کجای مشهد تفریح کنیم؟

تاریخ انتشار : 1 مرداد 1398 - تاریخ بروز رسانی : ۱۲ تیر ۱۴۰۲
کجای مشهد تفریح کنیم؟

مشهد، شهری‌ست که در طی این سال‌ها مدام بزرگ و بزرگ‌تر شده و به تبع آن مراکز تفریحی‌اش هم بیشتر و بیشتر شده‌اند. در این دوره‌زمانه دیگر مراکز تفریحی مشهد به پارک‌های آبی‌اش محدود نیست. شما ممکن است به قصد زیارت به مشهد سفر کنید، ولی آنقدر در جاهای تفریحی شهر بهتان خوش بگذرد که راهتان را بعد از زیارت، مستقیم به سمت این جاها کج کنید.  

شهربازی پارک ملت

شهربازی پارک ملت

پارک ملت، خودش یک‌تنه برای تفریح کافی‌ست. هفتصد و بیست هزار متر است و در این هفتصد و بیست هزار متر، همه‌جور امکاناتی برای تفریح هست.

فضای سبز اینجا سی‌وپنج هزار درخت دارد، استخر و دریاچه مصنوعی، زمین چمن و زمین‌های بازی والیبال، تنیس و بسکتبال هم از دیگر بخش‌هایش است. اگر بخواهیم خوش‌گذارنی‌مان کم‌وکسر نداشته باشد، می‌توانیم سری به شهربازی پارک ملت بزنیم.

این شهربازی ۳۰ هکتاری، وسایل متنوعی دارد، از ترن هوایی تا اسکیت‌بورد و صندلی فضایی، اما بیشتر از همه به چرخ‌وفلک غول‌پیکرش معروف است. این چرخ‌وفلک، آدم‌ها را ۸۰ متر بالا می‌برد. بستگی به این دارد که چقدر هیجان بخواهیم. در این شهربازی به‌خصوص به بچه‌ها خیلی خوش می‌گذرد.

ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۴ تا ۲۳ و پنج‌شنبه و جمعه از ساعت ۱۱ تا ۲۳

آدرس: ابتدای بلوار وکیل آباد، پارک ملت

بیشتر بخوانید: بوستان کوهسنگی مشهد کجاست؟

شهربازی سرزمین عجایب

شهربازی سرزمین عجایب مشهد

تقریبا همه شهرهای بزرگ شهربازی‌ای به اسم عجایب دارند و مشهد هم از این قاعده مستثنی نیست. این شهربازی در طبقه سوم و چهارم مجتمع الماس شرق قرار گرفته و با رفتن به آن می‌توان با یک تیر دو نشان زد؛ هم خرید کرد و هم تفریح.

خوبی سرزمین عجایب این است که بازی‌هایش فقط مختص یک گروه سنی خاص نیست. بازی‌های گروهی بزرگسالان مثل بیلیارد، بولینگ و دربی دارد. بازی‌های رومیزی، بازی‌های خردسالان، بازی‌های ویدئویی هم می‌تواند سرخیلی‌ها را گرم ‌کند.

ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۲۳ و پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۰ تا ۲۳:۳۰

آدرس: انتهای بلوار خیام شمالی

شهربازی هپی لند

شهربازی هپی لند

شهربازی هپی لند در چند قدمی حرم و در خیابان طبرسی ساخته شده و آدم‌ها در ســنین مختلــف می‌تواننــد در آن، جایــی بــرای تفریــح خودشــان پیــدا کننــد.

در این شهربازی بازی‌های مهیجی مثل هلی‌کوپتر، قطار، سینما ۷ بعدی، دارت، دربی، صخره‌نوردی، ماشین کوبنده، بیلیارد، فوتبال‌دستی، تیروکمان، پلی‌استیشن و دیگر بازی‌های کامپیوتری را در محیطی سرپوشیده پیدا می‌کنیم. خوبی این شهرپازی هم مثل سرزمین عجایب این است که در یک مرکز خرید قرار گرفته.

ساعت کار: همه‌روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۳:۳۰ و ۱۶:۳۰ تا ۲۲

آدرس: خیابان طبرسی، بین طبرسی ۲۷ و ۲۹ ، مجتمع تجاری آرمیتاژ

سرزمین بازی‌ها

سرزمین بازی ها مشهد

در ۲۰ هزار متر، یکی از بزرگترین شهربازی‌های سرپوشیده ایران است که ۱۰۰ نوع وسیله را در خود جای داده. هم قطار دارد و هم سینمای سه بعدی و پنج بعدی. هم سالن بیلیارد و پینت‌بال و فوتبال‌دستی دارد و هم ماشین برقی و بازی‌های دیگر.

ساعت کار: ۱۷ تا ۲۳ و روزهای تعطیل از ۱۱ صبح تا ۲۳

آدرس: انتهای خیابان امام رضا، هسته مرکزی پایانه مسافربری، طبقه منهای یک

اطراف مشهد کجا را ببینیم؟ اینجا بخوانید. 

چالیدره

چالیدره

اگر بخواهیم یک روز هیجان‌انگیز داشته باشیم و حسابی بهمان خوش بگذرد می‌توانیم از شهر خارج شویم و به منطقه خوش‌آب‌وهوای چالیدره برویم.

چالیدره، سدی‌ست که امکانات تفریحی فت‌وفراوان دارد. بعضی‌ها در اینجا ماهیگیری می‌کنند، بعضی‌ها به عشق تله‌کابین چالیدره راهی این منطقه می‌شوند و برخی دیگر به عشق قایق‌سواری در دریاچه‌اش.

آنهایی که دنبال هیجان بیشتری‌اند سراغ بانجی‌جامپینگ و زیپ‌لاین می‌روند و آنهایی که به دنبال آرامش‌اند در لمکده‌اش می‌نشینند و چای می‌نوشند. از ما می‌شنوید قبل از رفتن به این منطقه تصمیم بگیرید که دنبال چه تفریحی هستید که گیج نشوید.

آدرس: فاصله چالیدره تا مشهد حدود ۱۷ کیلومتر است. باید از بلوار وکیل‌آباد بگذریم و وارد جاده طرقبه شویم. بعد از جاده جدید طرقبه به میدان طرقبه می‌رسیم که در سمت راست میدان طرقبه قرار دارد. تابلوهای راهنما ما را به این منطقه می‌رسانند.

بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به مشهد؛ از زیارت تا سیاحت

پارک های آبی مشهد

سرزمین موجهای آبی

مراکز تفریحی مشهد جز اینهایی که گفتیم، شامل موارد دیگری هم می‌شود، ولی ما در اینجا بهترین‌ها را به شما معرفی کردیم. این کلان‌شهر، پارک‌های آبی زیادی هم دارد که بزرگترین سرسره‌ها را در آنها کارگذاشته‌اند. از آن بالا سُر می‌خورید و در آب فرود می‌آیید و غرق لذت می‌شوید.

سرزمین موجهای آبی: هر نوع سرسره‌ای که فکرش را بکنیم در این سرزمین پیدا می‌شود. اگرچه وقتی می‌گوییم سرسره، بیشتر سرسره‌های معمولی پارک‌ها در ذهن‌مان نقش می‌بندد که باید فراموش‌شان کنیم. اینجا در تابستان از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب باز است و در فصل‌های دیگر از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب.

آدرس: بزرگراه آسیایی، قاسم آباد (شهرک غرب)، بلوار اندیشه، نبش اندیشه ۸۳، سرزمین موج‌های آبی

سرزمین موجهای خروشان

سرزمین موج‌های خروشان: این پارک آبی، جدیدترین پارک آبی مشهد است و همه رکوردها را یکی پس از دیگری شکسته. ۴ سرسره سقوط آزاد ۲۴ متری، ۶۳ سرسره سرعتی و مهیج، طولانی‌ترین رودخانه موج در میان پارک‌های آبی مشهد و ایران، بزرگترین دریاچه متلاطم در خاورمیانه، غار نمک و هر تفریحی که فکرش را کنیم، در این سرزمین وجود دارد. اینجا از ساعت ۹:۳۰ تا ۲۳ باز است.

آدرس: ابتدای جاده شاندیز، سرزمین موج‌های خروشان

پارک ساحلی آفتاب: یک پارک آبی طبقاتی که علاوه بر داشتن سرسره‌های جورواجور، رودخانه و چشمه جوشان هم دارد. می‌توان آموزش غواصی دید و به دنیای زیر آب رفت.

خانم‌ها در پشت‌بام این پارک می‌توانند آفتاب بگیرند. یکی دیگر از خوبی‌های این پارک این است که زنان و مردان به طور همزمان در سالن‌های جدا می‌توانند از آن استفاده کنند. ساعت استفاده از آن برای آقایان از ساعت ۸ صبح تا ۲۳ و برای خانم‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۳ شب است.

آدرس: انتهای بلوار خیام شمالی، میدان بهارستان، جنب مجتمع تجاری الماس شرق، پارک ساحلی آفتاب

شما می‌توانید بلیط هواپیما و هتل خود را با بهترین قیمت از اسنپ تریپ رزرو کنید.

روستای زشک؛ از جاذبه‌های اطراف مشهد

دسته:جاذبه

مطالب مرتبط :

تفریحگاه طرقبه

چالیدره کجاست؟ امکانات رفاهی و تفریحی چالیدره

23 اسفند 1402
فصل مناسب برای بازدید از موزه نادری چه زمانی است؟

فصل مناسب برای بازدید از موزه نادری چه زمانی است؟

16 بهمن 1402

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ

نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ

برای مشاهده نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ کیوآر کد زیر را با موبایل خود اسکن کنید.

ثبت نام

با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

بازگشت

ثبت نام شما با موفقیت کامل شد