راهنمای جامع چاپ بلیط سفر

تاریخ انتشار : 21 شهریور 1401 - تاریخ بروز رسانی : ۱۶ مرداد ۱۴۰۲
راهنمای جامع چاپ بلیط سفر

فرض کنید مشغول بستن چمدان سفر جدیدتان هستید و هنوز نمی‌دانید چطور و از کجا باید بلیط سفر خود را تهیه کنید. بلیط سفر درواقع مهم‌ترین بخش هر سفری است که بدون آن، شروع و پایانی برای سفرتان نمی‌توانید در نظر بگیرید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید چاپ بلیط می‌تواند تا چه اندازه مهم باشد و اصلاً چرا این موضوع اهمیت دارد. چاپ بلیط ممکن است برای بعضی از شرکت‌های مسافربری ضروری نباشد. اما عموماً توصیه می‌کنند نسخه چاپی را هم در اختیار داشته باشید تا امنیت سفر بیشتر حفظ شود. در این مطلب به راهنمای جامع چاپ بلیط سفر می‌پردازیم.

آیا چاپ بلیط اتوبوس برای سفر الزامی است؟

در اغلب از موارد نیازی نیست که بلیط اتوبوس را چاپ کنید. پس نگران چاپ کردن بلیط خود نباشید. بلکه می‌توانید با نشان دادن نسخه دیجیتالی بلیط در گوشی همراهتان اجازه سوارشدن بگیرید. مسئول شرکت پس از تأیید نهایی خرید بلیط، فوراً اجازه سوارشدن شما را صادر می‌کند. اما چگونه بلیط سفر را چاپ کنیم؟

اما در بعضی از موارد بهتر است یک نسخه چاپی از آن پیش از رفتن به پایانه مسافربری داشته باشید. البته بهتر است که با توجه به قوانین شرکت صادرکننده بلیط یکی از گزینه‌های زیر را باید دنبال کنید:

چاپ بلیط (ها)- لازم است که پیش از ورود به پایانه یک نسخه چاپی از بلیط خود داشته باشید. اگر این کار را نکنید احتمالاً جلوی سوارشدن شما گرفته خواهد شد.

دریافت بلیط در پایانه– لازم است تا پیامک رزرو یا نسخه دیجیتالی بلیط اتوبوس خود را همراه داشته باشید تا به مسئول شرکت اتوبوس‌رانی موردنظر نشان بدهید. او پس از مشاهده شماره رزرو یا حتی دریافت نام خریدار بلیط در همان لحظه بلیط شما را چاپ می‌کند.

 

شما به‌سادگی با چک کردن موارد خواسته‌شده می‌توانید مطمئن شوید:

پیش از خرید بلیط– می‌توانید از باجه فروش بپرسید ( یا تلفن بزنید) که آیا لازم است نسخه چاپی داشته باشید یا خیر.

پس از خرید بلیط– معمولاً در زمان خرید اینترنتی می‌توانید در مرحله نهایی خرید، گزینه چاپ بلیط را ببینید. این گزینه را معمولاً در قسمت زیرین صفحه خرید می‌توانید مشاهده کنید.

درباره وسایل مورد نیاز در سفر با اتوبوس بخوانید.

آیا چاپ کردن بلیط قطار برای سفر ضروری است؟

چاپ بلیط قطار

راهنمای جامع چاپ بلیط قطار برای سفر

خوشبختانه سخت‌گیری چاپ کردن بلیط که در پایانه‌های اتوبوس‌رانی بین‌شهری هست، در مورد سفر با قطار اجرا نمی‌شود. البته ناگفته نماند پس از صدور آنلاین بلیط خود، یک پیامک و یک ایمیل از نسخه اینترنتی بلیط دریافت می‌کنید که در آن شماره سریال بلیط، ساعت و تاریخ حرکت و سالن و کوپه و اطلاعات جزئی مشخص شده است.  در پروسه تهیه بلیط قطار نیز مانند اتوبوس، در بعضی موارد چاپ بلیط لازم است، ولی خبر خوب اینکه همیشه نیاز نیست بلیط خود را پرینت بگیرید.

بنابراین از آنجایی که بهتر است در راستای حفظ سیاست‌های زیست‌محیطی از کاغذ کمتری استفاده شود، پیشنهاد می‌شود که با نشان دادن تصویر بلیط در گوشی همراهتان، وارد قطار شوید.

درصورتی‌که مسئول ایستگاه از شما نسخه چاپی را درخواست کند، شما می‌توانید به‌راحتی از باجه بلیط برای چاپ کردن بلیط خود اقدام کنید. احتمالاً هزینه‌ای برای پرینت از شما درخواست می‌کنند که البته بسیار ناچیز است.

راهنمای خرید بلیط هواپیما خارجی از اسنپ تریپ

آیا چاپ بلیط هواپیما برای سفر ضروری است؟

در عصر تکنولوژی در دنیای مدرن، هنوز هم سیاست‌هایی تنظیم می‌شوند که رعایت آن‌ها برای حفظ امنیت افراد در سفر لازم است. شاید حساسیت چاپ کردن بلیط اتوبوس یا قطار به‌اندازه چاپ بلیط هواپیما زیاد نباشد. اما با رعایت نکاتی که در ادامه توضیح می‌دهیم، نگرانی چندانی در زمان رد شد از گیت به سمت هواپیما نخواهید داشت.

فراموش نکنید که داشتن نسخه چاپی بلیط از نظر شرکت‌های بیمه بسیار مهم است و توصیه می‌کنند حتماً هر مسافری پرینت چاپ شده‌ی بلیط خود را در دست داشته باشد. با این وجود همچنان داشتن نسخه دیجیتالی بلیط هم کافی است.

چاپ بلیط سفر

درواقع دلیل اصلی توصیه به داشتن کاغذ بلیط این است که در صورت دزدیده شدن وسایل یا گوشی همراهتان در فرودگاه، شما یک نسخه از بلیط را دارید که می‌توانید آن را به نمایندگی بیمه موردنظر برای جبران خسارت نشان بدهید.

درباره شرایط خرید بلیت پرواز خارجی بخوانید.

چرا بهتر است بلیط هواپیما را پرینت بگیریم؟

مسافران باهوش در فرودگاه، بلیط خود را چاپ می‌کنند. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که به تنهایی سفر نمی‌کنید. هر یک از اعضای خانواده با در دست داشتن نسخه کاغذی می‌تواند بخش امنیت گیت را بدون دردسر رد کند و این مرحله با بلیط غیردیجیتال راحت‌تر انجام می‌شود.

آیا می‌توانم نسخه دیجیتال بلیط را در فرودگاه نشان بدهم؟

بسیاری از فرودگاه‌های دنیا با نشان دادن نسخه غیرچاپی بلیط مشکلی ندارند. کافی است فرودگاه موردنظرتان را در گوگل پیدا کنید و ببینید در قسمت «جزئیات فرودگاه»، می‌توانید نسخه دیجیتال را نشان بدهید یا خیر. اگر اینطور نباشد می‌توانید به‌سادگی و با صرف کمترین زمان برای چاپ بلیط خود در فرودگاه اقدام کنید. کافی است یک باجه سلف سرویس در فرودگاه پیدا کنید. بلیط شما در کمترین زمان ممکن چاپ می‌شود.

برای چاپ کردن بلیط خود لازم است نام خانوادگی مسافر و شماره تأیید را در بخش‌های خواسته‌شده وارد کنید.

نکته مهم:

گاهی شرایط خاصی پیش می‌آید که شما مجبور هستید حتماً بلیط سفر را چاپ کنید. مثلاً به دلیل تأخیر طولانی پرواز، شما تصمیم می‌گیرید پرواز را کنسل و بلیط را به صورت آنلاین مسترد کنید.

خوب است بدانید که در چنین شرایطی بلیط مسافر باید مهر شود و آن را برای بخش پشتیبانی فرودگاه ارسال کنید. همچنین نسخه چاپی زمانی لازم است که بلیط چارتر خریده باشید. چون اگر بلیط شما سیستمی بوده باشد حتی برای استرداد آن هم به نسخه چاپی نیاز نخواهید داشت.

سخن پایانی

فرقی نمی‌کند که بخواهید با اتوبوس سفر کنید یا با هر وسیله حمل و نقل عمومی دیگر. مهم‌ترین بخش هر سفر بدون تردید داشتن بلیط است و درهرصورت مجوز سفر شما با یک برگه کوچک، تأیید خواهد شد. شما می‌توانید بلیط سفرهای خود را با بهترین قیمت از سایت اسنپ تریپ رزرو کنید.

چاپ بلیط اتوبوس برای سفر

سفرهای به یاد ماندنی با اتوبوس

دسته:مهارتهای سفر

مطالب مرتبط :

واحد پول کشورهای مختلف و ارزش آن‌ها

واحد پول کشورهای مختلف و ارزش آن‌ها

13 آبان 1402
چگونه خرید سیم کارت در گرجستان را انجام دهیم؟

چگونه خرید سیم کارت در گرجستان را انجام دهیم؟

2 آبان 1402

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ

نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ

برای مشاهده نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ کیوآر کد زیر را با موبایل خود اسکن کنید.

ثبت نام

با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

بازگشت

ثبت نام شما با موفقیت کامل شد