گزارش عملکرد اسنپ‌تریپ؛ پیش از کرونا، اوج پاندمی و پس از واکسیناسیون سراسری

تاریخ انتشار : 23 اسفند 1400 - تاریخ بروز رسانی : ۳ خرداد ۱۴۰۱
گزارش عملکرد اسنپ‌تریپ؛ پیش از کرونا، اوج پاندمی و پس از واکسیناسیون سراسری

اواخر سال ۱۳۹۸ بود که زمزمه‌های ترسناکی از یک بیماری ناشناخته همه را به دوری و خانه‌نشینی کشاند. همزمانی شیوع ویروس کرونا با تحویل سال جدید، اولین ضربه این پاندمی بر پیکره‌ی صنعت گردشگری و هتلداری بود. سفرهای بین‌شهری محدود و قرنطینه‌ی عمومی برای نخستین‌بار چهره‌ی جدیدی از تعطیلات سال نو را نشان داد و چنین شد که نخستین ضربه‌ی خسارت‌بار کرونا بر بدنه‌ی صنعت گردشگری در ایام نوروز سال ۱۳۹۹ قدرت‌نمایی کرد. سال ۱۳۹۹ برای خیلی از افراد به دور از هر رفت و آمد غیر ضروری از جمله اجتناب از سفر گذشت. با هر موج جدید از ویروس؛ محدودیت‌ها محکم‌تر و دوری از هر سفری الزامی‌تر می‌شد و در نتیجه سفر رفتن برای حفظ و دوری از ابتلا به بیماری از میان رفتار طبیعی و عادی آدم‌ها خارج شد. در این بین دور از ذهن نبود که اهالی صنعت گردشگری از آسیب‌دیده‌ترین کسب‌ و کارهای دوران کرونا در تاریخ خواهند بود.

گذر از سال ۱۳۹۹ و شروع ۱۴۰۰ نوید بخش زمزمه‌های تولید و توزیع واکسن و به معنی «بازگشت به سفر» بود. در نیمه‌ی اول سال ۱۴۰۰ با روند رو به جلوی واکسیناسیون سراسری، رفتار مردم در سفر تغییر کرد و باری دیگر؛ رونق به بازار گردشگری بازگشت.

اسنپ‌تریپ؛ مرجع فروش جامع خدمات گردشگری و پیشتاز بازار در رزرو هتل و فروش بلیت از جمله کسب و کارهایی بود که در سختی روزهای کرونایی نه تنها جان سالم به در برد؛ بلکه خدمات‌دهی خود را در چارچوب همراهی با مردم برای دوری از سفرهای غیرضروری در بهترین حالت حفظ کرد و سهم و نقشش را در بازار کرونازده‌ی صنعت گردشگری رو به رشد نگه داشت. مهم‌ترین هدف ما در دوران اوج پاندمی کرونا مراقبت از سلامت مردم در کنار خدمات دهی مناسب با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود.

در این گزارش سعی کردیم نگاهی بیندازیم بـه روند سفرهای داخلی و خارجی مردم در سه بازه زمانی مهم: پاییز ۱۳۹۸ که هیچ خبری از کووید ۱۹ نبود، پاییز ۱۳۹۹ که این ویروس در ایران و جهان اوج گرفت و در نهایت پاییز ۱۴۰۰ که واکسیناسیون سراسری در ایـران و جهان انجام شد و چرخ صنعت گردشگری دوباره چرخید.

در گزارش پیش رو می‌توانید عملکرد و رشد اسنپ‌تریپ را در بالا و پایین قصه‌ی کرونا ببینید.

در جنگ با کرونا، همراه مردم

با اینکه بزرگ‌ترین ضربه‌های ویروس کرونا برای صنعت گردشگری و اسنپ‌تریپ بود؛ اما اولیت اصلی ما در روزهای سخت پاندمی مراقبت از سلامت مردم و اولیت قرار دادن پروتکل‌های بهداشتی بود.

در این بین اقدامات بسیاری برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا داشتیم و با شعار «هشتگ سفر ضروری» مردم را به ماندن در خانه و مقابله با سفر غیر ضروری دعوت کردیم. مجموع اقدامات ما در این مدت به شرح زیر زیر است:

 • اضافه شدن گزینه “رعایت پروتکل‌های بهداشتی” به بخش نظرات در سایت
 • اضافه شدن گزینه “پروتکل‌های بهداشتی” به بخش بلیت هواپیما در سایت
 • معرفی ایرلاین‌های مناسب در دوران کرونا با رعایت بیشتر موارد بهداشتی و ارائه‌ی خدمات و وسایل جلوگیری از ابتلا به کرونا در طی سفر
 • استفاده از هشتگ سفر ضروری در کمپین‌ها برای مقابله با سفرهای غیر ضروری مردم
 • کمپین “کنسلی رایگان” برای کنسل کردن رزرو هتل در آخرین لحظه بدون کسر جریمه
 • تولید محتوا در وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی برای آشنایی با پروتکل‌های بهداشتی هنگام سفر

پرطرفدارترین‌های اسنپ‌تریپ

محبوب‌ترین مقاصد اسنپ‌تریپی‌ها برای رزرو هتل داخلی

محبوب‌ترین مقاصد اسنپ‌تریپی‌ها برای رزرو هتل خارجی

پرترددترین مسیرهای هوایی داخلی اسنپ‌تریپی‌ها

پرترددترین مسیرهای هوایی خارجی اسنپ‌تریپی‌ها

خلاصه‌ای از رشد و فروش اسنپ‌تریپ در سه سال گذشته

هتل داخلی

این آمار نشان می‌دهد که اسنپ‌تریپ در حوزه رزرو هتل داخلی با عبور از دوران اوج پاندمی و انجام واکسیناسیون سراسری، توانسته ۲۴ درصد نسبت دوران قبل از کرونا رشد داشته باشد و پس از عبور اوج پاندمی توانسته در سال ۱۴۰۰ نسبت به ۱۳۹۹ نزدیک ۱۰۰ درصد رشد را در سرویس هتل داخلی به دست آورد.

 

هتل خارجی

اسنپ‌تریپ بنا به اقتضای نیاز مشتریان خود در سال ۱۳۹۹ تصمیم گرفت امکان رزرو هتل خارجی را به مجموعه‌ی خدماتش اضافه کند. از همین رو توانست با همه سختی‌ها در سال ۱۴۰۰ نسبت به ۱۳۹۹ رشد ۵۵۵ درصدی را در این سرویس از آن خود کند.

پرواز داخلی

سرویس بلیت پرواز داخلی اسنپ‌تریپ از سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ در مجموع ۲۳۸ درصد رشد داشته و سهم بزرگی از بازار فروش بلیت پرواز داخلی را سهم خود کرده است.

پرواز خارجی

فروش بلیت پرواز خارجی در سال ۱۳۹۹ به سرویس‌های اسنپ‌تریپ اضافه شد و از زمان حضورش در میان دیگر سرویس‌ها (پاییز ۱۳۹۹) تا پاییز ۱۴۰۰ رشد بی‌نظیر ۸۷۰ درصدی را به دست آورد.

پشتیبانی به وقت ۲۴ ساعت

یکی از رکوردهای قابل توجه اسنپ‌تریپ در سال ۱۴۰۰ رسیدن به استرداد وجه ۹۰ درصد از مشتریان در کمتر از یک ساعت است.

جالب‌ترین‌های اسنپ‌تریپ

ارزان‌ترین بلیت پرواز داخلی خریداری شده

ارزان‌ترین بلیت پرواز خارجی خریداری شده

ارزان‌ترین اتاق رزرو شده در هتل داخلی

ارزان‌ترین اتاق رزرو شده در هتل خارجی

سراسر ایران با اسنپ‌تریپ

با اسنپ‌تریپ در ۱۷۱ شهر داخل ایران می‌شود هتل رزرو کرد، و در ۳۷۴ مسیر پروازی داخلی بلیت هواپیما خرید.

هرجای دنیا اسنپ‌تریپ همراهت است

با اسنپ‌تریپ در بیش از ۹۶ هزار شهر در دنیا می‌شود هتل رزرو کرد، و در ۱۳۵۴ مسیر پروازی خارجی بلیت هواپیما خرید.

این قصه سر دراز دارد…

در این روزهای آخر سال ۱۴۰۰ امید داریم که چرخ بازار گردشگری باری دیگر مانند قبل از دوران پاندمی و حتی بهتر از قبل بچرخد و چون گذشته نقش خود را درخشان‌تر از قبل در این حوزه ایفا کنیم و پیشتاز این بازار برای خدمات‌دهی به مردم باشیم.

می‌توانید گزارش عملکرد اسنپ‌تریپ در سه بازه‌ی قبل کرونا، اوج پاندمی و پس از واکسیناسیون سراسری را از لینک زیر دانلود کنید.

دسته:اخبار

مطالب مرتبط :

حضور اسنپ‌تریپ در نمایشگاه «عصر امید»

حضور اسنپ‌تریپ در نمایشگاه «عصر امید»

17 خرداد 1401
رونمایی از گزارش عملکرد گروه اسنپ در سال ۱۴۰۰

رونمایی از گزارش عملکرد گروه اسنپ در سال ۱۴۰۰

3 خرداد 1401

۱ نظر

 • پاسخ مریم ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ از ۱۸:۰۴

  خیلی جالب بود 👌👏

 • ارسال پاسخ

  نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ

  برای مشاهده نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ کیوآر کد زیر را با موبایل خود اسکن کنید.

  ثبت نام

  با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

  بازگشت

  ثبت نام شما با موفقیت کامل شد