بازار تجریش؛ بازاری که دلمان برایش تنگ می‌شود

تاریخ انتشار : 26 دی 1397 - تاریخ بروز رسانی : ۳۰ بهمن ۱۴۰۱
بازار تجریش

از همان جایی که نشسته‌اید چند دقیقه به بازار تجریش فکر کنید. حتی فکر کردن به این بازار و آنهمه رنگ و بو هم سرحالمان می‌کند. بازار تجریش، شلوغ و سرزنده است و به خصوص نزدیک عید که می‌شود، جای سوزن انداختن ندارد. قدم به قدم، سبزه و سمنو و هفت‌سین می‌فروشند و تماشای همه اینها هر عابری را سر ذوق می‌آورد.

اینطور معروف است که در تجریش می‌توانی میوه و سبزی‌های تازه‌ای که فصلشان تمام شده و دیگر نایابند را پیدا کنی. این بازار مغازه‌های مختلفی دارد و حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشیم، دلمان از گشتن در بین مغازه‌ها و دیدن سبزی‌ها و میوه‌‍‌های رنگارنگ و بوهای خوبی که زیر دماغمان می‌رود، باز می‌شود.

بازار تجریش

تجریش، جایی‌ست که آدم دلتنگش می‌شود. برای همین هم هست که وقتی کسی از ایران می‌رود و دلش برای تهران و خیابان‌هایش تنگ می‌شود. فیلم بازار تجریش را برایش می‌فرستند که هم درعین حال دلتنگی‌اش فروکش کند و هم حسابی دلتنگ‌تر شود.

تجریش

جز تکیه وسط بازار که مثل کشتی‌ای پر از میوه است، امامزاده صالح از جاذبه‌های تجریش به حساب می‌آید. این امامزاده از پسران امام موسی کاظم بوده و حالا در روز نزدیک به سی هزار نفر به آن سر می‌زنند. امامزاده‌ای که در خود تهران واقع شده و برای گرفتن حاجت و روشن کردن شمع، لازم نیست مسافت زیادی را برای رسیدن به آن طی کنیم. کافی‌ست سوار مترو یا بی‌آرتی‌های تجریش شویم و بعد به مقصد برسیم. بازار تجریش از میدان تجریش شروع می‌شود و تا میدان قدس ادامه پیدا می‌کند.

جز بازار تجریش کجا را ببینیم؟

بازار تجریش در دل خودش چند پاساژ را هم جای داده. بازار طلا و جواهر و بازار قائم که لباس و کیف و کفش دارد، از جمله این پاساژهاست. برای خرید پارچه هم باید به پاساژ میری رفت. پارچه‌های این پاساژ از دیگر پارچه‌فروشی‌های تهران گران‌تر است، اما پارچه‌های تک و خوبی را می‌شود در آن پیدا کرد.

از بازار تجریش که کمی دور شویم، خیابان‌های اطراف، ما را به جاهای خیلی خوبی می‌رسانند.

باغ فردوس

نرسیده به بازار تجریش، باغ فردوس در گوشه‌ای از خیابان ولیعصر جا خوش کرده. باغ فردوس که موزه سینما هم در آن قرار گرفته، عمارتی از دوره قاجار را هم در خودش جای داده.

در خیابان مقصودبیک یا دربندی، کمی که پیاده‌روی کنیم به باغ هنر ایرانی و خانه دکتر حسابی می‌رسیم. انتخاب دیگری هم داریم، اینکه تا میدان قدس برویم و آنجا سوار تاکسی‌های دربند یا درکه شویم و به یکی از خوش آب‌و‌هواترین مناطق تهران پا بگذاریم.

بهترین هتل‌های ۵ ستاره تهران

خیابان دربندی

اگر بخواهیم جز بازار قائم، به مراکز خرید بیشتری سر بزنیم، در محدوده تجریش به مرکز خرید ارگ می‌رسیم. مرکز خرید ارگ در خیابان سعدآباد واقع شده و با وجود مغازه‌ها و برندهای زیادی که در آن وجود دارد، پیدا کردن لباس و کیف و کفش و عطر و لوازم آرایشی کار سختی نیست. در این بازار فودکورت و کافه هم وجود دارد.

در خود میدان و ابتدای خیابان دربند هم به مرکز خرید تندیس می‌رسیم؛ یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید تجریش که مانتو و لباس مجلسی را می‌شود از آن خرید.

در تجریش کجا غذا بخوریم؟

ساندویچ خانلری

بعد از گشت‌وگذار در تجریش، حتما دلمان می‌خواهد چیزی بخوریم و کمی خستگی درکنیم. آش و حلیم سیدمهدی همیشه حاجت آنهایی که دنبال غذای گرانی نیستند را می‌دهد. جز آن، در تجریش هم مثل بیشتر جاهای شهر کباب حرف اول را می‌زند. دور میدان چند کبابی هست که اگر به پولش فکر نکنیم می‌توانیم در آنها کباب خوشمزه‌ای بخوریم و خودمان را مهمان کنیم. شمرون کباب دور میدان تجریش و ساندویج خانلری که از ساندویچی‌های قدیم تهران است. از جاهایی‌ست که می‌توان در تجریش برای غذا خوردن روی آنها حساب کرد.

عکس‌ها: خبرگزاری ایسنا و تسنیم

بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به تهران و تهران‌گردی

دسته:مرکز خرید

مطالب مرتبط :

معرفی مدرسه دارلفنون تهران

معرفی مدرسه دارلفنون تهران

2 اردیبهشت 1403
بازار تهران

8 بهمن 1402

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ

نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ

برای مشاهده نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ کیوآر کد زیر را با موبایل خود اسکن کنید.

ثبت نام

با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

بازگشت

ثبت نام شما با موفقیت کامل شد