بهترین کباب تهران را کجا بخوریم؟

تاریخ انتشار : 18 آبان 1395 - تاریخ بروز رسانی : ۱۴ فروردین ۱۴۰۱
بهترین کباب تهران

می‌گویند تاریخ پخت اولین نان و کباب در ایران به دویست سال پیش و دربار ناصرالدین شاه برمی‌گردد. و از آن زمان به بعد کباب به محبوب‌ترین غذای ایرانی‌ها تبدیل شده. به طوری که حالا تصویر خانواده ایرانی که به بهانه‌های مختلف، گوشت را به سیخ می‌کشد، روی آتش می‌گذارد و بوی کبابش هوش از سر آدم می‌برد، تصویر ماندگاری حتی در آن سوی آب‌هاست. یعنی در حقیقت ایران کشوری است که جدا از مردمش که در امر کباب زدن ماهرند، شهرهایش از شمال تا جنوب پر از کبابی است و یکی از این شهرها تهران است. درست است که کباب نایب سال‌های سال سکان‌دار کبابی ‌های تهران بوده، اما اگر دلتان بخواهد در تهران کباب خوب بخورید، همه راه‌ها به نایب ختم نمی‌شود. ما در اینجا رستوران‌هایی که بهترین کباب تهران با قیمت مناسب دارند را به شما معرفی می‌کنیم.

رستوران مسلم

رستوران مسلم

رستوران مسلم در بازار تهران را بیشتری‌ها به ته‌چینش می‌شناسند. یعنی اینطور جا افتاده که اگر می‌خواهی در تهران ته چین خوب بخوری باید بروی رستوران مسلم در سبزه میدان، ولی مسلم به جز ته چین و باقالی پلویش که زبانزد است، کباب‌های لذیذی هم دارد. اگر دلتان بخواهد کباب کوبیده یا کباب برگی بخورید که نه چرب باشد، نه خشک و به اصطلاح در دهان آب بشود و در کنارش تکه‌ای ته چین نیز باشد، یکی از انتخاب‌ها مسلم است. گشت و گذارتان را در بازار تهران می‌کنید و بعد می‌روید رستوران مسلم.

رستوران دید خوبی به خیابان پر رفت و آمد ۱۵ خرداد دارد و کباب مرغوبی با قیمت معقول در آن ارائه می شود که راحت دونفر را سیر می‌کند. رستوران مسلم، رستوران شلوغی است، گاهی باید حداقل ۱۵ دقیقه در صف جلوی رستوران بایستید و موقع صرف غذا با خانواده دیگری سر یک میز بنشینید، ولی همه اینها به کیفیت غذا و قمیتش می‌ارزد. اگر ساعت ۱۲ بروید، غذا خوردن در مسلم آسان‌تر هم می‌شود.

آدرس رستوران مسلم: بازار تهران، سبزه میدان

بیشتر بخوانید: بهترین دیزی را کجای تهران بخوریم؟

حاج فضل الله گلپایگانی و پسران

کبابی حاج فضل الله گلپایگانی و پسران

تهران همانطور که سوپر دریانی زیاد دارد، کبابی گلپایگانی هم کم ندارد، اما یکی از بهترین این گلپایگانی‌ها، کباب حاج فضل الله گلپایگانی و پسران بین خیابان دوازده فروردین و فخررازی در محدود خیابان انقلاب و جمهوری است. در مغازه حاج فضل‌ الله که صبح‌ها هم حلیم بوقلمون دارد، در مقایسه با تعداد مشتری ها جای نشستن زیاد نیست، به همین خاطر هم بیشتری‌ها کباب را می‌گیرند و می‌برند. برنج را در خانه می‌پزید و کبابش را از حاج فضل الله می‌گیرید و چی از این بهتر؟

در کبابی حاج فضل االله از ساعت ۱۲ به مشتری فیش داده می‌شود، گوشت را همانجا چرخ و به کمک دستگاه، سیخ می‌زنند و مشتری می‌تواند همه این مراحل را از نزدیک ببیند، البته که به غیر از کوبیده، جوجه‌ها و چنجه‌های حاج فضل الله هم لذیذ است.  هر پرس کباب کوبیده حاج فضل الله گلپایگانی، ۴۵۰۰ تومان تمام می‌شود و از دوغ دست ساز آن هم که با ماست محلی درست می‌شود و در آن سبزی تازه ریخته شده نباید غافل شد.

آدرس کبابی حاج فضل الله گلپایگانی: خیابان ولیعصر، خیابان لبافی نژاد، بین فخر رازی و ۱۲ فروردین، پلاک ۱۹۸

رستوران ارکیده

رستوران ارکیده

هرچند اسم رستوران ارکیده خیلی‌ها را یاد جاده چالوس و خاطراتشان می‌اندازد. اما این رستوران شعبه‌های دیگری هم در متل قو، میدان آرژانتین تهران، کرج و شهریار دارد. پیشنهاد ما: شعبه میدان آرژانتین که بزرگ و دلباز است، قمیت‌هایش مناسب است، کارکنانش خوش برخوردند، معطل نمی‌شوید و پارکینگ هم دارد. کباب را به رسم کبابی‌ های قدیم در سینی بزرگی همراه برنج زعفرانی و نان تازه که در تنور رستوران پخته می‌شود می‌آوردند، کبابی که گوشتش تازه است و ترد بودن جزو ویژگی‌ اصلی‌اش است و در حین خوردنش موسیقی زنده هم اجرا می‌شود. غذا خوردن در ارکیده چندان گران تمام نمی‌شود. یک پرس کوبیده، یک سالاد دونفره و نوشابه در ارکیده ۴۱ هزار تومان است که خیلی‌ها می‌گویند در مقایسه با کبابی‌های مشابه زیاد نیست. چای را هم می‌شود بعد از غذا در کافه رستوران بر بدن زد.

رستوران ارکیده: میدان آرژانتین، نبش خیابان الوند

رستوران نوید

رستوران نوید

نمی‌شود هوس کباب کرد و یاد رستوران نوید در خیابان آپادانا (خرمشهر) نیفتاد. رستوران بروها معتقدند کباب‌های رستوران نوید آنقدر بزرگ است که آدم گاهی موقع دیدنش دچار ترس می‌شود. و این حرف شاید در ابتدا اغراق‌آمیز به نظر برسد، ولی به واقعیت نزدیک است. کباب در نوید در دیس‌های بزرگی سرو می‌شود و گاهی به خودت می‌آیی و می‌بینی که بعد از غذا نای تکان خوردن از پشت میز را نداری. بنابراین یک پرس کباب رستوران نوید راحت دونفر را سیر می‌کند.

در اینجا آن ویژگی کباب که نه چرب است و نه خشک و بوی گوشتش هم آدم را اذیت نمی‌کند رعایت شده. ویژگی‌هایی که به خصوص در مورد کباب فیله‌اش صدق می‌کند. البته رستوران معروف نوید با انتقاد‌هایی هم مواجه است. مثل اینکه کمی گران است. باید برای خالی شدن میز یا آماده شدن سفارش معطل شد. یا جای پارک در محدوده‌اش سخت پیدا می‌شود. جدا از این انتقادها برای رفتن به نوید باید زودتر از ساعت ۹:۳۰ شب دست به کار شد. چراکه بعد از آن معمولا غذاهای پرطرفدار تمام شده است. روزهای جمعه هم بهتر است فکر نوید را از سر بیرون کنید.

آدرس رستوران نوید: خیابان سهرودی، خیابان آپادانا (خرمشهر)

رستوران ریحون

رستوران ریحون

نمی‌شود یاد کوبیده، سلطانی، چنجه یا کباب بره افتاد و از رستوران ریحون یادی نکرد. ریحون، رستورانی قدیمی است که به خاطر طاق چهاربخشی، میز و صندلی‌های چوبی و فضای قدیمی‌ای که آدم را به گذشته‌ها می‌برد طرفدار زیاد دارد. وارد زیرزمین رستوران می‌شوید و در تهران ۱۳۹۵ یکدفعه پرت می‌شوید به گذشته‌ها. در ریحون، فضا طوری است که انگار در یک مهمانی خانوادگی شرکت کرده‌اید. پشت میزتان می‌نشینید و بعد از سفارش غذا، برایتان یک بشقاب نان داغ که همان بغل در تنور رستوران پخته شده، با پنیر و ریحون می‌آورند تا حسابی اشتهایتان باز شود.

تا غذایتان هم حاضر شود، می‌توانید سری به آشپزخانه رستوران بزنید و از نزدیک مراحل تهیه کباب و غذاهای دیگر را ببینید. چون اینجا از معدود رستوران‌های تهران است که اجازه ورود مشتری به آشپزخانه را می‌دهند. البته باید این نکته را هم بگوییم که در ریحون، خبری از چلو نیست و رسم نان داغ، کباب داغ در آن حاکم است. کبابی که لای نان داغ و همراه یک پارچ دوغ محلی آورده می‌شود.

آدرس رستوران ریحون: بلوار آفریقا(جردن)، خیابان کاج آبادی

بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به تهران و تهران‌گردی

پیشنهادهای خوب دیگر برای بهترین کباب تهران

کبابی شب‌های تهران

علاوه بر کیفیت خوبش، قیمت هایش بسیار مناسب است.

آدرس: هفت تیر، ابتدای خیابان کریم خان، نرسیده به خیابان خردمند شمالی

رستوران کبابسرای محمد

یکی از بهترین کبابی های تهران که البته از خوبی زیاد بسیار شلوغ است.

آدرس: خیابان دولت، بعد از سه راه نشاط

کبابی بهار

این کبابی هم از جمله کبابی‌های معروف تهران است که کباب‌ها و جوجه کباب‌هایش بسیار لذیذ است و بیشتر سرویسش بیرون بر است.

آدرس: هفت تیر، خیابان بهار شیراز، ابتدای خیابان بهار

کباب و جگرکی گلها

علاوه بر دل و جگر و کوهان، دنده کباب‌های اینجا بسیار خوشمزه است و قیمت‌هایش هم معقول.

آدرس: ابتدای میدان گلها

بیشتر بخوانید: بهترین رستوران‌های لوکس تهران کدامند؟

دسته:رستوران

مطالب مرتبط :

معرفی مدرسه دارلفنون تهران

معرفی مدرسه دارلفنون تهران

2 اردیبهشت 1403
بازار تهران

8 بهمن 1402

۱۶ نظر

 • پاسخ علی ۸ اسفند ۱۳۹۵ از ۱۴:۴۹

  روبروی پارک دانشجو از طرفی که میره راه آهن یه پاساژی هست یه مغازه کوچیک کباب پزی هست نون سنگگ با کباب سرو میکنه اونم بهتون توصیه میکنم طعم کبابش خالص و اصله چیزی اضافی گوشت نمیکنه من خیلی رفتم راضی بودم گذرم بیوفته بازم میرم

 • پاسخ رویا ۲۰ آبان ۱۳۹۶ از ۰۹:۵۸

  چطور دلتون اومد از کبابی تک بناب در سعادت آباد و میدان شیراز اسم نبرید؟

 • پاسخ ایلیا ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ از ۱۵:۱۴

  فقط چلو کبابی شمشیری تو بازار تهران 🙂

 • پاسخ سیامک خسروانی ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ از ۱۱:۰۹

  کبابخانه حاجی نوروز اصیل گلپایگانی خیابان ستارخان بعد از شادمان آدرسش داخل گوگل مپ هم هست برید اونجا معنی کباب از نوع گلپایگانی را متوجه میشید واقعا همونجا گوشت را چرخ میکنه و کباب میزنه تو دهن آب میشه

  • پاسخ هما ۴ آذر ۱۳۹۸ از ۰۹:۵۰

   فکرکنم خودت صاحب کبابی باشی چون من یکبار کبابش رو امتحان کردم اولاً اونجا هیچوقت شلوغ نیست دوماً کبابش مزه و بوی دنبه می داد. رنگ گوشتی که به سیخ بود بیشتر به سمت سفیدی چربی می رفت تا قرمزی گوشت

 • پاسخ Mehrdad ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ از ۱۵:۵۷

  یه کبابی هم هست کوبیده عالی داره ادرسشم
  شهر ری میدان ساعی خیابان اوینی خیابان فدایی روبروی پارک ارامگاه

 • پاسخ Melika ۶ مهر ۱۳۹۷ از ۱۰:۲۳

  فقط مرشد نیاوران،البته شعبه گردنه قوچکشم با اون فضای خاصش دلبری میکنه.قیمتاشم نسبت به کیفیتش مناسبه.
  شعبه نیاوران به دلیل محبوبی زیاد و شلوغیش،باید صبر داشته باشید تا شماره‌تون رو اعلام کنن.
  در کل به شدت پیشنهاد میشه،ازش غافل نشید!

 • پاسخ كريم ۲۰ آذر ۱۳۹۷ از ۱۰:۳۲

  سلام کباب خوب عالی میخواید بخورید دوستان عزیز پیشنهاد میکنم برید کبابی حاج علی گلپایگانی در یوسف آباد روبروی سینما گلریز واقعا تکه مزه گوشته تازه رو حس میکنی عالی و خوشمزه

 • پاسخ ati ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ از ۲۱:۱۶

  فقط کبابی حضرت تو نبرد
  برادران ربیعی
  فوق العاده خوشمزست تو تهران تکه

 • پاسخ حسین ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ از ۰۸:۱۹

  سلام خدا وکیلی کباب فقط کباب حاج علی گلپایگانی یوسف آباد حتما امتحان کنید واقعلا عالیه عجب دوغی میده خدایی

 • پاسخ آرام ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ از ۱۴:۱۳

  واقعا با شما موافق هستم غذای خوبشون که زبان زد مردم هستش اما من از طرز بر خورد مدیر شون هم باید بگم که چقدر ایشون انسان محترمی هستند

 • پاسخ رضا ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ از ۱۴:۱۶

  آره منم رفتم گوشت جلوی مشتری چرخ میکنه

 • پاسخ میلاد ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ از ۱۴:۲۵

  منم رفتم غذاشون واقعا عالی فقط اگه کیفیت غذاشون حفظکنند خیلی خوب میشه مخصوصا ماست محلی ودوغ محلی که به مشتریاشون میدن حرف نداره

 • پاسخ سینا ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ از ۱۸:۵۲

  سلام اره واقعا کباب حاج علی عالیه

  • پاسخ داریوش ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ از ۲۱:۵۱

   کباب حاج علی گلپایگانی از کباب خوده گلپایگان هم بهتره خدایی

 • پاسخ وحید میرزایی ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ از ۲۰:۱۴

  کباب علیشاه دیباجی شمالی/ کیفیت ۱

 • ارسال پاسخ

  نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ

  برای مشاهده نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ کیوآر کد زیر را با موبایل خود اسکن کنید.

  ثبت نام

  با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

  بازگشت

  ثبت نام شما با موفقیت کامل شد