رستوران های معروف همدان؛ تلفیق سنت و مدرنیته

۱۴ مرداد ۱۳۹۶
رستوران های معروف همدان

اگرچه تعداد رستوران های همدان چندان زیاد نیست، اما بیشتر آنهایی هم که وجود دارند اسم و رسمی به هم زده‌اند و چه در بین همدانی‌ها و چه بین مسافران این شهر زبانزدند. از باغ نعل اشکنه بگیر تا رستوران‌های مثل دلتا و ته چین. به نظر شمایی که همدان رفته‌اید معروف ترین رستوران های همدان کدام‌هاست؟ با اسنپ تریپ همراه باشید:

باغ رستوران نعل اشکنه؛ از رستوران های معروف همدان

رستوران نعل اشکنه

قدیم‌ها به خاطر وجود سنگلاخ در محله فعلی باغ رستوران نعل اشکنه، همینکه اسب‌ها می‌خواستند ازآن عبور کنند نعل‌هایشان می‌شکست و از این رو، اسم رستوران را نعل اشکنه گذاشتند. رستوران نعل اشکنه، یکی از معروف ترین رستوران های همدان است و قرار گرفتنش در مسیر دریاچه عباس آباد که هم خوش آب و هواست و هم منظره قشنگی رو به طبیعت دارد، انگیزه رفتن به آن را هم بیشتر میکند. در این رستوران میتوان تلفیق سنت و مدرنیته را به خوبی دید. مثلا در حالی که شما روی تخت های رستوران نشسته‌اید و مشغول نوش جان کردن غذایتان هستید در داخل رستوران عده‌ای پشت میزهای مدرن و شیک مشغول صرف غذا هستند.

در باغ رستوران نعل اشکنه کباب‌ها حرف اول را میزنند و پیشنهاد ما هم این است که اگر میخواهید غذایی بخورید از بین کباب‌های منو یکی را انتخاب کنید. کباب بناب، دنده کباب، اسکندرکباب، جوجه و کوبیده در نعل اشکنه توصیه می‌شود.  قیمت‌ها در اینجا کمی بالاست.

آدرس: همدان بلوار کولاب، نرسیده به عباس آباد

دیزی سرای آریاییان؛ تجربه دیزی در محیطی خودمانی

دیزی آریاییان

اگر خواستید در سفر به همدان دیزی این شهر را امتحان کنید یک سر به دیزی سرای آریاییان بزنید. در دیزی سرای آریاییان، همانظور که از نام آن پیداست تنها یک نوع غذا سرو می‌شود و آن هم دیزی است. دیزی در اینجا با گوشت تازه درست می‌شود و بسیار لذیذ است و محیط خودمانی آریاییان هم لذت خوردنش را دوچندان می‌کند. دیزی را برایتان با نان سنگک تازه و دوغ که جزوی جدایی‌ناپذیر از دیزی است می‌آورند و می‌توانید مخلفات را به انتخاب خودتان از روی میز بکشید.  بعد از دیزی هم برایتان چای و نبات می‌آورند که چربی‌ها و رخوت بعد از دیزی را بشوید و ببرد.

آدرس: همدان،خیابان بوعلی جنوبی

رستوران دلتا؛ چشیدن کباب ثریایی محبوب

رستوران دلتا

یکی دیگر از رستوران های معروف همدان رستوران دلتاست. دلتا جزو اولین و قدیمی‌ترین رستوران‌های همدان است و جز غذای خوبش به مشتری مداریش نیز شهره است. این رستوران فضایی گرم و صمیمی دارد و بسته به سلیقه‌تان میتوانید یا روی تخت‌های غذایتان را میل کنید یا پشت میز. در این رستوران کباب کوبیده و کبابی به نام ثریایی که عبارت است از کباب برگی که با فلفل دلمه‌ای و سبزیجات مزه‌دارش کرده‌اند حرف اول را می‌زند. قیمت‌ها در رستوران دلتا بسیار معقول است.

آدرس: همدان، خیابان میرزاد عشقی، روبروی خیابان سعدیه

رستوران دلژین؛ رستوران ایتالیایی در همدان

رستوران دلژین

همدان، رستوران ایتالیایی چندان زیادی ندارد و رستوران دلژین در بین این تعداد جزو بهترین هاست، آنطور که معروف است طعم واقعی پیتزا و استیک را در همدان باید در این رستوران تجربه کرد. رستوران دلژین، جزو رستوران‌های شیک همدان است و فضایش به دل می‌نشیند و این موضوع به کوچک بودن آن بی‌ربط نیست. در رستوران  دلژین، لازانیا، استیک، پاستای کربونارا و آلفردو جزو بهترین هاست. فقط اینکه قیمت‌ها در این رستوران به نسبت رستوران های دیگر همدان بالاست و به قول معروف سر کیسه را باید شل کنید.

آدرس: همدان، خیابان بوعلی سینا، روبروی هتل پارسیان بوعلی

اگر می‌خواهید بدانید سوغات همدان را از کجا بخرید این صفحه را ببینید.

دسته:رستوران

مطالب مرتبط :

گنجنامه همدان

چرا باید گنجنامه همدان را ببینیم؟

۳ شهریور ۱۳۹۷
سرآب گیان

سراب گیان، چشمه پرآب غرب ایران را بشناسیم

۱۳ تیر ۱۳۹۷

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ