بهترین رستوران های قشم کدام است؟

۲۸ دی ۱۳۹۵
بهترین رستوران های قشم

قشم را به غذاهای تندش می‌شناسند، غذاهایی که خاص این منطقه است و بعضی‌هایش از تندی زیاد اشکت را درمی‌آورد. غذاهای قشم پر از ادویه است و خوردن غذاهای دریایی در اینجا معنا پیدا می‌کند. دریا همان بغل است، میگو و ماهی و کوسه را از دریا می‌گیرند و با آن غذاهایی درست می‌کنند که ویژگی اش ادویه خاص آن است و مانندش را در شهر دیگری نمی‌توان خورد. غذاهای دریایی اینجا جزوی از جاذبه سفرند، اسنپ تریپ در اینجا به این سوال جواب می‌دهد که بهترین نوع این غذا را در کجای قشم می‌توان خورد و بهترین رستوران های قشم کجاست؟

رستوران قلعه؛ از بهترین رستوران های قشم

رستوران قلعه

بدون اغراق رستوران قلعه بهترین رستوران قشم است و نوع متفاوت غذاهای دریایی را می‌توان در اینجا خورد. قلعه در جنوب قلعه پرتقالی‌ها از معدود رستوران های جزیره است که موقع غذا خوردن می‌توان دریا را دید. بخشی از میزهای قلعه در داخل و بخشی از صندلی‌ها در بیرون قرار گرفته‌اند، در نتیجه اگر بیرون بنشینید دریا  همان نزدیکی است و چی از این بهتر. غذاهای قلعه بسته به صید روزانه درست می‌شوند، بنابراین منویی در کار نیست و لیست غذاها شفاهی به سمع و نظرتان می‌رسد. صید روزانه علاوه بر این باعث می‌شود در روزهایی که صیدی در کار نیست رستوران بسته باشد. بهترین خوراک کوسه، خوراک ماهی مرکب، خوراک صدف و میگو را در قشم می‌شود در رستوران قلعه خورد. خوراک‌هایی که با ادویه مخصوص و تندی درست و با نان پیتا بر سر میز آورده می‌شوند. رستوران قلعه فقط شب ها باز است و قیمت ها در آن از ۲۰ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان متفاوت است.

آدرس رستوران قلعه: ضلع جنوبی قلعه پرتقالی‌ها

رستوران خاله؛ طعم غذاهای خانگی

رستوران خاله

درست بغل رستوران قلعه، رستوران خاله قرار گرفته، رستورانی که در کل جزیره معروف است. خاله، از بومیان جزیره است و خودش دست به کار راه انداختن رستورانی کوچک شده، بنابراین غذاهایش هم طعم و مزه غذاهای خانگی را می‌دهد. خاله سمبوسه‌های بسیار خوش طعمی درست می‌کند، سمبوسه ای که در کل جزیره نرخ ثابتی دارد و هر دانه‌اش ۵۰۰ تومان است. فلافل‌های خاله تند و خوشمزه است و به غیر از اینها غذاهای دریایی هم دارد. مثلا کوسه و ماهی مرکب یا عنکاس آن بسیار لذیذ است و صدف‌های خوبی هم دارد. خاله، غذای دریایی دیگری به اسم میکس هم می‌پزد که ترکیبی از کوسه و میگوست و چه بین مسافران قشم و چه بین بومیان طرفدار زیاد دارد. رستوران خاله نیز فقط شب‌ها باز است.

آدرس رستوران خاله: ضلع جنوبی قلعه پرتقالی‌ها

رستوران نعیم؛ تجربه میگو پفکی

رستوران نعیم

نعیم را به بزرگی، سلف سرویس و البته میگو پفکی‌هایش می‌شناسند. اگر دلتان میگوی پفکی می‌خواهد، مکان مناسب خوردنش رستوران نعیم است. البته نعیم، غذاهای دریایی زیادی ندارد و تنها غذاهای دریایی اش میگو و ماهی شیر، ماهی کبابی و قلیه ماهی است. هرچند خوشمزه گی قلیه ماهی‌اش در جزیره زبانزد است. جدا از اینها، منوی غذا در این رستوران تنوع زیادی دارد و دایره گسترده‌ای از انواع مرغ، کباب و استیک را شامل می‌شود. رستوران نعیم ظهرها باز است و مانند همه رستوران‌های جزیره در نعیم نیز تنها برنجی که پخته می‌شود برنج هندی است، حجم غذاهای این رستوران زیاد است و البته حق سرویس نیز گرفته می‌شود. قیمت غذاها در نعیم کمی بالاست.

آدرس رستوران نعیم: میدان امامقلی خان، جنب شهرک ساحلی، طبقه همکف، پلاک ۹۸۵

 رستوران الوند؛ سرو کوسه در جزیره

رستوران الوند

رستوران الوند قبلا در کنار هتل دیپلمات واقع بود و روزگار بسیار خوشی داشت. دریا در دوردست در تلاطم بود و می‌شد از رستوران دیدش.  به غیر از آن درختان زیادی هم اطراف رستوران بود و محیطش را خواستنی‌تر می‌کرد، اما این روزها رستوران الوند به جای جدید و میدان شهدا و داخل هتل الوند نقل مکان کرده و از دوره شکوهش کمی فاصله گرفته است. از بهترین غذاهای رستوران الوند می‌توان به قلیه ماهی و بشقاب کوسه و غذاهای دریایی‌اش اشاره کرد. در اینجا بشقابی به اسم میکس دریایی وجود دارد که کباب شیر ماهى و قلیه ماهى و میگو و ماهى سوخارى در آن هست و طعم بسیار خوبی دارد. رستوران الوند بوفه سلف سرویس دارد، اما قیمت‌ها به نسبت جزیره در آن بالاست و ۱۵ درصد مالیات نیز به آن اضافه می‌شود.

رستوران الوند: بلوار آزادگان، جنوب غربی میدان شهدا (نبش خیابان الهیه)

اگر می‌خواهید با جذاب‌ترین جاهای دیدنی قشم آشنا شوید این صفحه را ببینید.

 کباب بز و شاورما؛ غذاهایی که در قشم نباید از دست داد

کباب بز

تقریبا در کمتر شهری است که جگر طرفدار نداشته باشد، اما قضیه قشم کمی متفاوت است. در قشم کباب بز یکی از غذاهای پرطرفدار است که همان جگرکی‌های شهر و به همان روش جگر یعنی به سیخ کشیدن درستش می‌کنند. کباب بز یکی از متفاوت‌ترین کباب‌هاست که طعم بسیار لذیذی دارد و بدون خوردنش نباید قشم را ترک کرد. در قشم کباب بز خوب را می‌توان در نزدیکی میدان شهدا، روبه روی مرکز خرید سام و زال خورد. اگر در قشم دلتان فست فود هم خواست می‌توانید سراغ غذای لبنانی شاورما بروید. شاورما در حقیقت همان کباب ترکی است با این تفاوت که با مرغ درست می‌شود و لای نان لواش می‌پیچدندش، در حقیقت در قشم همه فست فودها لای نان لواش ریخته و دست مشتری داده می‌شود چراکه نان باگت در قشم نانی کمیاب است. بهترین شاورما را می‌توان در کنار مرکز خرید سیتی سنتر خورد.

با بهترین مراکز خرید قشم آشنا شوید.

دسته:رستوران

مطالب مرتبط :

مراکز خرید قشم

بهترین مراکز خرید قشم کدامند؟

۱۴ آذر ۱۳۹۵

دلایلی که شما را مجاب می‎کند از سفر به قشم پرهیز کنید

۲۷ خرداد ۱۳۹۵

۳ نظر

 • پاسخ مهدی ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ از ۱۴:۳۸

  آقا اطلاعات درست بدین امروز ما کلی پیاده رفتیم تا رستوران قلعه گفتن فقط شبها کار میکنه! حالا ایشالا که غذاش خوب باشه به قیافه اش که نمیخورد…

 • پاسخ مهدی ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ از ۱۰:۰۶

  دوست عزیز این بنده خدا دیگه چطوری بگن که فقط این رستوران ها فقط شبها هستند.خطهای آخر تاکید کردن که فقط شبها هستند!!!!!

 • پاسخ سحر ۳ مهر ۱۳۹۷ از ۱۱:۰۹

  سلام
  ما رستوران خاله رو رفتىم اصلا خوب نبود, منوى غذاىىش ناقص بود و سمبوسه ها هم خىلى چرب و معمولى بودن, ولى در رستوران الوند خوراک کوسه واقعا خوشمزه بود
  و رستوران سنتى ناخداعلى رو پىشنهاد مىکنم, هم جاى خىلى خوبى بود و هم غذاش خوب بود.

 • ارسال پاسخ