تفریحات دریایی قشم؛تجربه ای ناب در آب های نیلگون

۱۵ مهر ۱۳۹۶
تفریحات دریایی قشم؛تجربه ای ناب در آب های نیلگون

راحله رسولی

پاییز و زمستان بهترین وقت سفر به شهرهای جنوبی ایران است. یعنی درست زمانی که موج سرما بیشتر مناطق کشور را در برمی‌گیرد. یکی از شهرهای جنوبی نیز که طرفداران زیادی دارد و با خنکتر شدن هوا بسیاری راهی‌اش می‌شوند، قشم است. از آبان تا اواخر فروردین بهترین زمان سفر به جزیره شگفتی‌هاست، و از آنجایی که قشم، سواحل نیلگونی دارد، تفریحات دریایی قشم نیز یکی از  بهترین تجربه‌های سفر به آن می‌تواند باشد.

رفتن به زیر آب و شنا کردن با ماهی‌ها و دیدن قشنگی‌های زیرآب تجربه نابی است. اینکه ببینید در اعماق دریا چه خبر است و ماهی و مرجان‌ها از کنارتان عبور کنند و با آنها حتی چشم تو چشم شوید شاید کمتر در زندگی پیش بیاید. یکی از جاهایی هم که در ایران میتوان این تجربه را داشت، قشم است.

قشم، بزرگترین جزیره خلیج فارس است و طبیعت اعجاب‌انگیزی دارد، آنقدر که به خاطر این طبیعت به جزایر عجایب هفتگانه معروف است. انواع و اقسام آبزیان شامل آبزیان ظریف ، ماهی‌های تزئینی، مرجان‌ها، صدف‌ها، حلزون‌ها، نرم‌تنان، شقایق‌ها، اسفنج‌ها و عروس‌های دریایی در آب‌های جزایر قشم زندگی می‌کنند و حتما تماشای این ماهی‌های رنگارنگ در زندگی بسیاری از ما که سرشار از روزمرگی‌ست میتواند تجربه نابی باشد.

درست است که تفریحات دریایی قشم به گستردگی کیش نیست، اما به دلیل موقعیت منحصر به فرد این جزیره نباید از خیر تفریحات آبی اش گذشت، رایج ترین تفریح دریایی در قشم قایق سواری بین جزایرش و در قسمت هایی مثل جنگل های حراست و  در مرحله بعد میتوان تفریحاتی مثل اسکی روی آب و شاتل سواری را هم در جزایری مثل ناز و هنگام تجربه کرد.

سواحل قشم بسیار دنج و خلوت است و انجام تفریحات آبی در آب‌های نیلگونش و جزایر آن میتواند حسابی سر ذوق بیاوردتان. از اینها گذشته تفریحات دریایی قشم به گرانی تفریحات آبی کیش نیست و برخی از آنها ارزانتر نیز تمام می‌شود.

اگر از تنوع این تفریحات هم بخواهید بدانید باید بگوییم از غواصی گرفته تا اسکی روی آب، شاتل، بنانا (Banana)، جت اسکی و قایق سواری در  آب های اینجا انجام می‌شود. ضمن اینکه در جزایر اطرافش مثل هنگام نیز تجربه تماشای دلفین‌ها را میتوان از سر گذراند.

غواصی

در قشم واحدهای زیادی برای انجام تفریحات آبی وجود دارد. مدرسه غواصی قشم یکی از آنهاست و همانطور که از نامش پیداست، امکان غواصی را برایتان فراهم می‌کند. اگر شنا بلد نیستید یا تجربه تفریحات دریایی را هم ندارید، نگران نباشید، چون در بخش تفریحی این مدرسه، علاقه‌مندان بعد از آموزش ۲۰ دقیقه‌ای و بسته به توانایی‌شان می‌توانند در عمق ۲ تا ۵ متر غواصی کنند. این مدرسه در جاده ساحلی جنوبی و جنب پارک زیتون قرار گرفته.

انتخاب‌های دیگری  هم هست که در همین پارک زیتون قرار دارند و از این قرارند: دلفین مرجان قشم واقع در پارک زیتون، جنب سینما ۴ بعدی و مجتمع تفریحی ماسه طلایی.

بناناسواری

مثل جزیره کیش در قشم نیز بساط تفریحاتی مثل جت اسکی روی آب و بناناسواری حسابی داغ است. تیوب‌های تندروی بنانا یکی از هیجان‌انگیزترین ورزش‌هاست که هم میتوان آن را به صورت دسته جمعی انجام داد و هم تک نفره. شما سوار بر این تیوب‌ها شده و با قایق های تندرو (جت بوت) و با سرعت زیادی در حالی که ممکن است کلاهتان را باد ببرد و آدرنالین خونتان بسیار بالا برود بر پهنه‌ دریا کشیده می‌شوید و  به تنها چیزی که فکر میکنید همان لحظه است، نه گذشته و نه حتی آینده.

برای دیدن هتل های قشم این صفحه را ببینید.

دسته:جاذبه

مطالب مرتبط :

بهترین رستوران های قشم

بهترین رستوران های قشم کدام است؟

۲۸ دی ۱۳۹۵
هتل ارزان در قشم

۸ هتل ارزان در قشم

۱۰ دی ۱۳۹۶

۱ نظر

  • پاسخ زحمتكش ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ از ۱۶:۴۱

    باسپاس وافر از راهنماییهای ارزنده تان ???

  • ارسال پاسخ