بهترین رستوران های کرمانشاه؛ پایتخت کباب دنده ایران

۳ مرداد ۱۳۹۶
بهترین رستوران های کرمانشاه

کرمانشاه، شهر کباب دنده است، آنقدر که کباب دنده‌اش جزو میراث ناملموس ملی نیز به ثبت رسیده. کرمانشاه جز کباب دنده که شهرت ملی و حتی جهانی دارد، شهر غذاهای خاص است. خورشت خلال، آش عباسعلی، ترخینه و برشت از غذاهای این شهرند که جزو پرطرفدارترین‌هاست.  اگر به کرمانشاه سفر می‌کنید و دلتان میخواهد بدانید بهترین رستوران های کرمانشاه کجاست، یا رستوران های معروف کرمانشاه، با بلاگ اسنپ تریپ ما همراه شوید.

دنده کباب حیدری

کباب دنده حیدری

کرمانشاه را به دنده کبابش می‌شناسند. دنده کباب کرمانشاه شهرت جهانی دارد اما جدا از لذیذ بودن آن، موضوعی که باعث شهرتش شده طاق بستان و کباب پزی ها و دنده کبابی هایش است، چرا که حضور کبابی ها در این منطقه باعث شده طاق بستان بوی کباب بگیرد  و برای همین هم ثبت جهانی اش به تاخیر بیفتد. سازمان جهانی یونسکو معتقد است حریم بو در اطراف طاق بستان رعایت نشده و از این رو از ثبت جهانی اش هم تا امروز خودداری کرده. اما از  این موضوع که بگذریم، برمی‌گردیم به بحث خودمان، یعنی بهترین رستوران های کرمانشاه.

کباب و دنده کباب طاق بستان خیلی ها را به این نقطه می‌کشاند تا بعد از دیدن این اثر تاریخی غذایشان را روی تخت و در محوطه باصفای آن بخورند. رستوران حیدری میتواند در محوطه طاق بستان یکی از گزینه ها برای خوردن بهترین دنده کباب باشد. دنده کباب حیدری لذیذ و یکی از خوش طعم ترین‌هاست. به جز این در کباب حیدری میتوان جوجه های خوشمزه‌ای هم خورد. کباب دنده حیدری ۳۷ هزار تومان است.

در محوطه طاق بستان بستنی فانفار و  آب انجیری که چرخی ها می‌فروشند را نیز از دست ندهید.

رستوران چلچله

رستوران چلچله کرمانشاه

رستوران چلچله یکی از قدیمی‌ترین ها در کرمانشاه است. منوی این رستوران فهرست عریض و طویلی از کباب ها را در برمی‌گیرد، درحقیقت کار اصلی چلچله طبخ کباب های لذیذ است. کبابی که به اصطلاح اهل فن برای درست کردنش از گوشت تازه استفاده کرده‌اند، خوب پخته شده و در دهان آب می‌شود.

اگر دلتان میخواهد خورشت خلال را امتحان کنید، خورشتی خوش رنگ و لعاب که با گوشت گوساله، خلال بادام، زرشک سیاه، زعفران، روغن، پیاز، نمک و لیموی عمانی پخته و با پلو سرو می‌شود، بهترین جا، چلچله است. رسم سرو غذا با روغن حیوانی در این رستوران نیز مثل بیشتر رستوران های کرمانشاه برقرار است.

بعد از خوردن غذا هم میتوان گشتی در خیابان برق که لباس فروشی‌های زیادی دارد، زد.

ساعت کار چلچله:  ۱۱ صبح تا ۴ بعد از ظهر – ۶ بعد از ظهر تا ۱۰ شب

آدرس: کرمانشاه ۲۲ بهمن، ۱۷شهریور، خیابان برق

رستوران شایلی

رستوران شایلی کرمانشاه

شایلی، اولین رستوران پنج ستاره بین‌المللی در کرمانشاه است و این یعنی اگر در سفر به کرمانشاه دلتان خواست در رستورانی شیک و تمیز غذا بخورید شایلی میتواند یکی از گزینه‌هایتان باشد. شایلی رستورانی است که همه ویژگی‌های یک رستوران خوب را داراست. هم تمیز و شیک است، هم کارکنانش خوش برخوردند و هم غذایش لذیذ است، مهمتر اینکه قیمت هایش هم مناسب است. جدا از اینها تنوع غذایی در اینجا بالاست. چون هم غذاهای ایرانی سرو میکند، هم فرنگی و هم دریایی. بد نیست بدانید که سرآشپز شایلی، جایزه برترین سرآشپز بین رستوران های کرمانشاه را هم گرفته است.

شایلی، کافی شاپی در طبقه اولش و دو سالن مجزا دارد که یکی از آنها روی بام است و به خصوص در تابستان ها میتوان در آن نشست، هم غذایی خورد و هم هوایی.

آدرس:کرمانشاه، رفعتیه، انتهای خیابان پزشکان

با جاهای دیدنی کرمانشاه که حتما باید رفت، آشنا شوید.

رستوران ارگ

رستوران ارگ کرمانشاه

از نظر کرمانشاهی ها، یکی از بهترین رستوران های این شهر رستوران ارگ است. خورشت خلال، امضای رستوران ارگ است و یکی از بهترین جاها برای امتحان کردنش همینجاست. جدا از خورشت خلال اگر دلتان خواست غذای دیگری در اینجا بخورید، باید بگوییم که شیشلیکش هم بسیار معروف و خوشمزه است. رستوران ارگ در طبقه آخر مرکز خریدی به همین نام قرار گرفته، شهر زیر پایتان است و چی از این بهتر.

آدرس: کرمانشاه خیابان مصدق، مجتمع ارگ

در سفر به کرمانشاه غذاهای این رستوران ها را هم از دست ندهید که جزو بهترین و معروف ترین رستوران های کرمانشاه هستند:

رستوران جمشید و رستوران رضایی در طاق بستان . هر دوی این رستوران ها دنده کباب و جوجه های خوشمزه‌ای دارند.

پیتزا زاگرس که کرمانشاهی‌ها معتقدند بهترین پیتزاهای شهر را دارد. پیتزا مخصوص اینجا جزو تایید شده هاست. پیتزا زاگرس یک شعبه دور میدان مصدق و شعبه ای دیگر در خیابان کسرا دارد.

رستوران ملکوتی دور میدان مصدق، در اینجا چلوکباب آرا و خورشت خلال را باید حتما امتحان کرد.

رستوران پدر خوب که سوخاری ها و پیتزاهایش خوش طعم است.

رستوران بانی چو در ابتدای خیابان کسرا که غذاها و قیمت هایش مناسب است.

آش عباسعلی تیمچه در میدان جوانشیر را هم از دست ندهید.

دسته:رستوران

مطالب مرتبط :

جاهای دیدنی کرمانشاه

جاهای دیدنی کرمانشاه که حتما باید رفت

۳ تیر ۱۳۹۶
غار قوری قلعه

با غار قوری قلعه آشنا شوید

۱ مرداد ۱۳۹۷

۳ نظر

  • پاسخ فاطمه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ از ۱۷:۳۹

    رستوران چلچله چند ماهی هست که بسته شده

  • پاسخ بهنام ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ از ۱۲:۳۰

    کرمانشاه واقعا شهرخوراکی هاست.فکرکنم یادتون رفت که از دل و جگر و قلوه وجگرچربی یا به قول کرمانشاهیا کفن پیچ چیزی بگید

  • پاسخ الهام ۵ آبان ۱۳۹۷ از ۱۰:۱۷

    رستوران آریایی فردوسی هم عالیه

  • ارسال پاسخ