گوگل تریپز؛ برنامه‌ی جامع سفر در جیب شما

تاریخ انتشار : 4 مهر 1395 - تاریخ بروز رسانی : ۲۹ آبان ۱۴۰۰
گوگل تریپز؛ برنامه‌ی جامع سفر در جیب شما

گوگل مپز (Google maps) برای تلفن‌های همراه که راه افتاد، مشکل خیلی‌ها برای پیدا کردن مسیرهای داخل شهری حل شد. مدام آدرس پرسیدن و گم کردن راه با این سرویس از بین رفت. و حالا مشترکانش می‌توانند خیلی مستقل و بلد، مثل کسی که شهر را عین کف دست می‌شناسد بهترین و کم‌ترافیک‌ترین مسیر را روی گوشی‌های خود پیدا کنند. گوگل در ادامه این موفقیت تصمیم گرفت سرویس رایگان دیگری به نام گوگل تریپز (Google Trips) هم راه‌اندازی کند که به کمک مسافران آمده تا به آنها بگوید چطور سفر کنند که بیشتر خوش بگذرد.

گوگل تریپز چطور کار می‌کند؟

کار با گوگل‌تریپز به این صورت است که مقصد را اعلام می‌کنید. و این برنامه به شما اطلاعات مفیدی می‌دهد که چطور بلیت بگیرید یا ماشین کرایه کنید، کجا و با چه قیمتی هتل رزرو کنید، کجاها را ببینید و در چه رستوران‌ها و کافه‌هایی غذا و نوشیدنی بخورید. گوگل ترپیز در سفر بر اساس انتخاب شما برنامه‌ی روزانه‌ در اختیارتان می‌گذارد. پیشنهادهای گوگل بر اساس علاقه‌مندی‌های شماست که این سرویس از اطلاعاتی که در ایمیل شخصی‌تان (Gmail) موجود است، جمع‌آوری کرده. هر کدام از پیشنهادها با ستاره‌ای که کاربران داده‌اند رتبه‌بندی شده‌اند. و می‌توانید نظرات آنها را همانجا بخوانید و تصمیم بگیرید. این برنامه امکان برنامه‌ریزی برای سفر به چند شهر را هم در اختیار شما می‌گذارد.

بیشتر بخوانید: بهترین اپلیکیشن برای مسافرت کدام است؟

گوگل تریپز برای سفرهای داخل ایران هم پیشنهادهای خوبی دارد. مثلاً اگر بخواهید به اصفهان سفر کنید به شما می‌گوید که چه مکان‌هایی برای کودکان مناسب است و به بچه‌ها بیشتر خوش می‌گذرد.

گوگل تریپز چه پیشنهاداتی دارد؟

در بخش رزرو اطلاعاتی درباره پروازها، کرایه ماشین و رزرو هتل نمایان خواهد شد. اما شما مستقیم نمی‌توانید از طریق این برنامه بلیت و هتل رزرو کنید و شاید در آینده فکری هم به حال این مشکل کردند. در بخش دیگری از این سرویس نقاطی در داخل و خارج شهر به شما پیشنهاد می‌شود که مشخص شده چقدر به مراکز خرید نزدیک یا از آنها دورند و آیا برای کودکان مناسبند یا نه.

در این پیشنهادها وضعیت آب و هوایی هم در نظر گرفته شده. مثلاً اگر تا ساعاتی دیگر هوا بارانی می‌شود، پیشنهادها به محل سکونت شما نزدیک‌ترند. شما با ستاره‌کردن مکان‌هایی که مورد علاقه‌تان است، آنها را برای مراجعات بعدی خود ذخیره می‌کنید. در بخش دیگری از این سرویس تمام اطلاعاتی که برای حمل و نقل شهری به آن نیازمندید داده می‌شود. می‌توانید هر برنامه‌ی سفر را روی گوشی خود دانلود کنید و در مواقعی که به اینترنت دسترسی ندارید از آن کمک بگیرید.

گوگل تریپز برای سفر به بیشتر از ۲۰۰ شهر جهان برنامه می‌دهد. و هدفش این است که یک برنامه‌ی شخصی سازی شده‌ی سفر را در جیب شما جا دهد. و از نگرانی‌ها و  وابستگی‌تان به لزوم پیدا کردن یک آدم بلد در شهر مورد نظر کم کند.

دسته:مهارتهای سفر

مطالب مرتبط :

ارز مسافرتی چیست؟ + شرایط گرفتن ارز مسافرتی در سال ۱۴۰۲

ارز مسافرتی چیست؟ + شرایط گرفتن ارز مسافرتی در سال ۱۴۰۲

2 خرداد 1402
همه‌چیز درباره اجاره خودرو در قطر

همه‌چیز درباره اجاره خودرو در قطر

24 اردیبهشت 1402

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ

نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ

برای مشاهده نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ کیوآر کد زیر را با موبایل خود اسکن کنید.

ثبت نام

با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

بازگشت

ثبت نام شما با موفقیت کامل شد