شش رستورانی که در سفر به شیراز باید رفت

۱۰ آبان ۱۳۹۵
بهترین رستوران های شیراز

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های هر سفری رستوران‌گردی است و مواجهه با این سوال که بهترین رستوران‌های شهری که به آن سفر کرده‌ایم، کدام است، به خصوص اگر به شهر شلوغ و پرمسافری مثل شیراز رفته و انتخاب‌ها هم زیاد باشد.

رستوران‌های شیراز خود  یکی از انگیزه‌های اصلی سفر به آن است، جایی که پر از رنگ و نور و موسیقی است و فرق اصلی‌اش با رستوران شهرهای دیگر هم همین است. ما در اینجا شش رستوران شیراز را که می‌شود در آن دلی از عزا درآورد، معرفی می‌کنیم و می‌گوییم که در هر کدام چی بخورید بهتر است.

هفت خوان

رستوران هفت خوان

خیلی‌ها می‌گویند نمی‌توانید یک سفر خوب به شیراز داشته باشید بدون اینکه هفت خوان رفته باشید. رستوران هفت خوان نزدیک دروازه قرآن و هتل بزرگ شیراز و هتل رویال اسمش را از شاهنامه گرفته و رستوران پر زرق و برق و بزرگی است. ۵ رستوران مختلف و دو کافی‌شاپ دارد و هر طبقه‌اش مختص رستوران به خصوصی است. یعنی در حقیقت شما چه آدمی باشید که کباب خور است، چه گیاهخوار باشید، عاشق غذاهای دریایی باشید یا نه دلتان ساندویچ و پیتزا بخواهد یا غذای فرنگی، همه در رستوران هفت خوان برآروده می‌شود.

رستوران هفت خوان جدا از اینها رستوران ملل و دو کافی شاپ هم دارد، همیشه موسیقی زنده در آن برقرار است، محیط گرم و صمیمی‌ای دارد، کارکنانش هم خوش برخوردند، فضای باز و دید خوبی به شهر و به خصوص دروازه قرآن دارد، ولی چیزی که بیش از حد ممکن است آزارتان دهد، قیمت بالای غذاهای هفت خوان است. خوب می‌خورید و همه چیز تکمیل است ولی خوب هم باید خرج کنید. ولی هر غذا را می‌شود دونفری خورد که به جیب‌تان هم فشار نیاید.

آنهایی که هفت خوان رفته‌اند معتقدند بهترین دمپخت را باید در هفت خوان خورد، هرچند ته چین، فسنجان، هورماهی و کباب بره‌اش هم باب طبع خیلی‌هاست و کیفیت سوپ قارچ و سوپ گوجه و پیتزای آن مورد تایید است.

آدرس هفت خوان: شیراز بلوار جدید قرآن، نبش کوچه هفدهم

رستوران صوفی

رستوران صوفی

صوفی، یکی از قدیمی‌های شیراز است. ۲۰ سال سابقه دارد و به خاطر موقعیت مکانی‌اش و قرار گرفتن در نزدیکی باغ عفیف آباد و باغ‌های ستارخان و بهترین هتلهای شیراز طرفدار زیاد دارد. معمارییش آجر سه سانتی با طاقدیس‌های سنتی است و مثل بقیه رستوران‌های معروف شیراز، موسیقی زنده هم جزو برنامه معمول آن است.

رستوران صوفی هرچند فست فود و پاستا هم دارد ولی در صوفی انتخاب بیشتری‌ها کباب است، به علاوه اینکه می‌گویند بهترین کلم پلوی شیرازی را هم باید در صوفی خورد. گذشته از آن اگر دنبال غذاهای سنتی دیگر شیراز مثل شکرپلو، آش سبزی، نان یوخه و نان شیری هستید در این رستوران باید دنبالش باشید. کباب ماستی لاری و شیشلیک برای ناهار و فیله استیک و مرغ سوخاری برای شام می‌تواند انتخاب خوبی در صوفی باشد.

آدرس صوفی: خیابان عفیف آباد، جنب بانک ملت

اگر دلتان میخواهد بدانید که سوغات شیراز را از کجا باید بخرید، این پست را بخوانید.

رستوران شرزه

رستوران شرزه

قدیمی‌ترین و شناخته‌شده ترین رستوران شیراز که نزدیک هتل زندیه هم هست، شرزه است. گشت و گذارتان را در بازار وکیل و حمام وکیل می‌کنید و بعد در شرزه دلی از عزا درآورید، هرچند نباید دیر برسید که ممکن است غذا بهتان نرسد.

رستوران شرزه هم رستورانی سنتی‌ است و موسیقی زنده‌ای که در آن نواخته می‌شود و بیشتر مواقع قدیمی است، آدم را به سال‌های دور می‌برد. قیمت‌ها در شرزه پایین نیست، ولی کیفیت غذاهایش باعث می‌شود آدم با خودش بگوید یک بار که هزاربار نمی‌شود.

بهترین کباب کوبیده شیراز را باید در شرزه خورد. کباب لاری، باقالی پلو با ماهیچه و ماهی کباب از غذاهایی است که رستوران بروها کیفیتش را در شرزه تایید کرده‌اند. همچنین نباید از خیر کشک بادمجان و سالاد شیرازی آن گذشت.

آدرس شرزه: خیابان زند،خیابان مسجد وکیل

از دیگر بهترین رستوران های شیراز:

رستوران برنتین

رستوران برنتین

این رستوران بزرگ با نمای قشنگ سفید رنگش و تراس پر از گلی که دارد توجه خیلی ها را جلب میکند. برنتین یکی از بهترین و معروف ترین رستوران های شیراز است و هربار خاطره خوشی را برای آنهایی که در طی سالیان غذاهایش را امتحان کرده‌اندف به جا گذاشته.

از غذاهای بسیار لذیذ در رستوران برنتین، آلبالو پلو، میگو پلوی تند و ته چین آن است که مثل فضایش به دل می‌نشیند. البته که کمی گران هم هست.

آدرس: شیراز.بلوار ستارخان.مقابل ۲۰ متری نمازی ، نبش کوچه ۱۲

رستوران خانه پرهامی

خانه پرهامی

در کوچه پس کوچه های شیراز گشته اید و  خسته به خانه ای میرسید که ۲۰۰ سالش است، با حیاطی قشنگ و حوضی فیروزه ای. توی حیاط میز و صندلی های چوبی و تخت گذاشته اند و حتما غذا خوردن در اینجا که از زرق و برق رستوران های معمول در آن خبری نیست، خیلی میچسبد.

در خانه پرهامی اگر  کلم پلو شیرازی که یکی از خوشمزه ترین هاست را سفارش بدهید، براساس تعداد نفرات آن را توی دیگی مسی برایتان می آورند و میتوانید خودتان آن را بکشید.

همراه غذا کاهو سکنجبین می آورند و اگر بخواهید بعد از غذا هم چای و رنگینک میتواند عیشتان را کامل کند. از کشک بادمجان و پلو لوبیا خانه پرهامی زیاد تعریف می کنند، اما باید بگوییم غذاهای اینجا چندان ارزان نیست. نکته جالب دیگر اینکه مسجد نصیرالملک درست در کوچه روبه روی خانه پرهامی قرار گرفته.

آدرس: خیابان لطفعلی خان زند، بعد از سه راه احمدی، گود عربان، ضلع مقابل مسجد نصیرالملک، کوچه نون بربری، سمت چپ صدوبیست متر داخل کوچه

پیتزا ناپل

پیتزا ناپل

طرد و خوشمزه، این کامنت بیشتری ها در مورد پیتزاهای پیتزا ناپل شیراز است. از پیتزای فیلتو که فیله جزو ترکیباتش است، پیتزا استیک، پپرونی و سالاد سزارهای این پیتزا فروشی تعریف میکنند. این رستوران علاوه بر پیتزا غذاهای ایتالیایی دیگری مثل پاستا هم دارد و محیطش هم خوب است.

آدرس: شیراز، خیابان نارون ، حد فاصل چهارراه چنچنه و خاکشناسی

با بهترین هتل های شیراز برای بودجه های مختلف آشنا شوید.

دسته:رستوران

مطالب مرتبط :

خوشا شیراز و کلم‌پلوی بی‌مثالش

۲۵ مهر ۱۳۹۵
نارنجستان قوام

نارنجستان قوام کجاست؟

۲۱ آذر ۱۳۹۷

۱۰ نظر

 • پاسخ Hamid ۲۸ دی ۱۳۹۶ از ۰۹:۱۳

  شیرازی هستم ، اما فست فود ۱۱۰ رو اصلا پیشنهاد نمیکنم

 • پاسخ شیراز ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ از ۰۴:۲۷

  بهترین رستوران ها در شیراز ، رستوران صوفی عفیف آباد و دو کوهک و رستوران هفت خوان هست.
  بهترین فست فود ، صوفی عفیف آباد
  و بهترین کباب ترکی رو پاپیون عفیف آباد داره ،
  شک نکنید

  • پاسخ فرزاد ۹ بهمن ۱۳۹۷ از ۱۹:۰۶

   رستوران هفت خان غذاهاش خیلی مضخرفه و خیلیم گرون

 • پاسخ حسین ۲ فروردین ۱۳۹۷ از ۱۷:۴۰

  ما عید ۹۷ به رستوران مجلل صوفی رفتیم. غذای رستوران معمولی بود با قیمت نسبتا بالا.

 • پاسخ اسماعیل محبی ۸ فروردین ۱۳۹۷ از ۰۹:۳۶

  رستورانهایی که معرفی شدند بجز رستوران صوفی بقیه مناسب ایام عید نیستند هم شلوغ هستند هم رفتار نامناسبی با مشتریان دارند بهتر است در معرفی رستورانها به فصول سرویس آنها اشاره شود شهر شیراز دارای رستورانهای خوب دیگری هست که چه به لحاظ کیفیت غذا و چه به لحاظ برخورد پرسنل و سرویس دهی از بسیاری از رستورانهای نامبرده بهتر می باشند در ضمن حمام وکیل در ایام عید مکان بلزدید گردشگران هست نه رستوران لطفاً درست اطلاع رسانی شود

 • پاسخ الهام ۹ فروردین ۱۳۹۷ از ۱۱:۳۷

  رستوران هفت خوان خیلی خوب بود ولی بسیار شلوغ بود و خیلی دیر غذارو آوردند
  رستوران صوفی و امروز تجربه کردیم بسیار عالی خوشمزه و تمیز و سرویس دهی عالی و طرز برخورد بی نظیر بود تنور نان سنگک هم داشت عاللی بوود

 • پاسخ رضا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ از ۰۹:۱۵

  رستوران صوفی یکی از یسکیفیت ترین رستورانهایی هستش که به عمرم رفتم. نحوه برخورد پرسنل رستوران با مشتریان کاملا غیر حرفه ای، کیفیت غذا سطح پایین و مدیریت رستوران در ایام شلوغ بسیار ضعیف است. لطفا پولتون رو ارزش بزارید و توصیه میکنم کبابی سر کوچه خودتون رو در اولویت بزارید..!!!!

 • پاسخ مریم ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ از ۱۴:۵۱

  ۱۱۰ افتضاح بود، هم جاش کثیف بود، هم شلوغ بود هم کباب ترکیش مزخرف بود

 • پاسخ ماریا ۲۵ تیر ۱۳۹۷ از ۲۰:۲۴

  سلام رستوران شرزه بسیار عالی هست به همه دوستان عزیز پیشنهاد می کنم مخصوصا دسر هایش

 • پاسخ سحر ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ از ۱۲:۲۳

  سلام من شیدایی هستم و واقعا اینها بهترینها هستند….. پیتزا “یوز “در فرهنگ شهر هم امتحان کنید…. فست فودهای لاویا هم عالی هستند

 • ارسال پاسخ