بهترین رستوران های گرگان که باید رفت

۲۸ آذر ۱۳۹۵
بهترین رستوران های گرگان

به عقیده خیلی‌ها شمال ایران قلمرو پادشاهی غذاهاست و شمالی‌ها جزو خوش خوراک‌ترین مردمانند. تجربه ثابت کرده همین که پا در جاده‌ای مثل چالوس بگذاری و سفر شمالت را آغاز کنی، دنیایی از انواع و اقسام غذاها پیش رویت قرار می‌گیرد که عیشت را تکمیل می‌کند. اما در مورد شهری مثل گرگان که تافته جدابافته‌ای بین شهرهای شمال است چطور؟ اگر گرگان رفتیم، شهری با جنگل‌های بکر و دیدنی باید چی بخوریم و بهترین رستوران های گرگان کدام هاست؟

بهترین رستوران های گرگان در بلوار ناهارخوران

رستوران عمارت

بیشتری‌ها گرگان را به ناهارخورانش می‌شناسند. منطقه‌ای جنگلی در چهار کیلومتری جنوب شهر گرگان که به خاطر زیبایی وصف‌ناشدنی‌ و قرار گرفتن جنگل النگدره در آن طرفدار زیاد دارد. بیشتر غذاخوری‌های معروف گرگان هم در امتداد بلوار ناهارخوران قرار گرفته‌اند، ولی به همه آنها نمی‌شود اعتماد کرد. یا خیلی گرانند یا کیفیت غذا آنقدرها خوب نیست.

پیشنهاد ما برای صرف غذا، رستوران عمارت در یکی از خیابان‌های فرعی بلوار ناهارخوران است. رستوران عمارت یکی از شیکترین رستوران‌ های گرگان است که روی کیفیت غذایش هم می‌شود حساب کرد. معماری این رستوران به سبک مراکشی و به سبک و سیاق مسجد الحمراء اسپانیا ساخته شده و منوی پرو پیمانی دارد.

در عمارت هم می‌شود غذاهای سنتی سفارش داد، هم انواع و اقسام کباب‌ها را. جدا از آن منوی غذاهای دریایی و منوی فست فود عمارت هم مناسب است و غذاهای خوش طعمی بین‌شان هست. مثلا از بین غذاهای سنتی می‌توان فسنجان و ماهیچه را سفارش دارد و از بین غذاهای دریایی ماهی اوزون برون و میگو پفکی را و اگر اینها را نخواستی پاستای آلفردو و شنیسل مرغش هم خوشمزه است.

آدرس رستوران عمارت : گرگان، خیابان ولی عصر، عدالت ۲۸، بین شهریور۳و۵

معروف ترین جاهای دیدنی گرگان کجاست؟ اینجا بخوانید.

فست فود در بلوار ناهارخوران

فست فود در بلوار ناهارخوران

اگر در بلوارناهارخوران بودید و دلتان فست فود خواست می‌توانید سری به دو فست فود چین دکا و ۴۴۴ بزنید. چین دکا با ۳۵ سال سابقه یکی از قدیمی ترین فست فودی های شهر گرگان است و آدم‌های زیادی در دوره‌های مختلف سنی مشتری‌اش بوده‌اند. در چین دکا بهتر است چیزبرگر، سوپ و سیب زمینی سفارش داد. فقط اینکه باید قبل از ساعت ۱۰ شب به آن رفت که با در بسته مواجه نشد. جدا از چین دکا، اگر دلتان خواست بهترین برگر گرگان را بخورید باید راه فست فود ۴۴۴ در ابتدای بلوار ناهارخوران را در پیش بگیرید که جدا از برگر، مغز و زبان‌هایش هم خوب است و جای نشستنش نیز بیشتر.

بعد صرف غذا هم می‌توان در همان بلوار ناهارخوران چای دارچین یا باقالی گرم بر بدن زد فقط اینکه باقالی‌های گرگان متفاوت با آنچه که تا حالا خورده‌اید، است و در آن سیر و پیازداغ می‌ریزند. در همان بلوار ناهارخوران و ابتدای جاده زیارت املت ربی‌های دلچسبی هم می‌توان بر بدن زد.

اکبرجوجه گرگاناکبرجوجه گرگان

نام شمال با رستوران های اکبرجوجه‌اش گره خورده و رفتن به یکی از شعبات اکبرجوجه مثل رسم نانوشته‌ای در سفرهای شمال می‌ماند. شهر گرگان هم رستوران اکبرجوجه دارد که جوجه و مرغ ترش باکیفیتی ارائه می‌کند، فضا و پرسنلش خوب است و برای آماده شدن غذا نیز نیاز نیست زیاد منتظر بمانید. اگر بدون خانواده به رستوران اکبرجوجه بروید، از شما با ته دیگ پذیرایی می‌شود و بدین شکل دوری از خانواده را برایتان جبران می‌کنند.

آدرس اکبرجوجه گرگان: گرگان، ابتدای کمربندی

کباب دنده در گرگان

کباب دنده در گرگان

چند سالی است که پای کباب دنده به گرگان نیز باز شده و بسیاری معتقدند کباب دنده گرگان بعد از کباب دنده کرمانشاه، لذیذترین کباب دنده‌ای است که هر آدمی در طول زندگیش می‌تواند بخورد. فلکه کریمی گرگان نیز چندین مغازه جگرکی دارد که دنده کباب خوبی در آنها عرضه می‌شود، دنده کبابی که تازه است و هر سیخش ۱۵ هزار تومان است. جدا از آن خوش گوشت و کباب یونانی‌های خوبی نیز در اینجا می‌توان نوش جان کرد. اگر در گرگان خواستید کباب مرغوبی بخورید باید سراغ محله نعلبندان بروید. در این محله در  کباب سرحدی می‌توان کباب لذیذی بر بدن زد و در دیزی السالوادور دیزی و املت خوبی خورد.  

دسته:رستوران

مطالب مرتبط :

آبشار شیرآباد

راهنمای رفتن به آبشار شیرآباد

۱۹ تیر ۱۳۹۸

کردکوی؛ بهشت سرسبز گرگان کجاست؟

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

۴ نظر

 • پاسخ مهین ۳ فروردین ۱۳۹۷ از ۱۱:۵۷

  رستوران عمارت : فضا خوب ، کیفیت غذا خوب ، سرویس دهی افتضاح

 • پاسخ Nazanin ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ از ۱۹:۵۲

  بنظرمن بهترین کیفیت غذاها رو میشه فقط تو رستوران سرحدی پیدا کرد.تعجب کردم ازسلیقه ی شما

  • پاسخ نانی ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ از ۱۲:۱۹

   دقیقا 👏👏

 • پاسخ حمید ۲۱ تیر ۱۳۹۸ از ۱۹:۲۲

  بنظر منم تو گرگان رستوران برادران کریم تو خط کمربندی بالاترین کیفیت غذایی واطمینان خاطر رو داره،، سلف سرویس با طعم خانگی

 • ارسال پاسخ