برنامه‌ریزی و مدیریت سفرهای کاری در دوران کرونا

تاریخ انتشار : 11 مرداد 1399 - تاریخ بروز رسانی : ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
مدیریت سفرها با اسنپ تریپ

پس از ظهور بیماری کرونا و انتشار ویروس COVID19 صنعت سفرهای کاری تقریبا غیر قابل پیشبینی شد و برنامه‌ریزی برای بازگشت به آرامش و پایداری تقریبا غیر ممکن بود.
امروز شاهد تغییرات زیادی در میزان بازگشت سفرهای کاری-تجاری و در واقع یک رفتار نوسانی هستیم. این تنوع میزان بازگشت هم به نوع منطقه، نوع تجارت و نوع سفر کاری مربوط می‌شود.
برخی شرکت‌ها سفرهای داخلی را آغاز کرده‌اند اما سفرهای خارجی‌شان تا پایان سال متوقف شده. برخی شرکت‌ها هم به ناچار در پی قوانین دولتی کشورها مجبور به کنترل سفرهای کاری خود شده اند. ممکن است مرزهای کشور مقصدشان به روی کشور مبدا باز نباشد، مجبور به سفرهای طولانی و حداقل ۱۴ روز ماندن در قرنطینه باشند و…
رفتار و نظر خود مردم و کارکنان هم در این تغییرات میزان سفر بی‌تاثیر نیست. عده‌ای همچنان شرایط را برای سفر عادی و راحت می‌بینند و ادامه می‌دهند، اما عده‌ای در این شرایط جدید راحت نیستند و همه چیز را به زمانی که شرایط مقصد پایدار و قابل پیش‌بینی باشد موکول میکنند.
وجود همه ی این متغیرها نشان می دهد که در شرایط فعلی راهی برای اطمینان از پیش‌بینی میزان سفرهای کاری نداریم. برای کنترل این وضعیت غیرقابل پیش‌بینی چه باید کرد؟

در این شرایط شرکت‌ها برای انجام سفرهای کاری و تجاری سه اولویت مهم دارند :

مدیریت هزینه

مدیریت بحران

مدیریت تغییر شرایط

همه ما می‎‌دانیم در حال حاضر در شرایطی هستیم که نادیده گرفتن هریک از این سه رکن اساسی، منجر به تحمل صدمات غیر قابل جبران یا کنسل شدن برنامه سفرها خواهد شد.

مدیریت هزینه

تا پیش از این اتفاق، مدیریت هزینه به معنی مدیریت نسبت بودجه به هزینه بود. حتی شاید در برخی شرکت‌ها با توجه به اهمیت سفرهای تجاری بودجه‌ی در نظر گرفته شده به قدری بود که نیاز به مدیریت چندانی نداشت. اما حالا و در این شرایط نمی‌توان گفت بودجه‌ای برای این مسئله وجود دارد. شرکت‌هایی هستند که شاید مجبور باشند با بودجه‌ی نزدیک به صفر، دوباره سفرهای کاری را از سر بگیرند. در این شرایط شما بودجه‌ی شرکت را با هزینه‌ی هر سفری که مقایسه کنید بنظرتان پرهزینه می‌رسد.

در این شرایط است که مدیریت هزینه مفهومی عمیق‌تر می‌یابد. سپردن کنترل نمودار بودجه-هزینه به دست متخصصان سفرهای تجاری که همزمان به فکر رونق کسب و کار شما و از کار نیفتادن چرخ توسعه کسب و کارها به خاطر گرانی سفرهای کاری هستند، انتخاب هوشمندانه‌ایست. در فرایند کاری این متخصصان سفرهای کاری با توجه به نیاز و بودجه‌ی شما طراحی می‌شود و با توجه به شرایط، ارزانی کل پکیج سفر و پشتیبانی کامل شما در مدیریت هزینه اولویت این تیم متخصص است.

مدیریت بحران

منظورمان از بحران در اینجا همین بحران جهانی کووید ۱۹ است. انجام دادن یا ندادن سفرهای تجاری در این اوضاع یک تصمیم با ریسک بالاست که مدیریت هوشمندانه‌ای می طلبد. انتخاب کم‌ریسک‌ترین روش‌ها برای انجام همه مراحل سفر؛ از وسیله نقلیه و بهداشتی بودن یا نبودنش تا رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط هتل و اقامتگاه مقصد. یک اشتباه فردی، مثلا سفر رفتن از شهری که آمار ابتلا در آن بالاست به شهری که آمار ابتلای پایین‌تری دارد، می‌تواند یک ریسک بزرگ اجتماعی باشد و میزان مبتلایان را افزایش دهد.

در شرایطی که مسائل و بحران‌های داخلی و دیگر هزینه‎‌های شرکت گریبان‌گیر تجارت شما شده، اندیشیدن به این جزئیات تاثیرگذار شاید آسان نباشد. در همین شرایط هستند شرکت‌های مسافرتی تجاری که از قبل به همه این سوال‌ها اندیشیده و پاسخ داده‌اند.

وضعیت شیوع در شهر مقصد چگونه است؟ شرایط دولتی شهر یا کشور مبدا و مقصد در این دوران چیست؟ پروتکل‌های بهداشتی وسایل نقلیه، اتوبوس‌ها، قطارها، هواپیماها یا هتل‌ها و مراکز اقامتی چه مواردی دارد و آیا رعایت می‌شود یا خیر؟ اگر هنگام سفر به این ویروس مبتلا شویم چه سازمانی پشتیبان کنسلی سفر و برنامه‌های ماست؟

یکی از راه های مدیریت بحران در این شرایط مدیریت همین موارد و استرس‌هاست که از پیش با تلاش شرکت‌های پیشرو در زمینه‌ی سفرهای کاری و تجاری صورت گرفته.

مدیریت تغییرات

از مزایای تغییر همگام و همراه با سرعت تغییرات دنیای امروزی هرچه بگوییم کم است. اگر تا امروز این تغییرات همیشه حس مثبت و خوشایند داشته، حالا با این بحران شاید تغییر برایتان سخت باشد. اما باز هم تکرارش خالی از لطف نیست که هوشمندانه عمل کردن یعنی همین که در این شرایط همه تجارت‌ها بتوانند انعطاف‌پذیر باشند.

به عنوان سازمانی که نیاز به انجام سفر کاری دارید، لازم است بدانید که شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات سفر از همان موج اول و مسائلی که پیش آمد با تشخیص سریع نیاز مشتری و تغییر سریع قوانین و مقررات و پروتکل‌ها، با تغییرات اجباری تحمیل شده به مشتری و صنعت گردشگری همسو شدند. قوانین شرکتی و دولتی بر اساس نیاز جدید تغییر کرد. قوانین جدیدی برای کنسلی و لغو رزروها و همچنین پشتیبانی از مشتری و مسافران تدوین و اجرا شد. این مدیریت خوب تغییرات به شما اطمینان میدهد با خیال راحت سفر سازمانی خود را به شرکت‌های پیشرو در زمینه سفرهای کاری بسپارید.

مدیریت هزینه ها با فروش سازمانی اسنپ تریپ

اگر سازمان، صنعت و یا تجارتی هستید که تاکید بر رعایت این سه شرط برای گذار از وضع فعلی را لازم می‌دانید، شرکتی که با داشتن خدمات فروش سازمانی متمایز، هزینه و بحران‌های شما را مدیریت می‌کند و همگام با تغییرات جدید، پیشنهاداتی همسو با شرایط فعلی دنیا ارائه می دهد، مناسب شماست.

تیم پرتلاش و حرفه ای اسنپ‌تریپ که ارائه دهنده خدمات سفر از مبدا تا مقصد به مسافران تجاری، کارکنان، شرکت‌ها و آژانس هاست، در زمینه تغییرات جدید کاملا پیشرو عمل کرده.

مجوز سفر

البته که سفرهای داخلی در ایران طبق یک مجوز استاندارد کلی انجام می‌شود و تغییرات این استانداردها حداقل در ۳ ماه اخیر نوسان زیادی نداشته. اما اسنپ تریپ از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا و موج اول ابتلا، کوشیده که فقط با همکاران و شریکان تجاری که مجوز فعالیت در این شرایط را دارند همکاری کند و فعالیت بدون مجوز در لیست پیشنهادات سازمانی اسنپ تریپ قرار نخواهد داشت.

شرایط کنسلی و لغو سفرها

تقریبا اولین دغدغه‌ی شناسایی شده در مشکلات سفرها پس از کرونا، مسائل مربوط به کنسلی رزروها بود. چه بسا رزروها و خریدهایی که انجام شد اما با قرار گرفتن شهر مقصد در لیست شهرهای پرخطر، نیاز به لغو رزروها پررنگ شد. در همین راستا تلاش تیم تامین و فروش سازمانی اسنپ تریپ همواره بر پیگیری و اطلاع‌رسانی شرایط کنسلی پروازها و مذاکره با شریکان تجاری از جمله هتلها و اقامتگاهها جهت تغییر و آسان سازی قوانین کنسلی و کاهش یا حذف جریمه لغو رزروها بوده.

پیشگیری و پشتیبانی

تیم فروش سازمانی اسنپ تریپ به عنوان سازمانی که مشتریان مدیریت سفر خود را به آنها می‌سپارند، در تمام این دوران پیشگیری از سفر پرخطر و پشتیبانی و حصول اطمینان از بی خطر بودن مراحل سفر مشتری را مسئولیت و وظیفه‌ی خود دانسته. در این زمینه همیشه اخبار و اطلاعیه و بخشنامه‌های مربوط به اطلاع‌رسانی سفرهای پرخطر دائما بررسی شده و خدمات سفر بر مبنای آن ارائه شده. همچنین مشتریان در تمام لحظات سفر پشتیبانی شده‌اند تا در هر مرحله از سفر که احساس عدم اطمینان از سلامت سفر را داشتند به راحتی به فرایند لغو و بازگشت دسترسی داشته باشند.

اطمینان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی

پیش از سوار شدن به هواپیما یا رسیدن به مقصد، تشخیص و اطمینان از رعایت مسائل بهداشتی توسط شرکت‌های پروازی یا مراکز اقامتی کار آسانی نیست. بنابراین بهترین راه رسیدن به اطمینان، انتخاب گزینه هاییست که از پیش توسط تیم مدیریت سفر شما با دقت و وسواس از دیگر گزینه های ممکن برای سفر، جدا شده و در اختیار شما قرار گرفته. تیم فروش سازمانی اسنپ تریپ از آغاز این بحران و در ادامه تا همین لحظه، یکی از مهمترین اولویت‌هایش اطمینان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فراهم کردن سفری امن و بی‌خطر برای مشتریان بوده.

ورود به پنل فروش سازمانی B2B اسنپ تریپ

ثبت نام در پنل فروش سازمانی B2B اسنپ تریپ

انتخاب خدمات فروش سازمانی (B2B) اسنپ تریپ توسط بهترین و موفق‌ترین شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری همواره افتخار اسنپ تریپ بوده. 

شیرینی سهیم شدن در رونق کسب و کارها با به عهده گرفتن مسئولیت گوشه‌ای از کار یعنی مدیریت سفرهای کاری شرکت‌ها، صنایع و سازمان‌ها، انگیزه‌ی ادامه‌ی این راه با توان و تلاش بیشتر شده.

تا پایان این بحران در کنار شما خواهیم بود.

دسته:اخبارمهارتهای سفر

مطالب مرتبط :

حضور اسنپ‌تریپ در نمایشگاه «عصر امید»

حضور اسنپ‌تریپ در نمایشگاه «عصر امید»

17 خرداد 1401
رونمایی از گزارش عملکرد گروه اسنپ در سال ۱۴۰۰

رونمایی از گزارش عملکرد گروه اسنپ در سال ۱۴۰۰

3 خرداد 1401

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ

نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ

برای مشاهده نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ کیوآر کد زیر را با موبایل خود اسکن کنید.

ثبت نام

با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

بازگشت

ثبت نام شما با موفقیت کامل شد