بهترین رستوران های رامسر؛ از رستوران خاورخانم تا چند پیشنهاد دیگر

۲۴ دی ۱۳۹۶
بهترین رستوران های رامسر؛ از رستوران خاورخانم تا چند پیشنهاد دیگر

غذا خوردن در جایی که هم جنگل دارد و هم دریا جذاب نیست؟

رامسر، آخرین شهر غرب مازندران، یکی از سرسبزترین شهرهای شمال ایران و از محبوب‌ترین‌هاست. چشم‌انداز کوه‌های سرسبز، نزدیکی‌ به دریا و داشتن جاذبه‌های زیاد از رامسر شهری توریستی ساخته و وقتی شهری توریستی باشد، رستوران‌های متنوع و زیادی هم دارد. ولی این تنوع به این معنا نیست که شما می‌توانید رستوران‌های خوب زیادی را هم در این شهر پیدا کنید. «بیشتر رستوران‌ها کیفیتی معمولی دارندـ» این نظر آنهایی است که بارها به رامسر، عروس شهرهای ایران سفر کرده‌اند.

بهترین رستوران های رامسر همان‌هایی هستند که اسم و رسمی به هم زده‌اند، مثل رستوران خاورخانم. 

رستوران خاورخانم


رستوران خاورخانم از معروف‌ترین‌ها در رامسر که نه، همه ایران است. پیشنهاد خیلی‌ها برای غذا خوردن در این شهر هم این رستوران است چون معتقدند همه چیز را باهم دارد. در حقیقت خاورخانم مثل شناسنامه رامسر می‌ماند و یکی از دلایل معروفیت روستای سرولات هم وجود این رستوران است.

بیش از یک دهه از زمانی که خاورخانم، خانه دو طبقه‌اش را به رستوران تبدیل کرد و از خواهرزاده و قوم و خویش‌ها دعوت کرد تا در آشپزی کمکش کنند، می‌گذرد. سالهاست که خودش چادرش را به کمرش می‌بندد و پایین رستوران همراه بقیه غذا می‌پزد و رستورانش حالا جزو جاذبه‌های چابکسر و سرولات است.

در رستوران خاورخانم همه چیز در نهایت سادگی است، نه شیک است و نه لوکس، رستورانی کاملا محلی است، انگار که مثلا مهمان یکی از شمالی‌ها باشید.

دلیل محبوبیت هم فقط به کباب‌ترش‌ها، مرغ‌های شکم پر، باقالی‌قاتوق‌ها یا میرزا قاسمی‌های خوشمزه اینجا برنمی‌گردد، در ایوان رستوران که بنشینید منظره جنگل‌های سرولات خودنمایی می‌کند و غذا خوردن در همچین جایی حتما حسابی می‌چسبد.

البته در کنار همه این تعریف‌ها عده‌ای هم معتقدند به خاطر مشتری‌های زیاد، خاورخانم کیفیت سال‌های نخستش را ندارد و شلوغی رستوران و ایستادن در صف‌های طولانی به خصوص در روزهای تعطیل عده‌ای را به فکر انتخاب‌های جایگزین می‌اندازد.

آدرس: از رامسر تا روستای سرولات که در ۳ کیلومتری چابکسر واقع شده، ۲۲ کیلومتر است.

بیشتر بخوانید: جاذبه های گردشگری رامسر

 

رستوران بلوط، اربه کله


روستای اربه کله با اسم عجیب و غریبش در ۸ کیلومتری رامسر قرار گرفته. اربه کله از بکرترین و سرسبزترین روستاهاست، هرچند مثل خیلی از روستاهای دیگر در چند سال اخیر ویلاسازی چهره این روستا را هم تا حدودی امروزی کرده.

قدیم‌ها به اربه کله، اربا کله می‌گفتند، اربا یعنی خرمالو و کله یعنی بلندی و این به خاطر وفور درختان خرمالوی این منطقه بوده است.

در کیلومتر ۵ جاده اربه کله، رستوران بلوط واقع شده که فضایی مثل خاورخانوم با همان ایوان و سرسبزی دارد. می‌شود هم روی صبحانه‌اش حساب کرد و هم ناهار.  نان‌ها و خامه محلی‌های اینجا و املت‌هایش در کنار هوای خنک و تر و تازه‌اش را نباید از دست داد.

از کباب ترش‌ها و جوجه کباب‌هایش هم تعریف می‌کنند، هرچند که تزئینات غذا گاهی زیاد از حد است و چندان باب طبع نیست. در اربه کله همچنین کافه بهاران در سه راه سرلیماک برای خوردن صبحانه پیشنهاد می‌شود.

آدرس: ۸ کیلومتری رامسر، کیلومتر ۵ جاده اربه کله

کبابی بازار کلاچای


اگر دلتان بخواهد یکی از بازارهای محلی شمال را ببینید و در همان بازار کباب خوب و فرد اعلایی بر بدن بزنید، یکی از انتخاب‌هایتان می‌تواند کبابی بازار کلاچای باشد. کلاچای با رامسر ۴۶ کیلومتر فاصله دارد. می‌توانید یکی دو ساعت زودتر از رامسر راه بیافتید که قبل از غذا خوردن فرصت گشتن در بازار را هم داشته باشید.

بازار کلاچای مثل دیگر بازارهای شمال پر از رنگ و بو و مزه است. میوه‌ها و سبزی‌های محلی تازه که روی پارچه سفیدی روی زمین پهن شده‌اند، ترشی‌ها و مرباهای خانگی، ماهی‌هایی که از صیدشان زمان زیادی نمی‌گذرد و این را می‌شود از تقلایشان برای زندگی فهمید، همه جزو جذابیت‌های بازار کلاچای است.

در کبابی بازار کلاچای که در کنار قهوه‌خانه محلی قرار دارد، چنجه، کباب کوبیده، دل و جگر و کباب‌ترش‌های خیلی لذیذی را با قیمت باورنکردنی می‌توان خورد، طوری که وقتی از سفر برمی‌گردید در حسرتش خواهید بود.

دیگر بهترین رستوران های رامسر:

فست‌فود بنیتو که مرغ سوخاری‌ها، همبرگرها و پیتزا مخصوصش معروف است در  رامسر پلاژ ساحلی شهرداری روبروی هتل خلج

کافه رستوران روماک در  رامسر، فاز یک کمربندی، جنب بستنی شاد، مجتمع احمد، کافه رستوران روماک

 

دلایلی که شما را مجاب میکند به روستای جواهرده رامسر سفر کنید، اینجا بخوانید. 

دسته:رستوران

مطالب مرتبط :

هتل بام رامسر در مجموعه بام سبز به خودی خود از جاهای دیدنی رامسر است.

جاذبه های گردشگری رامسر برای سفری هیجان‌انگیز

۱ مرداد ۱۳۹۶
تله کابین رامسر

تله کابین رامسر کجاست؟

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

۳ نظر

 • پاسخ امیر ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ از ۱۱:۰۲

  رستوران کشتی بدترین تجربه زندگی رستورانیم بود
  ۱- ماهی سفید کاملا مونده و بوی بسیار بد روغن که از چند روز پیش عوض نشده بود
  ۲-جوجه کباب با استخوان بسیار بد مزه و کهنه
  ۳- رفتار بسیار نامناسب کارکنان از کارگر تا مدیر
  ۴- ماست موسیر دو نفره که خیلی خنده دار در بشقاب سرو میشه و اندازه یک نفره
  ۵- قیمت بسیار بالا و کیفیت بسیار پایین
  اصلا ماهیش قابل خوردن نیست و زمانی که خواستم پس بدم گفتن امکان پذیر نیست
  برای همین اول و قبل از تحویل غذا شما باید پول و بدید بعد هر مزخرفی که بخوان برات میارن

 • پاسخ نگار ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ از ۰۶:۵۱

  تقریبا بیشتر رستوران های شمال فضای زیبایی دارن و میشه گفت که طعم غذاهاشون هم یکی هست ولی رستوران خاور خانم یه چیز دیگس

 • پاسخ میو ه چیان ۴ شهریور ۱۳۹۸ از ۱۲:۳۲

  رستوران خاور خانم را شهریور ۹۸ تجربه کردم. هرچند شلوغ بود و باید مدیریت بهتری رستوران داشته باشد اما در کل غذاهای خوب و خوشمزه ای داشت. قیمت مناسب و ارزش رفتن و غذا ی محلی خوردن . البته باید زود بروید مشکل پارکینک و شلوغی و ترافیک جاده هم هست. پیشنهاد می کنم بروید .

 • ارسال پاسخ