بهترین رستوران های زنجان کدامند؟

۲۱ تیر ۱۳۹۶
بهترین رستوران های زنجان

اگر دلتان میخواد از تابستان داغ و بیچاره کننده برای چند روزی در امان بمانید و به شهری خنک سفر کنید شاید بهتر باشد به زنجان فکر کنید. از آنجایی هم که آدم در هر سفری ناگذیر از رفتن به رستوران های آن شهر است، دلش میخواهد بداند در کجا و کدام رستوران میتواند غذای باب طبع و لذیذی بخورد، به خصوص که برای اولین بار هم به آن شهر رفته باشد. از این رو شاید بد نباشد با ما همراه شوید تا چرخی در بهترین رستوران های زنجان بزنیم.

رستوران پلو، از بهترین رستوران های زنجان

رستوران پلو زنجان

بعید است از یک زنجانی درباره بهترین رستوران های زنجان بپرسید و اسمی از رستوران پلو نیاورد. جز خود زنجانی ها، رستوران پلو به عقیده بسیاری از آنهایی که به زنجان سفر کرده‌اند، در زنجان یکی از باکیفیت‌ترین‌هاست. از کباب های اینجا چه کباب کوبیده، چه فیله، چه سلطانی و بختیاری، زیاد تعریف می‌کنند. برنج با کره محلی سر میز آورده می‌شود و بعضی وقت ها بعد از غذا و موقع ترک رستوران، با دادن یک سیب سرخ بدرقه‌تان می‌کنند.

ماست خیار رستوران پلو و سالادهایش را نباید از دست داد. ماست و خیاری که پر از کشمش و گردوست و مزه‌اش به یادماندنی. قیمت ها در این رستوران نه بالاست و نه پایین. چلوکباب سلطانی اینجا ۲۹ هزار تومان و چلو کباب برگش ۳۰ هزار تومان.

آدرس: خیابان خرمشهر، خیابان معلم، روبروی کوچه اول

بیشتر بخوانید: بهترین سوغات و صنایع دستی زنجان.

رستوران صدف، سرویس دهی خوب

رستوران صدف زنجان

“سرویس دهی خوب” این چیزی که بیشتری ها درباره رستوران صدف می‌گویند. رستوران صدف محیط آرام و شیکی دارد و یکی از رستوران‌های پرطرفدار زنجان است. در صدف چی بخورید بهتر است؟ باقالی پلو، کباب برگ، شیشلیک و جوجه اینجا حرف ندارد و توصیه شده که زیتون پرورده‌اش را حتما امتحان کنید. بعد از غذا هم میتوان در پارک باصفای ملت که درست روبه روی رستوران است حال و هوایی عوض کرد.  چلو برگ مخصوص رستوران صدف ۲۷ هزار تومان و چلو برگ سلطانی آن ۳۱ هزار تومان است.

آدرس: خیابان خرمشهر روبروی پارک ملت (شهربازی )

دیزی سرای عابدینی، دیزی در بازار

دیزی سرای عابدینی زنجان

رسم است که دیزی را باید در جایش خورد. یعنی اینکه دیزی باید در محیطی صمیمی، باصفا و خودمانی خورده شود و عابدینی هم همه این فاکتورها را داراست. دیزی سرای عابدینی بر بازار سنتی زنجان است و آن چیزی که آدم را بیشتر از همه جذب میکند اگر محیط خودمانی اش نباشد برخورد آقای عابدینی است. آقای عابدینی و برادرش که دیزی سرا را اداره میکنند، خوش برخورد و مهمانوازند و گاهی در تیلیت کردن و کوبیدن گوشت نیز به کمک مشتریان می‌آیند. دیزی در اینجا با مخلفات جدایی ناپذیرش، یعنی سبزی، ترشی و پیاز سر میز آورده می‌شود. صبح ها هم املت های ربی و چای دبش عابدینی‌ها را نباید از دست داد. قیمت ها در عابدینی بسیار پایین است.

آدرس: راسته بازار پایین زنجان

غذای مجلسی، طعم خوش غذاهای خانگی

غذای مجلسی زنجان

آدم در سفر بعضی وقت‌ها دلش برای غذای خانگی تنگ می‌شود و میخواهد طعم و بوی غذای خانگی و مثلا ماکارونی، دلمه، کتلت یا کشک بادمجان را بچشد. در سفر به زنجان اگر شما هم جزو این گروه بودید، پیشنهاد ما غذای خانگی مجلسی است. مسمای گوشت، چلو گوشت، فیله جوجه و انواع و اقسام خورشت‌های مجلسی را باید امتحان کرد. اگر دلتان هم نخواست که همانجا غذا بخورید، غذای مجلسی سرویس بیرون بر دارد.

آدرس: شهرک کارمندان، جنب مسجد قبا

درباره بهترین جاهای دیدنی زنجان اینجا بخوانید.

فست فود ارگانو، پیتزا در محیطی خوب

فست فود ارگانو زنجان

در زنجان اگر دلتان خواست پیتزا و پاستا بخورید و تنوعی در وعده هایتان ایجاد کنید، از ما می‌شنوید، ارگانو را در لیست‌تان قرار دهید. محیط خوب ارگانو به اضافه پیتزا ونیز، پپرونی ایتالیایی، مرغ سوخاری، استیک و سالاد سزار و به خصوص پاستای آلفردو ارگانو طرفدار زیاد دارد. پیتزاهای ارگانو ۲۵ هزار تومان است.

آدرس: روبروی نمایشگاه بین المللی، قبل از مرکز تفریحی

دسته:رستوران

مطالب مرتبط :

بهترین جاهای دیدنی زنجان

بهترین جاهای دیدنی زنجان کجاست؟

۲۴ تیر ۱۳۹۶
بازار زنجان

از بازار زنجان چی بخریم؟

۱۱ دی ۱۳۹۷

۱ نظر

  • پاسخ ملك زاده ۷ فروردین ۱۳۹۷ از ۱۰:۵۱

    رستوران پلو :
    یکی از بهترین رستورانها که تا حالا توش غذا صرف کردم و به همه مسافرها پیشنهاد میکنم
    ما چلو گردن و سفارش دادیم و خوردیم و کلی هم لذت بردیم

  • ارسال پاسخ