بهترین رستوران های رامسر؛ از رستوران خاورخانم تا چند پیشنهاد دیگر

۲۴ دی ۱۳۹۶
بهترین رستوران های رامسر؛ از رستوران خاورخانم تا چند پیشنهاد دیگر

غذا خوردن در جایی که هم جنگل دارد و هم دریا جذاب نیست؟

رامسر، آخرین شهر غرب مازندارن، یکی از سرسبزترین شهرهای شمال ایران و از محبوب‌ترین‌هاست. چشم‌انداز کوه‌های سرسبز ، نزدیکی‌ به دریا و داشتن جاذبه‌های زیاد از رامسر شهری توریستی ساخته و وقتی شهری توریستی باشد، رستوران‌های متنوع و زیادی هم دارد. ولی این تنوع به این معنا نیست که شما می‌توانید رستوران‌های خوب زیادی را هم در این شهر پیدا کنید. “بیشتر رستوران‌ها کیفیتی معمولی دارند” این نظر آنهایی است که بارها به رامسر، عروس شهرهای ایران سفر کرده‌اند.

بهترین رستوران های رامسر همان‌هایی هستند که اسم و رسمی به هم زده‌اند، از رستوران برادران تا رستوران خاورخانم که دیگر جزو شناسنامه این شهر محسوب می‌شود و به علاوه چند پیشنهاد دیگر.

رستوران خاورخانم


رستوران خاورخانم از معروف‌ترین‌ها در رامسر که نه، همه ایران است، پیشنهاد خیلی‌ها برای غذا خوردن در این شهر هم این رستوران است چون معتقدند همه چیز را باهم دارد. در حقیقت خاورخانم مثل شناسنامه رامسر می‌ماند و یکی از دلایل معروفیت روستای سرولات هم وجود این رستوران است.

بیش از یک دهه از زمانی که خاورخانم، خانه دو طبقه‌اش را به رستوران تبدیل کرد و از خواهرزاده و قوم و خویش‌ها دعوت کرد تا در آشپزی کمکش کنند، می‌گذرد. سالهاست که خودش چادرش را به کمرش می‌بندد و پایین رستوران همراه بقیه غذا می‌پزد و رستورانش حالا جزو جاذبه‌های چابکسر و سرولات است. در رستوران خاورخانم همه چیز در نهایت سادگی است، نه شیک است و نه لوکس، رستورانی کاملا محلی است، انگار که مثلا مهمان یکی از شمالی‌ها باشید.

دلیل محبوبیت هم فقط به کباب‌ترش‌ها، مرغ‌های شکم پر، باقالی‌قاتوق‌ها یا میرزا قاسمی‌های خوشمزه اینجا برنمی‌گردد، در ایوان رستوران که بنشینید منظره جنگل‌های سرولات خودنمایی می‌کند و غذا خوردن در همچین جایی حتما حسابی می‌چسبد.

البته در کنار همه این تعریف‌ها عده‌ای هم معتقدند به خاطر مشتری‌های زیاد، خاورخانم کیفیت سال‌های نخستش را ندارد و شلوغی رستوران و ایستادن در صف‌های طولانی به خصوص در روزهای تعطیل عده‌ای را به فکر انتخاب‌های جایگزین می‌اندازد.

آدرس: از رامسر تا روستای سرولات که در ۳ کیلومتری چابکسر واقع شده، ۲۲ کیلومتر است.

بیشتر بخوانید: جاذبه های گردشگری رامسر

رستوران برادران


نظرها درباره رستوران برادران به دو دسته تقسیم می‌شود. یک عده معتقدند برادران جزو بهترین رستوران‌های رامسر است و حتما باید غذایش را امتحان کرد و عده دیگر از غذاهای متوسطش گله‌مندند.

اما نظر ما. اول از همه باید بگوییم که برادران رستوران شلوغی‌ست و ممکن است مجبور شوید در صف بایستید. در وهله دوم قیمت‌ها در این رستوران پایین نیست، فضای شلوغی دارد و انتظار دکور و فضایی عالی را نداشته باشید. در کنار همه اینها اما باید بگوییم در برادران سفارش‌ها سریع حاضر می‌شود، کارکنان مودبند و بعضی غذاها هم خیلی لذیذند، مثل کباب ترش، ماهی سفید، ترشه تره که در کنار بعضی‌هایشان ترشی تمشک هم سرو می‌شود. از ماست محلی اینجا هم زیاد تعریف می‌کنند. در کل در شمال که رستوران‌های خیلی خوب نمی‌شود به راحتی پیدا کرد، این رستوران از رستوران‌های خوب محسوب می‌شود.

آدرس: رامسر،میدان بسیج،رمک،روبروی بانک صادرات

رستوران کشتی


رستوران کشتی همانطور که از اسمش پیداست در یک کشتی قرار گرفته، البته دلتان را صابون نزنید، چون کشتی‌اش واقعی نیست و فقط دکور است. رستوران کشتی هم مثل دو رستوران دیگر، در رامسر جزو اسم و رسم‌دارهاست. شب‌ها در رستوران پیانو نواخته می‌شود و محیطش هم زیاد شلوغ نیست. ولی غذاها در این رستوران نیز به دو دسته تقسیم می‌شوند بعضی‌هایشان عالی‌اند و بعضی دیگر چندان تعریفی نیستند. از غذاهای اینجا که باب طبع بوده، میرزاقاسمی، کته کباب، جوجه کباب و جوجه ترش است و از خوبی‌‌هایش قیمت‌های منصفانه آن است.

آدرس: رامسر، دریا پشته، نرسیده به تلکابین

رستوران بلوط، اربه کله


روستای اربه کله با اسم عجیب و غریبش در ۸ کیلومتری رامسر قرار گرفته. اربه کله از بکرترین و سرسبزترین روستاهاست هرچند مثل خیلی از روستاهای دیگر در چند سال اخیر ویلاسازی چهره این روستا را هم تا حدودی امروزی کرده.

قدیم‌ها به اربه کله، اربا کله می‌گفتند، اربا یعنی خرمالو و کله یعنی بلندی و این به خاطر وفور درختان خرمالوی این منطقه بوده است. در کیلومتر ۵ جاده اربه کله، رستوران بلوط واقع شده که فضایی مثل خاورخانوم با همان ایوان و سرسبزی دارد و میشود هم روی صبحانه‌اش حساب کرد و هم ناهار.  نان‌ها و خامه محلی‌های اینجا و املت‌هایش در کنار هوای خنک و تر و تازه‌اش را نباید از دست داد. از کباب ترش‌ها و جوجه کباب‌هایش هم تعریف می‌کنند، هرچند که تزئینات غذا گاهی زیاد از حد است و چندان باب طبع نیست. در اربه کله همچنین کافه بهاران در سه راه سرلیماک برای خوردن صبحانه پیشنهاد میشود.

آدرس: ۸ کیلومتری رامسر، کیلومتر ۵ جاده اربه کله

کبابی بازار کلاچای


اگر دلتان بخواهد یکی از بازارهای محلی شمال را ببینید و در همان بازار کباب خوب و فرد اعلایی بر بدن بزنید، یکی از انتخاب‌هایتان می‌تواند کبابی بازار کلاچای باشد. کلاچای با رامسر ۴۶ کیلومتر فاصله دارد. می‌توانید یکی دو ساعت زودتر از رامسر راه بیافتید که قبل از غذا خوردن فرصت گشتن در بازار را هم داشته باشید.

بازار کلاچای مثل دیگر بازارهای شمال پر از رنگ و بو و مزه است. میوه‌ها و سبزی‌های محلی تازه که روی پارچه سفیدی روی زمین پهن شده‌اند، ترشی‌ها و مرباهای خانگی، ماهی‌هایی که از صیدشان زمان زیادی نمی‌گذرد و این را می‌شود از تقلایشان برای زندگی فهمید، همه جزو جذابیت‌های بازار کلاچای است. در کبابی بازار کلاچای که در کنار قهوه‌خانه محلی قرار دارد، چنجه، کباب کوبیده، دل و جگر و کباب‌ترش‌های خیلی لذیذی را با قیمت باورنکردنی خورد، جوری که وقتی از سفر برمی‌گردید در حسرتش خواهید بود.

دیگر بهترین رستوران های رامسر:

فست فود بنیتو که مرغ سوخاری ها، همبرگرها و پیتزا مخصوصش معروف است در  رامسر پلاژ ساحلی شهرداری روبروی هتل خلج

کافه رستوران روماک در  رامسر، فاز یک کمربندی، جنب بستنی شاد، مجتمع احمد، کافه رستوران روماک

 

دلایلی که شما را مجاب میکند به روستای جواهرده رامسر سفر کنید، اینجا بخوانید. 

دسته:رستوران

مطالب مرتبط :

سرولات

سرولات و جاذبه های گردشگری این روستا

۲۶ تیر ۱۳۹۷
جنگل دالخانی

جنگل دالخانی کجاست؟

۲۰ شهریور ۱۳۹۷

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ