اضطراب قبل از سفر و راه‌های مقابله با آن

تاریخ انتشار : 26 فروردین 1396 - تاریخ بروز رسانی : ۲ آذر ۱۴۰۰
travel anxiety

اضطراب قبل از سفر احساسی است که بسیاری از ما دست‌کم یک بار پیش از سفر تجربه‌اش کرده‌ایم و گاهی حتی ذوق و شوق سفر هم این احساس را از ما جدا نمی‌کند. بعضی از افراد انقدر استرسشان زیاد است که سفرشان را کنسل می‌کنند. در اینجا نگاهی داریم به اضطراب قبل از سفر و راه‌های مقابله با آن.

اضطراب قبل از سفر به خاطر آشنا نبودن با مقصد

یکی از مواردی که باعث اضطراب قبل از سفر می‌شود آشنا نبودن با مقصد است؛ اینکه با خودت فکر می‌کنی نمی‌دانی به کجا می‌روی و چه چیزی منتظرت است. از بهترین راه‌ها برای آشناشدن با مقصد، خواندن وبلاگ‌هایی است که با محتوریت سفر نوشته می‌شوند. خواندن این وبلاگ‌ها می‌تواند دوباره شور و شوق سفر را درون شما زنده کند. علاوه بر این خواندن مطالبی درباره مقصدتان، شما را با محیطی که قرار است با آن روبه‌رو شوید آشنا می‌کند و باعث می‌شود بتوانید با اعتماد به نفس بیشتری وارد آن محیط شوید.

خواندن درباره مقصد

 اضطراب قبل از سفر و زمان‌بندی مناسب

فکر کردن به کم‌آوردن وقت یا ترس جاماندن از پرواز یا قطار یکی دیگر عواملی است که باعث می‌شود مسافرها دچار اضطراب شوند. خوب است برای سفرتان و کارهایی که می‌خواهید در شهر مقصد انجام دهید برنامه داشته باشید. باز هم برمی‌گردیم به وبلاگ‌های سفرنامه‌ای، این وبلاگ‌ها به شما کمک می‌کنند بتوانید برای سفرتان برنامه کاملی بچینید. اپلیکیشن‌ها و نقشه‌های آنلاین هم از وضعیت راه‌ها و زمانی که در مسیر می‌گذرد اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار می‌دهند. با این حال سعی کنید همیشه انعطاف‌پذیر باشید. راهکار جا نماندن از پرواز و قطار هم که واضح است! کافی‌ست زودتر حرکت کنید.

اضطراب قبل از سفر و زمان‌بندی مناسب

بیشتر بخوانید: از پرواز میترسم

اضطراب قبل از سفر و چمدان بستن

برای بستن چمدان زمان بگذارید. هیچ استرسی بیشتر از این نیست که چند ساعت قبل از سفر یادتان بیفتد که هنوز به بانک نرفته‌اید و خرده‌ریزهای لازم را نخریده‌اید. چند روز زودتر همه چیز را آماده کنید. وبلاگ‌های سفرنامه‌ای اینجا هم به کمک شما می‌آیند و می‌توانید فهرستی از وسایلی که در مقصد ممکن است لازم شود تهیه کنید. و در نهایت اینکه تا جای ممکن وسایل اضافی برندارید، برداشتن وسایل اضافی استرس و دردسر حمل‌کردن و گم‌شدن را در پی دارد.

اضطراب قبل از سفر و چمدان بستن:

اضطراب قبل از سفر و دوری از خانواده و دوستان

دورشدن از افرادی که بیشتر وقتتان را با آن‌ها می‌گذرانید و خبرنداشتن از حال آن‌ها می‌تواند باعث اضطراب شود. البته این روزها با استفاده از اینترنت و نرم‌افزارهای پیام‌رسان فاصله‌ای احساس نمی‌شود. می‌توانید با همراه داشتن یک مودم جیبی یا استفاده از اینترنت سیم‌کارت موبایلتان با خانواده‌تان مدام در تماس باشید.

اضطراب قبل از سفر و دوری از خانواده و دوستان

اضطراب قبل از سفر و پذیرفتن آن

ممکن است همه این کارها را انجام داده و باز هم اضطراب قبل از سفر را داشته باشید. در واقع همه افراد کم‌وبیش قبل از سفر فکر اتفاق‌های ترسناک و ناخوشایند از سرشان می‌گذرد. اینکه بیش از حد روی مقابله با اضطرابتان تمرکز کنید، تاثیر منفی دارد و باعث اضطراب بیشتر می‌شود. هر چقدر بیشتر سفر کنید کمتر دچار اضطراب قبل از سفر می‌شوید. سعی کنید سفرتان و لحظه‌های خوبی را که تجربه خواهید کرد تصور کنید و در راه با موسیقی‌هایی که همیشه به آن‌ها گوش می‌دهید به خودتان آرامش بدهید.

بیشتر بخوانید: نکاتی که باید در اولین سفر با هواپیما بدانیم

دسته:مهارتهای سفر

مطالب مرتبط :

واحد پول کشورهای مختلف و ارزش آن‌ها

واحد پول کشورهای مختلف و ارزش آن‌ها

13 آبان 1402
چگونه خرید سیم کارت در گرجستان را انجام دهیم؟

چگونه خرید سیم کارت در گرجستان را انجام دهیم؟

2 آبان 1402

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ

نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ

برای مشاهده نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ کیوآر کد زیر را با موبایل خود اسکن کنید.

ثبت نام

با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

بازگشت

ثبت نام شما با موفقیت کامل شد