اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در قطارهای بین شهری

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در قطارهای بین شهری

با ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور کنترل بیماری کرونا، شرکت قطارهای رجا نیز سفرهای ریلی را با در نظر گرفتن اصول این طرح ادامه خواهد داد. شرکت رجا به صورت کاملا داوطلبانه طرح فاصله گذاری اجتماعی به شیوه‌ای جدید را در قطارها، به منظور حفظ سلامت مسافرین و جلوگیری از گسترش کرونا تحت نظارت شرکت راه آهن اجرا می‌کند.

جزییات طرح فاصله گذاری اجتماعی در قطار

نکته مهم در رابطه با طرح فاصله گذاری اجتماعی در قطارها  این است که به جز کوپه هایی که اعضای یک خانواده در آن مستقر هستند حداکثر ظرفیت کوپه‌ها دو نفر در نظر گرفته شده است.

یعنی اگر یک کوپه به صورت خانوادگی خریداری شود محدودیتی برای تعداد نفرات ندارد و اعضای یک خانواده چهار نفره می‌توانند در کنار هم بنشینند. اما اگر بلیط های یک کوپه چهار نفره به صورت انفرادی فروخته شود تنها تا سقف دو نفر مسافر در آن مستقر خواهند بود تا فاصله ۱٫۵ متری مورد تایید وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا رعایت شود.

مهمترین ویژگی این طرح این است که هیچ هزینه اضافی بایت این فاصله گذاری به قیمت بلیط قطار اضافه نشده است. لازم به ذکر است این فاصله گذاری به طور خودکار هنگام خرید بلیط از طریق درگاه‌های مختلف اعمال می‌شود و هیچ هزینه اضافی بایت صندلی های خالی از مسافرین دریافت نخواهد شد.

مورد بعدی تمهیدات بهداشتی و اجرای پرتکال‌های بهداشتی در قطارهاست . تمامی کارکنان قطارها مجهز به وسایل حفاظتی همچون ماسک و دستکش هستند. تمامی کوپه ها در مبدا و مقصد ضدعفونی می‌شوند. سرویس های بهداشتی قبل از حرکت و در طول مسیر به طور مرتب شسته و ضدعفونی می‌شوند.

اگر شما در این روزها مجبورید به سفر ضروری بروید حتما اصول بهداشتی را برای پییشگری از ابتلا به کرونا رعایت کنید. از رفت و آمد در اماکن شلوغ خودداری کنید، سعی کنید حداقل تماس را با سطوح فیزیکی داشته باشید، از دستکش و ماسک استفاده کنید تا سفری امن داشته باشید.

اگر نیاز به توضیحات بیشتری دارید، میتوانید بصورت شبانه روزی برای کسب اطلاعات با سامانه مشتریان شرکت رجا با شماره ۱۵۳۹ تماس بگیرید.

دسته:اخبارقطار

مطالب مرتبط :

ایرلاین‌های پیشرو در پروتکل‌های بهداشتی

ایرلاین‌های پیشرو در پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
رزرو هتل در سفرهای ضروری

شروع مجدد فعالیت هتل‌ها و اقدامات آنها برای مقابله با کرونا

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ

کد امنیتی *

ثبت نام

با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

بازگشت

ثبت نام شما با موفقیت کامل شد