• Group

  تهران

  فرودگاه بین‌المللی مهرآباد
  THR

  جزیره کیش

  فرودگاه بین‌المللی کیش
  KIH

  مشهد

  فرودگاه بین‌المللی مشهد (فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد)
  MHD

  شیراز

  فرودگاه بین‌المللی شیراز (فرودگاه شهید دستغیب)
  SYZ

  اصفهان

  فرودگاه اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی)
  IFN
 • تهران

  فرودگاه بین‌المللی مهرآباد
  THR

  جزیره کیش

  فرودگاه بین‌المللی کیش
  KIH

  مشهد

  فرودگاه بین‌المللی مشهد (فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد)
  MHD

  شیراز

  فرودگاه بین‌المللی شیراز (فرودگاه شهید دستغیب)
  SYZ

  اصفهان

  فرودگاه اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی)
  IFN
 • 1 مسافر

خرید بلیط چارتر هواپیما از اسنپ‌تریپ

در صفحه خرید بلیط هواپیما در اسنپ‌تریپ به راحتی می‌توانید برای خرید بلیط چارتری هواپیما اقدام کنید:

 • مبدا و مقصد وتاریخ سفرتان را در کادر جست‌وجو وارد کنید.
 • پس از فشردن دکمه جست‌وجو ، بلیط‌هایی که برای مقصد انتخابی شما وجود دارد در صفحه‌‌ نتایج جست‌وجو نمایش داده خواهد شد.
 • با استفاده از فیلترها در ستون سمت راست و فیلتر کردن «نوع پرواز» بر اساس «چارتری»، بلیط‌های چارتری موجود برای انتخاب و خرید به شما نمایش داده خواهند شد.

آنچه باید برای خریدن بهترین بلیط‌ چارتر هواپیما بدانید​

بلیط چارتر هواپیما، عبارتی که حتما هنگام خرید بلیط هواپیما با آن برخورد داشته‌اید. لازم است بدانید که در کل دو نوع بلیط هواپیما وجود دارد. با داشتن اطلاعات کافی از این دو نوع بلیط پرواز می‌توانید بهترین انتخاب را برای سفرهای هوایی خود داشته باشید. این دو نوع، بلیط‌های چارتر و بلیط‌های سیستمی هستند.

بلیط‌های چارتر از لحاظ قیمت، تامین‌کننده، شرایط کنسلی و برخی قوانین خرید بلیط هواپیما متفاوت هستند و از قواعد بلیط‌های سیستمی پیروی نمی‌کنند.

مفهوم بلیط چارتر و چارترکننده

چارتر به معنی دربست کرایه کردن است. در مواقعی که برخی شرکت‌ها، آژانس‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی گاهاً تمام یا تعدادی از بلیط‌های پرواز یک شرکت هواپیمایی را خریداری می‌کنند تا آن‌ها را به مرور زمان به مشتریان خود بفروشند، اصطلاحا شرکت یا آژانس چارترکننده نامیده می‌شوند و بلیطی که توسط این آژانس‌ها به فروش می‌رسد بلیط چارتر نام دارد.

نکات قابل توجه در خرید بلیط چارتر​

با رصد کردن نوسانات قیمت می‌توانید بهترین بلیط چارتر را بخرید​

قیمتگذاری بلیط‌های چارتر هواپیما توسط آژانس چاترکننده انجام می‌شود و از آن‌جایی که چارترکننده صندلی‌ها را از پیش خریداری کرده تلاش می‌کند تا تمام صندلی‌ها به بهترین نحو به فروش برسند. درواقع فروش تمامی بلیط‌های پرواز و فروش با سودی مناسب، دغدغه‌های چارترکننده است. از این رو ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف و بسته به میزان تقاضا نوسانات زیادی در قیمت بلیط چارتر مشاهده کنید. بلیط چارتر لزوما در همه زمان‌ها بلیط ارزانی نیست، بنابراین رصد کردن این نوسانات کمک شایانی به مسافران می‌کند تا به موقع بلیط‌های چارتر را با ارزانترین قیمت خریداری کنند.

بررسی قیمتگذاری بلیط چارتر

قوانین کنسلی و استرداد در بلیط چارتر توسط چارترکننده تعیین می‌شود​​

قوانین کنسلی و میزان جریمه کنسلی در بلیط‌های چارتر از قواعد بلیط سیستمی پیروی نمی‌کند و باتوجه به اینکه از سمت آژانس چارترکننده تعیین می‌شود نمی‌توان قوانین کلی برای آن در نظر گرفت. در بیشتر مواقع بلیط‌های چارتر غیرقابل استرداد هستند. اما این قوانین ممکن است با توجه به قوانین داخلی چارترکننده، زمان درخواست شما برای کنسلی بلیط و پایین یا بالا بودن قیمت بلیطتان، تغییر کند.

قوانین کنسلی بلیط چارتر

در خرید بلیط چارتر نرخ کودک و بزرگسال تفاوتی ندارد​

برای خرید بلیط چارتر هواپیما برخلاف بلیط‌های سیستمی، سن بزرگسالان و کودکان در قیمت بلیط تاثیری ندارد و کودکان از 2سال به بالا بزرگسال محسوب خواهند شد. بنابراین وقتی با چند کودک سفر می‌کنید شاید خرید بلیط چارتر مقرون به صرفه نباشد. در خرید بلیط چارتر، کودکان زیر 2 سال که نوزاد اطلاق می‌شوند نیازی به بلیط و صندلی ندارند و برای کودکان 2سال به بالا ملزم به خرید بلیط با همان قیمت بلیط بزرگسال هستید.

خرید بلیط هواپیما چارتر خارجی

بلیط پروازهای چارتری خارجی را هم می‌توانید مانند بلیط‌های چارتر داخلی از اسنپ‌تریپ خریداری کنید. برای این کار کافیست به اپلیکیشن اسنپ‌تریپ مراجه کنید. مبدا و مقصد پرواز خارجی را وارد کنید و پس از نمایش نتایج جست‌وجو، تعدادی از بلیط‌ها با برچسب «چارتری» مشخص شده‌اند. با انتخاب این بلیط‌ها بلیط چارتری پرواز خارجی خود را آسان و سریع از اپلیکیشن اسنپ‌تریپ بخرید.

سوالات متدوال درباره بلیط چارتری​

ما در اسنپ‌تریپ با ارائه بلیط چارتری هواپیما در تلاش هستیم که سبد خرید کاربرانمان کامل و متنوع باشد و برای هر نیازی که مسافران سفرهای هوایی دارند پیشنهادی ارائه کنیم. با استفاده از فیلتر بلیط چارتری در اسنپ‌تریپ می‌توانید سریع و راحت به بلیط‌های ارزان یا بلیط‌های لحظه آخری دسترسی داشته باشید و زمان زیادی را برای جست‌وجوی این بلیط‌ها صرف نکنید. همچنین تیم پشتیبانی اسنپ‌تریپ در تمام مراحل خرید بلیط چارتری هواپیما در کنارتان خواهد بود تا در مواردی که قوانین بلیط چارتر غیرقابل پیشبینی است بتوانیم قوانین و خدمات خرید و کنسلی شفاف و مشخصی را به شما ارائه دهیم.

توجه داشته باشید که بلیط چارتری لزوما به معنی بلیط ارزان نیست. اما اگر یک راهنمای جامع برای خرید بلیط چارتر ارزان بخواهید می‌توان گفت در زمان‌هایی که چارترکننده برای صندلی‌هایی که از ایرلاین خریده مسافری پیدا نکند و صندلی‌ها خالی بماند، هرچه تاریخ سفر نزدیک‌تر شود، قیمت بلیط چارتر هم کاهش می‌یابد تا هواپیما با صندلی خالی پرواز نکند و شرکت چارترکننده هم متحمل ضرر نشود.
بنابراین زمان‌های خلوت از لحاظ رونق گردشگری یا شرایط آب و هوایی، که تقاضای خرید بلیط هواپیما کم است، اگر در روزها و ساعت‌های پایانی باقی مانده تا تاریخ پرواز قیمت بلیط‌ها را رصد کنید، می‌توانید در لحظات آخر ارزانترین بلیط چارتری هواپیما را خریداری کنید.
یادتان نرود که اگر با کودک سفر می‌کنید احتمال دارد خرید بلیط هواپیما چارتری برای شما گرانتر از خرید بلیط سیستمی باشد. پیش از خرید این محاسبات و مقایسه‌ قیمت‌ها را به راحتی در وب‌سایت اسنپ‌تریپ انجام دهید.

اگر بلیط چارتری ارزان دلخواهتان را پیدا کردید سعی کنید خرید را بدون معطلی انجام دهید. این بلیط‌ها متقاضیان زیادی دارند و زود به فروش می‌رسند.

خیر. تفاوت بلیط سیستمی و چارتری فقط شامل قوانین و قیمت و مراحل خرید و کنسلی می‌باشد. هنگام ورود به هواپیما و استفاده از خدمات داخل هواپیما مانند پذیرایی یا نوع صندلی، این دو بلیط هیچ تفاوتی نخواهند داشت. در مواردی خرید بلیط چارتری بیزینس کلاس هم امکان‌پذیر است.

بلیط چارتر لزوما همیشه ارزانترین بلیط نیست و گاهی با افزایش قیمت‌های بلیط چارتری ممکن است بلیط سیستمی را با قیمتی پایینتر پیدا کنید. افزایش یا کاهش قیمت بلیط چارتر ارتباط مستقیمی با میزان تقاضا دارد. در ایام پرسفر مانند تابستان و عید نوروز قیمت بلیط‌های چارتر هم مانند بلیط سیستمی افزایش خواهد یافت و این دو نوع بلیط از نظر قیمت تفاوت چندانی ندارند چون چارترکننده نگران خالی ماندن صندلی‌ها نیست. اما در شرایطی که سفر کمتر انجام می‌شود شاهد کمترین نرخ بلیط چارتر خواهید بود به این دلیل که چارترکننده نیاز دارد با کاهش قیمت بلیط، تمامی بلیط‌ها را به فروش برساند.

شما می‌توانید از لینکی که هنگام خرید بلیط هواپیما به صورت پیامک برایتان ارسال شده، برای کنسلی بلیط چارتری خود اقدام کنید و میزان جریمه کنسلی را مشاهده کنید. بهتر است زمانی اقدام به خرید بلیط هواپیما چارتری کنید که از سفرتان مطمئن هستید. در بیشتر مواقع بلیط چارتری کنسلی ندارد و یا اینکه کنسلی بلیط شما با جریمه خیلی زیاد انجام می‌شود. با نزدیک شدن به تاریخ سفر، میزان جریمه کنسلی هم افزایش می‌یابد.

طبق قوانین چارترکننده‌ها، قیمت بلیط کودک و بزرگسال در خرید بلیط چارتر متفاوت نیست. قیمت بلیط چارتر برای کودکان بالای 2 سال برابر با قیمت بلیط چارتر بزرگسالان است.

میزان بار مجاز در هر ایرلاین و با توجه به کلاس پروازی و کلاس نرخی متفاوت است. چارتری یا سیستمی بودن بلیط هواپیما تاثیری در میزان بار مجاز ندارد.

در آخرین ساعات نزدیک پرواز، بلیط‌های چارتری که فروش نرفته‌اند کاهش قیمت چشمگیری دارند و اصطلاحا به این بلیط‌های چارتری خیلی ارزان، بلیط لحظه آخری گفته می‌شود.

پس از خرید بلیط‌های چارتری هواپیما در بیشتر مواقع امکان تغییر تاریخ و ساعت سفر وجود ندارد. اگر نیاز به این تغییرات دارید مجبور به کنسل کردن بلیط چارتر و خرید یک بلیط جدید خواهید شد. از آن‌جایی که این قوانین کاملا بستگی به تصمیم چارترکننده دارد، برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی اسنپ‌تریپ تماس بگیرید.

ممکن است در مواردی بتوان نام مسافر بلیط چارتری را با پرداخت جریمه به چارترکننده تغییر داد. اما گاهی این امکان در برخی چارترکننده‌ها وجود ندارد. در صورت نیاز به تغییر نام مسافر در شرایط خاص، پشتیبانی اسنپ‌تریپ شما را راهنمایی خواهد کرد.

در صورتی که پرواز از طرف ایرلاین لغو شود و یا تاخیر و تعجیل بیش از 2 ساعت در پرواز اتفاق بیفتد و شما به دلیل این تاخیر یا تعجیل درخواست کنسلی بلیط را داشته باشید، پس از ثبت درخواستتان از طریق لینک داخل پیامک اسنپ‌تریپ، درخواست شما بررسی و مبلغ بلیط بدون کسر جریمه استرداد می‌شود.

توصیه ما این است که بلیط چارتری را به صورت چاپ شده همراه خود داشته باشید. زیرا در صورتی که کنسلی یا هر تغییر و مشکل دیگری برای بلیط یا پروازتان پیش بیاید، نیاز خواهید داشت که بلیط توسط کانتر شرکت هواپیمایی در فرودگاه مهر شود و پیگیری‌های بعدی با همراه داشتن بلیط مهر شده صورت پذیرد.

ثبت نام

 • حساب کاربری دارید؟
بازگشت

ثبت نام شما با موفقیت کامل شد

با ثبت‌نام در اسنپ تریپ و خرید از سایت یا اپلیکیشن امتیاز همراهی بگیرید، امتیازهایتان را به تخفیف تبدیل کنید و سفر ارزان‌تری داشته باشید.

باشگاه همراهان اسنپ تریپ