۱۱ مورد از مشاغل پرسفر کدامند؟

تاریخ انتشار : 18 شهریور 1397 - تاریخ بروز رسانی : ۱۹ آبان ۱۴۰۰
۱۱ مورد از مشاغل پرسفر کدامند؟

گذشته از همه‌ چیزهایی که سفر به ما یاد می دهد، سفر کردن راهی ست برای چند روز استراحت و فراغت از زندگی روزمره. اما با هزینه‌های زیاد سفر چه کنیم؟ یک راهش انتخاب شغلی است که چه بخواهید چه نخواهید مجبور به سفر باشید. و اصلا چی بهتر از این؟ هم به شهرهای مختلف سفر می‌کنید و هم کار می‌کنید. مثلا چه کارهایی؟ ما در این نوشته درباره مشاغل پرسفر نوشته‌ایم.

مهماندار هواپیما

چه شغلی داشته باشیم که سفر برویم و حقوق هم بگیریم؟ اسم سفر شغلی که بیاید، اول به‌یاد مهماندار هواپیما می‌افتیم. مهماندارها در هفته چند بار سفر می‌کنند و گاهی هم امکان استراحت در شهر مقصد را دارند. خرید در فرودگاه‌های مختلف، آشنا شدن با آدم‌هایی که از فرهنگ‌های گوناگون می‌آیند، گشتن در شهر و لذت پرواز در آسمان گوشه‌ای از جذابیت شغل مهماندار است.

اما این فقط مزیت‌هاست و اگر پای درد دل مهمانداران بنشینید از بی‌خوابی، مشکلات گوارشی به دلیل برهم خوردن ساعت تغذیه و همچنین نبود اکسیژن مناسب رنج می‌برند. به همه اینها سروکله زدن با مسافران و ناوگان بعضا فرسوده را نیز اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: ترفندهایی برای گردشگر شدن

مهمانداران هواپیما

راهنمای تور

اگر بخواهید با تور سفر کنید، مبلغ زیادی را می‌پردازید تا آژانس مسافرتی زحمت رزرو هتل و برنامه‌ریزی برای بازدید از جاهای دیدنی را بکشد. اما راهنمای تور که باشید، نه تنها پولی نمی‌پردازید، بلکه حقوق هم دریافت می‌کنید. راهنمای تور به جاهای مختلفی سفر می‌کند، همیشه در گردش است و فرصت آشنا شدن با آدم‌های مختلف را دارد. کافی است اطلاعات خوبی درمورد جاذبه‌های گردشگری داشته باشید و بتوانید با روی خوش با دیگران ارتباط برقرار کنید.

تیوا فرخی، راهنمای تور یکی از آژانس‌ها درباره سختی‌های کار یک راهنمای تور می‌گوید: شما به عنوان راهنما باید به نیاز همه مسافران توجه کنید و بین نیازهایشان فرق نگذارید. بزرگترین هدف شما باید این باشد که به همه خوش بگذرد و این کار ساده‌ای نیست. مدیریت زمان و انتقال دانسته‌ها به بقیه با زبان قابل فهم از دیگر چالش‌های این شغل است.

بیشتر بخوانید: با رعایت این ۹ نکته سفر کاری بهتری داشته باشید

بازاریاب‌ها و نماینده‌های فروش

بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها کارکنان فروش و بازاریابی را به ماموریت کاری می‌فرستند. اگر چنین شغلی را می‌پسندید، فرصت آن‌ را دارید تا ضمن مذاکره با شرکت‌های دیگر، بدون پرداخت هزینه بلیت و اقامت، در شهرهای مختلف به گردش بروید و خستگی کار را از تن‌تان بیرون کنید.

راننده‌

راننده‌های خط ترانزیت یکی از مشاغل پرسفر هستند. روز و شب به دل جاده می‌زنند، زیر آسمان آبی و در سکوت خارج از شهر رانندگی می‌کنند و شهرها و کشورهای مختلف را می‌بینند.

مترجم

مترجمی هم می‌تواند یکی از مشاغل پرسفر باشد. اگر مترجم خوب و قدرتمندی باشید، این شانس را دارید که مترجم افراد مهمی بشوید. به این ترتیب در همه سفرها آدم‌های معروف را همراهی می‌کنید؛ در زمان آزادتان هم می‌توانید در شهر بگردید، غذاهای محلی را امتحان کنید و با محلی‌ها گپ بزنید.

وبلاگ نویس یا اینستاگرامر

می‌شود از طریق وبلاگ‌نویسی یا عکس آپلود کردن در اینستاگرام پول درآورد؟ چرا که نه. بلاگرها و اینستاگرامرهای زیادی در دنیا هستند که مدام در حال سفرند. از غذاهایی که می‌خوردند و جاهایی که می‌بینند برای علاقه‌مندانشان عکس می‌گذارند. و به این وسیله و به مرور زمان بر تعداد دنبال کنندگانش اضافه می‌شود و خود تبدیل به تریبونی می‌شوند که به کمک صنعت مارکتینگ و تبلیغات می‌آیند و اینفلوئنسر مارکتینگ را شکل می‌دهند.

این عده معمولا برای سفرهاشان اسپانسری دارند که هزینه‌ بلیت و اقامتشان را پرداخت می کند یا از طریق همان آگهی‌های تبلیغاتی بخشی از هزینه سفرشان درمی‌آید.

عضو گروه موسیقی

کمتر گروه موسیقی‌ای را پیدا می‌کنید که معروف باشند و در طول سال به شهرهای مختلف برای برگزاری کنسرت سفر نکند، بنابراین شاید بتوان روی موسیقی هم برای درآمدزایی حساب کرد.

معلم زبان انگلیسی برای غیرانگلیسی‌زبان‌ها

یکی دیگر از مشاغل پرسفر، معلمی است. اگر مدرک TEFL داشته باشید،‌ می‌توانید در کشورهای غیرانگلیسی‌زبان به‌عنوان معلم انگلیسی مشغول کار شوید. برای مدرسه‌‌ شهرهای مختلف درخواست کار بفرستید و معلم زبان مدرسه بشوید.

بیشتر بخوانید: ۶ مشکل پیش روی سفرهای کاری

ورزشکار

در هر رشته‌ ورزشی که فعالیت کنید، برای شرکت در مسابقه‌های مختلف به همه جا سفر می‌کنید. هر جا که مسابقه‌های استانی، ملی و بین‌المللی درجریان باشد، شما هم می‌روید. البته اگر ورزشکار خوبی باشید، بیشتر روز را مشغول تمرین هستید، ولی حتما زمان آزادی هم برای استراحت و تفریح خواهید داشت.

ورزشکاران

عوامل فیلم

لازم نیست حتما ستاره‌ یا قهرمان فیلم باشید. از منشی صحنه تا کارگردان و بازیگر همراه گروه فیلم‌سازی سفر می‌کنند. درست است که ساعت‌ها کار کردن سر صحنه‌ فیلم‌برداری شما را خسته خواهد کرد، اما بخش تفریحی سفر، کاری می‌کند خستگی را فراموش کنید.

خبرنگار

حتما در تلویزیون دیده‌اید که گزارشگران از شهری دیگر حوادث را گزارش می‌کنند. خبرنگار و عکاس حرفه‌ای که باشید، احتمال زیادی پیش روی شماست که برای تهیه‌ گزارش به شهر یا کشور دیگری سفر کنید، ولی این را هم در نظر داشته باشید که خبرنگاری جزو ۱۰ شغل سخت در سراسر جهان است.

اگر زیاد سفر کاری می روید یا در شرکتی کار میکنید که کارکنانش زیاد سفر می روند، برای برنامه ریزی و سرو سامان دادن به سفرهای کاریتان می توانید به قسمت سرویس تجاری اسنپ تریپ مراجعه کنید. برگزاری همایش برای شرکت ها و سازمان ها و ارائه خدمات به آژانس های مسافرتی بخشی از خدمات این سرویس است.

دسته:مهارتهای سفر

مطالب مرتبط :

واحد پول کشورهای مختلف و ارزش آن‌ها

واحد پول کشورهای مختلف و ارزش آن‌ها

13 آبان 1402
چگونه خرید سیم کارت در گرجستان را انجام دهیم؟

چگونه خرید سیم کارت در گرجستان را انجام دهیم؟

2 آبان 1402

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ

نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ

برای مشاهده نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ کیوآر کد زیر را با موبایل خود اسکن کنید.

ثبت نام

با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

بازگشت

ثبت نام شما با موفقیت کامل شد