا و دیدن خانه‌های آپارتمانی خسته‌ شده‌اند.

در جزیره کیش با زیبایی‌های طبیعی، جاذبه‌های گردشگری، خانه‌های لوکس و ماشین‌های آخرین مدل روبه‌رو می‌شوید. همچنین اقامت در بهترین هتل‌های کیش تجربه یک زندگی لاکچری را به شما هدیه می‌دهد. پس اگر اهل سفر و گشت‌وگذار هستید دیدن کیش را حتما جزء برنامه خود داشته باشید.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که پیش از این سفر ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند، مساحت بین تهران و کیش است. این مسافت به‌قدری زیاد است که کمتر کسی با خودرو شخصی خود به آنجا سفر می‌کند.

به همین دلیل نیز قصد داریم در ادامه با مساحت روش‌های مختلفی که می‌توان از طریق آنها به کیش سفر کرد آشنا شویم. اگر شما نیز به‌دنبال یافتن نزدیک‌ترین راه برای این مسافرت هیجان‌انگیز هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فاصله تهران تا کیش چه مدت طول خواهد کشید؟

با بررسی راهنمای مسیر و فاصله تهران کیش متوجه می‌شویم زمان رسیدن به کیش از تهران، کاملا به روشی که ما برای حمل‌ونقل انتخاب کرده‌ایم بستگی دارد.

شما می‌توانید تصمیم بگیرید با خودرو شخصی سفر کنید؛ اما طولانی شدن سفر و خستگی زیادی که رانندگی به‌همراه دارد ممکن است باعث شود نتوانید به‌خوبی از سفر چندروزه خود لذت ببرید.

در سفر با قطار و اتوبوس نیز شاید مجبور نباشید رانندگی کنید اما مدت‌زمان زیادی طول می‌کشد تا به مقصد برسید و این موضوع باز هم خستگی زیادی در تنتان به‌جای می‌گذارد. به‌خصوص اگر از دسته‌ افرادی باشید که  در طول سفر نمی‌توانید بخوابید.

برای درک بهتر این حالت بهتر است مسافتی که در انواع وسیله نقلیه زمینی و هواپیما باید طی شود را بررسی کنیم. آگاهی از این مساحت به شما در داشتن انتخابی بهتر کمک می‌کند.

سفر به کیش

فاصله تهران تا کیش با ماشین چند کیلومتر است؟

وقتی صحبت از فاصله باشد معمولا اولین چیزی که در ذهن ما نقش می‌بندد مسیرهای زمینی هستند. پس بهتر است در ابتدا فاصله‌ بین تهران تا کیش را از طریق راه‌های زمینی بررسی کنیم.

با درنظرگرفتن راهنمای مسیر و فاصله تهران کیش متوجه می‌شویم که برای رسیدن به کیش باید مسافتی  حدود ۱۶۰۰ کیلومتر را پشت سر بگذاریم.

اگر شخصی تصمیم بگیرد با استفاده از خودرو شخصی از تهران به کیش سفر کند، باید حدود ۲۰ ساعت رانندگی بی‌وقفه داشته باشد. آیا پس از گذشت این زمان طولانی افراد می‌توانند بدون خستگی از جاذبه‌های گردشگری این جزیره دیدن کنند؟

قطعا فردی که پشت فرمان نشسته است باید یک روز را به استراحت بگذراند که این موضوع می‌تواند در برنامه‌ سفر و زمان‌بندی‌ که افراد خانواده برای دیدن مناطق مختلف در نظر گرفته بودند، اختلال ایجاد کند.

با این حساب باید گفت به‌همراه داشتن خودرو شخصی شاید در کیش برای شما راحتی به‌دنبال داشته باشد اما به خستگی آن نمی‌ارزد. چراکه می‌توانید از ماشین‌های اجاره‌ای موجود در جزیره برای گشت‌وگذار استفاده کنید.

البته در این نوع سفر می‌توانید مدتی را در شهرهای موجود در مسیر سپری کنید و جاذبه‌های آن مناطق را نیز ببینید. اما این موضوع به تعداد روزهای مرخصی شما یا اعضای خانواده‌تان بستگی دارد.

اگر بتوانید سفری که کمتر از یک روز طول می‌کشد را ۲ تا ۳ روز طول بدهید، بدون اینکه مشکلی در شرایط شغلی شما پیش بیاید می‌توان گفت سفر با ماشین شخصی مناسب است.

فاصله تهران تا کیش با اتوبوس چقدر است؟

مسیرهایی که با خودرو شخصی و اتوبوس طی می‌شود تا از تهران به کیش برسیم تقریبا یکی هستند، پس باید گفت این مسیر نیز می‌تواند ۱۶۰۰ کیلومتر باشد. اما این روش چه تفاوتی با استفاده از ماشین شخصی دارد؟

برای سفر با اتوبوس شما باید ابتدا به یکی از پایانه‌های مسافربری پایتخت مراجعه کنید و پس از دریافت بلیت یکی از بندرهای جنوب، به آن شهر سفر کنید. سپس با لنج یا شناورهای دریایی که به کیش می‌روند به سفر خود ادامه دهید.

در سفر با ماشین نیز این موضوع وجود دارد. پس می‌توانید قبل از انتخاب مسیر یا خریدن بلیت، از مسافت هر بندر تا کیش آگاه شوید. در ادامه با این موارد آشنا می‌شویم.

فاصله تهران تا کیش از بنادر لنگه آفتاب چارک

برای داشتن انتخابی درست در خرید بلیت یا مسیری که می‌خواهید از طریق آن سفر کنید باید از مسافت تهران تا بندرهایی که دسترسی راحت‌تری به کیش دارند نیز آگاه شوید. با چک کردن راهنمای مسیر و فاصله تهران کیش به این اطلاعات مهم دست می‌یابید.

  • برای رسیدن به بندر لنگه از تهران، باید ۱۴۵۰ کیلومتر طی کنید. فاصله این بندر تا کیش ۹۵ کیلومتر است. درنتیجه با انتخاب این مسیر یا خرید بلیت این بندر باید حدودا ۱۵۴۵ کیلومتر طی کنید.
  • اگر بخواهید از تهران به سمت بندر لنگه حرکت کنید ۳ مسیر وجود دارد که مسافت آنها ۱۵۷۱، ۱۴۷۵ و ۱۵۱۳ کیلومتر است. این بندر تا کیش ۱۸ کیلومتر فاصله دارد و با استفاده از شناورهای حمل خودرو و مسافر حدودا یک ساعت زمان می‌برد. اما با شناور مسافربر در کمتر از ۳۰ دقیقه به جزیره می‌رسید.
  • فاصله تهران تا بندر چارک از مسیرهای مختلف بین ۱۵۳۶، ۱۴۳۹ و ۱۴۷۸ کیلومتر است. این بندر تا کیش نیز حدودا ۳۲ کیلومتر مسافت دارد.

راهنمای مسیر و فاصله تهران کیش به ما می‌گوید درصورتی‌که سفر با اتوبوس یا خودرو شخصی را ترجیح می‌دهید لازم است پیش از هر اقدامی مسافت تهران تا بنادر مختلف را بررسی کنید و سپس فاصله این بندرها تا جزیره را مشخص کرده تا کوتاه‌ترین مسافت را پیدا کنید.

فاصله تهران تا کیش با قطار

با بررسی راهنمای مسیر و فاصله تهران کیش متوجه می‌شویم که برای رسیدن به این جزیره از طریق قطار، باید در گام اول بلیت بندرعباس یا دیگر شهرهای بندری دارای راه‌آهن را خریداری کنیم. مسیر ریلی تهران تا بندرعباس با قطار تقریبا ۱۳۳۰ کیلومتر است.

قطار این مسافت را معمولا در ۱۰ ساعت طی می‌کند و پس از رسیدن به این شهر باید خود را به یکی از بنادر لنگه، چارک یا آفتاب برسانید. برای رفتن به بندر چارک که فاصله کمی تا کیش دارد لازم است مسافتی حدود ۲۶۰ کیلومتر را طی کرد.

سفر با قطار تا بندرعباس بیش از ۱۵ ساعت طول می‌کشد و به‌طور کلی تا خود را به کیش برسانید باید بیش از ۲۰ ساعت زمان تلف کنید. به همین دلیل نیز یافتن راهی نزدیک‌تر به شما کمک می‌کند استفاده بهینه‌تری از سفر خود داشته باشید.

مسافط تهران کیش

فاصله تهران تا کیش با هواپیما

راهنمای مسیر و فاصله تهران کیش به ما می‌گوید بهترین مسیر و کوتاه‌ترین راه برای رسیدن به کیش انتخاب سفر با هواپیما است. اگر بخواهید از فرودگاه مهرآباد به مقصد کیش سفر کنید حدودا یک ساعت و ۴۵ دقیقه طول می‌کشد.

البته عواملی همچون انتخاب مسیرهای هواپیمایی و شرایط جوی می‌توانند روی زمان نهایی تاثیر داشته‌ باشند. اما معمولا بین یک ساعت و ۴۵ دقیقه تا ۲ ساعت زمان می‌برد تا با پرواز داخلی از تهران به کیش برسید.

با در نظر گرفتن زمان کوتاه سفر هوایی به کیش، معمولا اولین گزینه برای مسافرین انتخاب سفر با هواپیما است. شما می‌توانید مسافت ۱۰۵۲ کیلومتری هوایی را در عرض ۲ ساعت طی کنید.

با این انتخاب دیگر لازم نیست نگران خستگی زیاد پس از طی کردن مسافت طولانی داشته باشید و از همان روز رسیدن به کیش می‌توانید گشت‌وگذار به محله‌های مختلف، رفتن به ساحل و دیدن مراکز تفریحی یا تجاری را بدون هیچ مشکلی شروع کنید.

با توجه به محبوبیتی که سفر هوایی به کیش دارد، لازم است شما با نحوه رزرو بلیت برای داشتن سفری بی‌دغدغه به این جزیره آَشنا شوید. درصورتی‌که نتوانید بلیت خود را از طریق مجموعه‌ای معتبر تهیه کنید؛ ممکن است در برنامه‌ریزی سفر شما مشکل‌های متفاوتی پیش بیاید.

اسنپ تریپ در این مسیر به شما کمک می‌کند. اگر به‌دنبال رزرو بلیت ۲ طرفه یا خرید بلیت‌های لحظه آخری با کمترین قیمت هستید نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم از اسنپ‌ تریپ غافل نشوید.

جمع‌بندی

با بررسی راهنمای مسیر و فاصله تهران کیش می‌توانید بهترین مسیر و نوع سفر به این جزیره را انتخاب کنید. به‌طور کلی باید گفت شما چند انتخاب دارید که شامل رانندگی با خودرو شخصی، سفر با اتوبوس، قطار یا هواپیما است.

انتخاب سفر با خودرو دارای مزایا و معایب مختلفی است که از آنها می‌توان به آشنایی با شهرهای مختلف و دیدن جاذبه‌های آنها و همچنین خستگی زیاد پس از رسیدن به کیش اشاره کرد.

سفر با اتوبوس و قطار نیز خستگی زیادی به‌همراه دارند. به‌خصوص اینکه برای رفتن به کیش با قطار ابتدا باید در یکی از شهرهای جنوبی مانند بندرعباس پیاده شوید و خود را به یکی از بندرهای لنگه، آفتاب یا چارک برساند.

در تمام این روش‌ها بسته به مسیر زمینی یا ریلی، ساعت رسیدن به مقصد می‌تواند متفاوت باشد اما حد متوسط آن را می‌توان ۲۰ ساعت در نظر گرفت. پس می‌توان گفت برای افرادی که زود خسته می‌شوند یا زمان محدودی دارند مناسب نخواهند بود.

در مقابل سفر هوایی تهران به کیش با ۱۰۵۲ کیلومتر فاصله حدودا ۲ ساعت طول می‌کشد و شما می‌توانید این مسیر طولانی را به‌راحتی طی کنید. به همین دلیل نیز انتخاب این روش در بین مسافران محبوبیت بیشتری دارد.

سولات متداول

فاصله تهران تا کیش چقدر است؟

با در نظر گرفتن مسیرهای مختلف می‌توان گفت حدود ۱۶۰۰ کیلومتر از تهران تا کیش فاصله وجود دارد. بسته به مسیر انتخابی شما این مسافت می‌تواند کمتر یا بیشتر شود.

سفر به کیش با خودرو بهتر است یا هواپیما؟

این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد اما اگر دغدغه شما صرفه‌جویی در زمان است بهترین راه سفر هوایی خواهد بود.

سفر به کیش با هواپیما چقدر طول می‌کشد؟

با توجه به مسیر ۱۰۵۲ کیلومتری هوایی از تهران تا کیش، باید گفت این سفر بین ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه تا ۲ ساعت طول خواهد کشید.

 

 

دسته:اتوبوسایرانگردیپرواز

مطالب مرتبط :

معرفی مدرسه دارلفنون تهران

معرفی مدرسه دارلفنون تهران

2 اردیبهشت 1403
بازار تهران

8 بهمن 1402

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ

نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ

برای مشاهده نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ کیوآر کد زیر را با موبایل خود اسکن کنید.

ثبت نام

با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

بازگشت

ثبت نام شما با موفقیت کامل شد