• Group

  تهران

  فرودگاه بین‌المللی مهرآباد
  THR

  جزیره کیش

  فرودگاه بین‌المللی کیش
  KIH

  مشهد

  فرودگاه بین‌المللی مشهد (فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد)
  MHD

  شیراز

  فرودگاه بین‌المللی شیراز (فرودگاه شهید دستغیب)
  SYZ

  اصفهان

  فرودگاه اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی)
  IFN
 • تهران

  فرودگاه بین‌المللی مهرآباد
  THR

  جزیره کیش

  فرودگاه بین‌المللی کیش
  KIH

  مشهد

  فرودگاه بین‌المللی مشهد (فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد)
  MHD

  شیراز

  فرودگاه بین‌المللی شیراز (فرودگاه شهید دستغیب)
  SYZ

  اصفهان

  فرودگاه اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی)
  IFN
 • 1 مسافر

یک تعریف دقیق از بلیط هواپیما لحظه آخری

بلیط لحظه آخری هواپیما در اغلب مواقع به بلیط چارتری گفته می‌شود که به دلیل نزدیکی به زمان پرواز و خالی ماندن صندلی‌های چارترشده توسط چارترکننده قیمتش به شدت کاهش می‌یابد تا هواپیما در آخرین ساعات و لحظات با صندلی خالی پرواز نکند.

به هر حال خرید بلیط هواپیما لحظه آخری نکات و قوانینی دارد که با دانستن آنها می‌توانید ارزانترین بلیط لحظه آخری هواپیما را بخرید.

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری؛ راهی برای ارزان سفر کردن

شاید بنظرتان سفر با هواپیما راه ارزانی برای سفر کردن نباشد. اما لازم است که بدانید با کمی اطلاعات راجع به خرید بلیط هواپیما می‌توانید این وسیله نقلیه را برای خودتان به ارزانترین وسیله سفر تبدیل کنید. یکی از این اطلاعات، اطلاع داشتن راجع به بلیط هواپیما لحظه آخری است. بلیط‌های لحظه آخری هواپیما همیشه با نرخ ارزان برای یک سفر مقرون به صرفه به کمک شما می‌آیند.

خرید بلیط لحظه آخری؛ به نفع خریدار و فروشنده

شاید تا به حال تبلیغاتی بلیط لحظه آخری هواپیما را با عباراتی نظیر : خرید بلیط هواپیما لحظه آخری، خرید بلیط دقیقه 90، خرید بلیط ارزان لحظه آخری، بلیط لحظه آخری کیش، بلیط لحظه آخری مشهد، فروش بلیط لحظه آخری استانبول، آفر بلیط تهران مشهد، بالاترین تخفیف بلیط تهران کیش، بلیط زیرقیمت، بلیط دقیقه آخر رشت و … دیده باشید. دلیل اینکه آژانس‌ها برای تبلیغ بلیط لحظه آخری خود زمان و انرژی صرف می‌کنند دقیقا همان نفع خریدار و فروشنده است. در صورتی که آژانس یا چاترکننده به فکر فروش بلیط‎‌های باقی مانده به قیمتی خیلی ارزان نباشد و با چنین عباراتی مثل خرید بلیط لحظه آخری تهران شیراز، به دنبال جذب مسافر نباشد، صندلی‌ها خالی خواهد ماند. بنابراین به فروش بلیط لحظه آخری اقدام می‌کنند تا هم چارترکننده ضرر نکند و هم اینکه مسافرانی که در فاصله‌ای نزدیک به زمان پرواز تصمیم به سفر گرفته‌اند با بهترین قیمت بلیط هواپیما بخرند.

خرید بلیط لحظه آخری؛ با یک جست‌وجوی هوشمندانه

معمولا برای خرید بلیط ارزان فقط جست‌جوی بلیط چارتری یا بلیط لحظه آخری به ذهنمان می‌رسد. اما اگر اهل جست‌وجو و خرید بلیط لحظه آخری با ارزان‌ترین قیمت باشید این نوع بلیط را با اسامی دیگری هم می‌شناسید. تا هروقت جایی این عبارات را دیدید برای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری اقدام کنید. برخی از اسامی دیگر بلیط لحظه آخری : بلیط زیر قیمت، بلیط دقیقه 90، بلیط پای پرواز، بلیط دقیقه آخر، بلیط آف خورده هواپیما، بلیط تخفیف‌دار هواپیما، بلیط ارزان دقیقه 90

نکات و قوانین خرید بلیط هواپیما لحظه آخری

قیمت ارزانتر با امکانات یکسان

شاید تصور کنید که با خرید بلیط هواپیما لحظه آخری به دلیل هزینه کمتری که می‌پردازید ممکن است امکانات و خدمات کمتری دریافت کنید. درحالیکه بلیط لحظه آخری تفاوتی با بلیط‌های سیستمی یا بلیط‌های چارتری دیگر ندارد. با خرید بلیط لحظه آخری شما فقط هزینه‌ی خیلی کمتری نسبت به خرید انواع دیگر بلیط خواهید پرداخت. اما در فرودگاه و در هواپیما همه‌ی کسانی که با هواپیمای شما پرواز می‌کنند (درصورتی که بلیطشان بیزینس کلاس نباشد) خدمات یکسانی را دریافت می‌کنند، روی همان صندلی‌ها می‌نشینند و همان غذا و خدمات را می‌گیرند.

بلیط لحظه آخری در اکثر مواقع قابل استرداد نیست

به دلیل فاصله کمی که تا زمان پرواز باقی مانده معمولا امکان استرداد بلیط لحظه آخری وجود ندارد و اگر از خرید بلیط لحظه آخری به مقصد مورد نظرتان پشیمان شوید کل هزینه بلیط سوخت می‌شود. در مواردی هم ممکن است امکان کنسلی بلیط وجود داشته باشد اما احتمالا مشمول جریمه کنسلی خیلی زیادی می‌شود و گاهی ممکن است با 100 درصد جریمه کنسلی، همه پولی که بابت خرید بلیط لحظه آخری پرداخته بودید به‌عنوان جریمه کنسلی نزد آژانس چارتر کننده بماند.

با بلیط ارزانتر، در لحظات آخر و بدون برنامه‌ریزی به سفر بروید

بلیط لحظه آخری مناسب کسانی است که سختگیرانه و از ماه‌ها قبل به برنامه‌ریزی سفر نمی‌پردازند و همیشه آماده سفر هستند تا اگر فرصت مناسبی دست داد راهی سفر شوند. در فاصله‌های زمانی زیاد باقی مانده تا پرواز، نمی‌توانید برای مقصدتان بلیط هواپیما لحظه آخری پیدا کنید. بلیط لحظه آخری معمولا در فاصله نهایتا 24 ساعت مانده تا پرواز پیدا می‌شود. همینطور اگر یک سفر بدون برنامه برایتان پیش آمده، در آخرین لحظات و با بهترین قیمت بلیط لحظه هواپیما لحظه آخری خود را از اسنپ‌تریپ خریداری کنید.

هرچه تقاضا کمتر، بلیط لحظه آخری ارزانتر

اگر برای ایام پرمسافر مثل نوروز یا تعطیلات رسمی طولانی به دنبال خرید بلیط هواپیما لحظه آخری باشید احتمالا ناامید خواهید شد. پیدا شدن بلیط هواپیما لحظه آخری با بهترین و ارزانترین قیمت مستقیما به میزان تقاضا برای سفر مرتبط است. بدیهی است در روزهای شلوغ و در شرایطی که همه بلیط‌های آژانس چارترکننده از مدت‌ها قبل به فروش می‌رسد، دیگر بلیطی برای فروش لحظه آخری باقی نمی‌ماند. در شرایطی که تقاضا برای سفر کم باشد و صندلی‌ها خالی بمانند می‌توانید امیدوار باشید که بلیط لحظه آخری را با کمترین قیمت ممکن بخرید و هزینه سفر با هواپیما حتی از هزینه سفر با اتوبوس هم کمتر باشد.

اگر انتخاب زمان سفرتان انعطاف‌پذیر است بلیط لحظه آخری بخرید

تصور کنید سفر مهمی در پیش دارید که باید در تاریخی مشخص به مقصد برسید. در این شرایط شما برای خرید لحظه آخری بسیار ارزان تا 24 ساعت قبل از تاریخ سفرتان منتظر می‌مانید اما در نهایت بلیط لحظه آخری برای آن روز و ساعت مشخص پیدا نمی‌کنید و چه بسا حتی بلیط سیستمی مناسب هم پیدا نشود. در این صورت شما از پرواز در تاریخ دلخواهتان جا می‌مانید. بنابراین خرید بلیط هواپیما لحظه آخری فقط برای سفرهایی مناسب است که ریسک کمتری دارند و می‌توانید تا آخرین لحظات برای پیدا شدن بلیط ارزان مد نظرتان منتظر بمانید.

در بیشتر مواقع بلیط لحظه آخری مناسب سفر خانوادگی نیست

به دلیل اینکه ممکن است چیدمان صندلی‌های بلیط‌های باقی مانده پراکنده باشد، اگر با خانواده یا دسته جمعی سفر می‌کنید ممکن است در لحظات آخری اولا بلیط لحظه آخری به تعداد کافی موجود نباشد و دوما پراکندگی صندلی‌ها شما و خانواده‌تان را دچار مشکل کند.

به فصل خرید بلیط هواپیما لحظه آخری دقت کنید

ممکن است شما بتوانید در فصولی که پرمسافر نیستند بلیط هواپیما لحظه آخری را با تخفیف خیلی زیادی بخرید. اما انتظار نداشته باشید که بلیط لحظه آخری مد نظرتان را در ایام پیک سفر هم با همان قیمت بخرید. ممکن است در روزهای شلوغ، قیمت بلیط لحظه آخری هم چندان ارزان نباشد.

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری خارجی

بلیط هواپیما لحظه آخری خارجی هم یک انتخاب مقرون به صرفه است برای اینکه یک سفر خارجی ارزان داشته باشید. در این صورت لازم است که همیشه آماده سفر به خارج از کشور باشید و بتوانید در فاصله کمی از تاریخ سفرتان و در آخرین لحظات باقی مانده تا پرواز، بلیط هواپیما لحظه آخری خارجی مد نظرتان را بخرید.

برای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری خارجی کافیست در اپلیکیشن اسنپ‌تریپ به بخش پرواز خارجی وارد شوید و خیلی راحت بلیط پرواز خارجی دلخواهتان را خریداری کنید.

سوالات متدوال درباره خرید بلیط هواپیما لحظه آخری

با خرید بلیط لحظه آخری سفرهای داخلی و خارجی خود از اسنپ‌تریپ خیالتان از خرید مطمئن خواهد بود. اسنپ‌تریپ با ایرلاین‌ها و آژانس‌های چارتر کننده معتبری همکاری می‌کند تا با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری را به مسافرانش ارائه دهد. درصورتی برای بلیط هواپیما لحظه آخری خود نیاز به پشتیبانی یا هرگونه سوالی داشته باشید بخش پشتیبانی اسنپ‌تریپ 24 ساعته و در تمام روزهای هفته در خدمت شماست.

بلیط لحظه آخری همان بلیط چارتر هواپیماست که در آخرین لحظات و با نزدیک شدن به تاریخ و ساعت پرواز، قیمت آن کاهش چشمگیری دارد و به عنوان بلیط چارتری ارزان شناخته می‌شود.

قابلیت کنسلی یا پس دادن برای بلیط لحظه آخری هواپیما هم وجود دارد. اما معمولا جریمه کنسلی بلیط لحظه آخری خیلی بالاست و این کار به صرفه نیست.

همانطور که مشخص است چارترکننده‌ها برای چارتر کردن به سراغ مسیرهای هوایی شلوغ و پرطرفدار می‌روند. بنابراین بلیط لحظه آخری هم برای مسیرهای پرطرفدار بیشتر از مسیرهای عادی وجود دارد. بلیط لحظه آخری کیش، بلیط لحظه آخری مشهد، بلیط لحظه آخری استانبول، بلیط لحظه آخری نجف، بلیط لحظه آخری شیراز، تعدادی از بلیط‌های لحظه آخری هستند که در اکثر مواقع می‌توانید بخرید.

طبق قوانین بلیط چارتر که به طور کامل در اینجا می‌توانید بخوانید، نرخ بلیط چارتر و لحظه آخری برای کودکان و بزرگسالان تفاوتی ندارد.

تغییر نام یا تاریخ سفر در بلیط لحظه آخری از قوانین بلیط چارتری پیروی می‌کند. معمولا پس از خرید بلیط چارتر یا لحظه آخری اگر نیاز به تغییر نام یا تاریخ داشته باشید باید بلیط را به طول کل کنسل کنید و بلیط جدید بخرید. اگر نیاز به کنسلی بلیط لحظه آخری خود دارید با پشتیبانی اسنپ‌تریپ تماس بگیرید.

ثبت نام

 • حساب کاربری دارید؟
بازگشت

ثبت نام شما با موفقیت کامل شد

با ثبت‌نام در اسنپ تریپ و خرید از سایت یا اپلیکیشن امتیاز همراهی بگیرید، امتیازهایتان را به تخفیف تبدیل کنید و سفر ارزان‌تری داشته باشید.

باشگاه همراهان اسنپ تریپ