مکان های تفریحی تهران برای جوانان کجاست؟

۱۶ مرداد ۱۳۹۶
مکان های تفریحی تهران برای جوانان

تا چند سال قبل تفریح در تهران نیازش چندان احساس نمیشد چون یا چیز لوکسی محسوب میشد، یا امکاناتش نبود یا از بیشتر آنهایی که دنبال تفریح بودند تحت عنوان “انسان های الکی خوش” یاد میشد. تفریح، فوقش سینما بود یا پارک و رفتن به گیم نت‌ها. در حقیقت ممکن بود گاهی شدت بیکاری و حوصله سر رفتگی، وادارتان کند که به خواب پناه ببرید. ولی اوضاع خوشبختانه فرق کرده و دایره تفریح‌ها به خصوص در شهر بزرگی چون تهران هرچند به عقیده بسیاری هنوز آنطور که باید و شاید راضی‌کننده نیست ولی خیلی بیشتر شده و سلیقه‌های مختلف را پوشش می‌دهد. آنطور که برای بسیاری از جوانترها این سوال پیش می‌آید که مکان های تفریحی تهران برای جوانان، کجاست؟

بام تهران؛ از قدیمی‌ترین مکان های تفریحی تهران برای جوانان

بام تهران

بام تهران از قدیم الایام یکی از جاهای مناسب تهران برای تفریح بوده و همیشه نسبت به دوستدارانش وفادار مانده است. دلیل این محبوبیت هم تا حدودی مشخص است. بعضی وقت ها و به خصوص وسط هفته که شهر از شلوغی زیاد در حال انفجار است، بام تهران خلوت و دنج است و جایی برای فرار از شلوغی زیاد شهر. شهر زیر پایت است و هوا هم به نسبت آن پایین تازه و مطبوع.

بام تهران تنها به هوای تر و تازه و دو نفره‌اش شناخته نمی‌شود یا به جایی که میتوان ساعت‌ها در گوشه‌ای نشست و به چراغ های روشن اتوبان‌ها و خانه‌ها خیره شد. از سال ۹۴ و با اضافه شدن امکانات جدید مثل رستوران‌های متنوع و سورتمه بام و مینی باس‌های برقی که شما را تا بالا میبرد و زحمتتان را کم میکند، جای مناسبتری هم شده. اگر دلتان هیجان هم بخواهد میتوانید فاصله دو کوه را آویزان بر یک کابل طی کنید و از آن حال و هوای آرام دربیاید که خب چه کاری است؟

آدرس: انتهای ولنجک تا ایستگاه اول تله‌کابین توچال

پل طبیعت؛ نماد جدیدی برای تهران

پل طبیعت

نمادهای تهران دیگر تنها به برج آزادی و برج میلاد خلاصه نمی‌شود و پل طبیعت نیز حالا جزو آنهاست. پل طبیعت تهران جزو بهترین مکان های تفریحی تهران است، چه برای جوان ترها، چه برای پا به سن گذاشته ها و حتی بچه ها. میتوان با خیال راحت و بدون اینکه ماشینی رد شود روی پل راه رفت و از آن بالا رفت و آمد ماشین‌ها در اتوبان مدرس را تماشا کرد و در گوشه و کنار پل عکس‌های دو نفره قشنگی گرفت. با افتتاح رستوران های روی پل هم که انواع و اقسام غذاها را پیش چشم ببیننده طبخ میکنند، پل طبیعت به مکانی که پیش از این کمبودش در تهران به شدت احساس میشد بدل شده است.

پارک آب و آتش؛ پارکی متفاوت با تفریحاتی متنوع

پارک آب و آتش

جذابیت های پل طبیعت تنها به خود پل محدود نمی‌شود. از پل که بگذرید به پارک آب و آتش می‌رسید، یکی از جدیدترین جاها برای گذران وقت جوانان. پارک آب و آتش امکاناتی دارد که تا پیش از این در تهران وجود نداشت. پارک، چهار فود کورت دارد و تفریح اصلی در آن همانطور که از اسمش پیداست آب بازی است. اگر تابستان باشد و دلتان بخواهد آب تنی کنید میتوانید  بروید روی یکی از حفره های پارک که آب به صورت فواره از آن بیرون میزند یا به تماشای برج آتش آن بنشینید. اما چرا پارک آب و آتش به یکی از مکان های تفریحی تهران برای جوانان تبدیل شده؟ به غیر از حال و هوای خوش و خرم پارک، به خاطر گنبد مینا و سینمای ۷ بعدی‌اش. گنبد مینا بزرگترین آسمان نمای خاورمیانه است و جایی است برای عاشقان نجوم. در سینمای ۷ بعدی هم میتوانید هیجان را تجربه کنید و به جنگ زامبی ها بروید.

آدرس:  میدان ونک، اتوبان حقانی، بعد از چهارراه جهان کودک، ضلع جنوبی اتوبان دسترسی به پارک هم از دو ورودی ممکن است؛ یکی خود اتوبان حقانی و دیگری کوچه کنار پارک در ضلع غربی.

درباره دریاچه های اطراف تهران برای سفری یک روزه اینجا بخوانید.

کافه‌های برد گیم؛ لذت وقت‌گذارانی و بازی در کافه

کافه های برد گیم

سرعت رشد کافه ها در تهران بسیار سرسام آور و سریع است آنطور که ممکن است حتی یکروز که از سرکار برمی‌گردید در خانه‌تان را باز کنید و ببینید که تبدیل به کافه شده! اما در بین هزاران کافه‌ای که در تهران باز شده، برخی دیگر از کافه‌ها نیز ابتکار عمل به خرج داده‌اند و فضایی برای بازی و سرگرمی مشتریانشان در نظر گرفته‌اند. در حقیقت کافه را از حالت همیشگی مکانی برای معاشرت و گذران وقت و خوردن خوراکی خارج کرده‌اند. در تهران:

 کافه برد گیم که مهمترین کافه با محور بازی های رومیزی و بردگیم است و بازی‌ها در ۴ دسته طبقه‌بندی شده‌اند در خیابان  خیابان سلیمان خاطر(لاین چپ)، کوچه گلزار، پلاک ۶

کافه بازی فکر کده که انواع و اقسام بازی‌های دست جمعی فکر و ذهنی را داراست در  سعادت آباد ،بالاتر از چهار راه سرو،بلوار پاکنژاد ،خیابان اسمان چهارم شرقی ،پلاک ۴

هوم کافه با داشتن قفسه‌ای از بازی‌های دسته جمعی در خیابان فاطمی غربی، روبروی سازمان آب، نبش خیابان پروین اعتصامی، پاساژ مریم، پلاک ۶

از جمله کافه‌هایی هستند که در تهران میتوان به بازی‌های متنوعی، خود را مهمان کرد.

اما اگر دلتان هیچ کدام از موارد بالا را نخواست و می‌خواهید پیشنهادهای بیشتری داشته باشید از دیگر مکان های تفریحی تهران برای جوانان اینها هستند:

خیابان سی تیر که با آمدن دکه‌ها و کافه‌های سیار به خصوص در شب‌ها به خیابانی پر شور و نشاط برای همه و به خصوص جوانترها تبدیل شده است.

سورتمه تهران که امکان هیجان و تفریح را برایتان فراهم میکند و پیست دوچرخه‌سواری و طبیعتی خوش آب و هوا نیز دارد. سورتمه تهران در میدان تجریش، خیابان دربند، خیابان اسدالهی، بوستان گلابدره واقع شده.

در تهران جز توچال که تله کابین دارد، کوه دربند هم دارای تله سیژ است  و میتوان بر بالای بلندی سوار بر آن شد و لحظات خوبی را سپری کرد. تله سیژ تهران در تجریش، خیابان دربند، میدان کوهنوردان قرار گرفته.

مجموعه توچال که تفریح‌های مهیجی از بانجی جامپینگ تا زییپ لاین در آن گرد هم آمده‌اند.

 

دسته:جاذبه

مطالب مرتبط :

بهترین زولبیا و بامیه را در تهران از کجا بخریم؟

۷ خرداد ۱۳۹۶

یک روز در بازار تهران

۱۱ مهر ۱۳۹۷

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ