مکان های مناسب پیاده روی در تهران

۱۵ مرداد ۱۳۹۶
مکان های مناسب پیاده روی در تهران

خیلی‌وقت‌ها برای وقت‌گذرانی به دنبال تفریح‌های هیجان‌انگیز و عجیب‌وغریب نیستیم. فقط دلمان می‌خواهد توی یک خیابان قشنگ پیاده‌روی کرده و درخت‌ها و خانه‌ها و آدم‌ها را نگاه کنیم و اگر در مسیرمان بستنی‌فروشی یا کافه خوبی بود شکم‌گردی هم بکنیم. در اینجا نگاهی داریم به مکان‌ های مناسب پیاده روی در تهران:

خیابان سی‌تیر:

خیابان سی تیر

تا چند وقت پیش نمی‌توانستید زندگی شبانه، قدم‌زدن روی زمینی سنگفرش و غذاخوردن در کافه‌های سیار را در تهران تجربه کنید، اما از اواخر سال ۹۵ خیابان سی‌تیر شکل و شمایل دیگری به خودش گرفت. این روزها ون‌های قدیمی و گاری‌هایی که به کافه‌های سیار تبدیل شدند این خیابان را قرق کرده‌اند. از کنار هر کدام از این ون‌ها و گاری‌ها که بگذرید عطر قهوه یا یکی از غذاهای محلی و سنتی مستتان خواهد کرد. از آنجایی که خیابان سی‌تیر پر از موزه‌های مختلف است در گذشته صبح‌ها بیشتر مورد استقبال قرار می‌گرفت، اما این خیابان حالا با وجود این کافه‌های سیار و نوازنده‌های خیابانی شب‌ها حس‌وحال بهتری دارد و به یکی از مکان های مناسب پیاده روی در تهران تبدیل شده است.

از این کافه‌ها و گذر شکم‌گردی که بگذریم، کافه رستوران قدیمی گل‌رضاییه هم در این خیابان قرار دارد و از ساعت ۷ و نیم تا ۱۰ و نیم، صبحانه و از ساعت ۱۳ تا ۱۵ نهار سرو می‌کند. برای رفتن به رستوران گل‌رضاییه در روزهای آخر هفته بهتر است که از قبل میزتان را رزرو کنید.

خیابان میرزای شیرازی:

خیابان میرزای شیرازیمیرزای شیرازی از خیابان‌های ارمنی‌نشین تهران است. به همین‌خاطر بهترین وقت برای پیاده روی در این خیابان شب‌های کریسمس است. در این شب‌ها ویترین فروشگاه‌های میرزای شیرازی با درخت‌های کوچک کریسمس و بابانوئل و المان‌های دیگر سال نوی مسیحی دکور می‌شوند و وسط هوای سرد دی‌ماه حس‌و‌حال گرمی ایجاد می‌کنند، اما این‌ها دلیل نمی‌شود که روزهای دیگر سال میرزا خیابان جذابی نباشد. همیشه می‌توانید به خیابان میرزا بروید و از قدم‌زدن در کوچه‌و‌پس‌کوچه‌هایش لذت ببرید.

بین قدم‌زدن‌هایتان به قنادی طلایی می‌رسید و می‌توانید با شیرینی‌هایی مثل پروک آلبالو یا نان‌خامه‌ای‌های بی‌نظیر این قنادی ارمنی از خودتان پذیرایی کنید. اگر هم وقت ناهار یا شام بود ساندویچی طلایی انتخاب خوبی است. خیابان لارستان و کتابفروشی کوچک اما معروفش هم در دوقدمی خیابان میرزاست و ارزشش را دارد که راهتان را کج کنید و کمی بین کتاب‌ها وقت بگذرانید.

پارک لاله:

پارک لاله

حدود ۵۰ سال از عمر این پارک می‌گذرد و درخت‌های سرسبز و بلندش باعث شده این پارک بیشتر وقت‌ها هوای خنک و دلچسبی داشته باشد. به خصوص که در یکی از زیباترین بلوارهای پایتخت، یعنی بلوار کشاورز هم قرار گرفته. چندوقتی است که پارک لاله فضای خانوادگی و گرم‌تری پیدا کرده و به یکی از مکان های مناسب پیاده روی در تهران تبدیل شده. اگر گذرهایی که زندگی درشان جریان دارد را دوست دارید، بعد از ظهرهای آخر هفته به پارک لاله بروید. وقتی از قدم‌زدن بین دار و درخت‌های توی پارک سیر شدید، از خیابان کناری پارک به سمت امیرآباد شمالی حرکت کنید تا به گذرفرهنگی لاله برسید. در این مسیر دست‌فروش‌ها و نوازنده‌های خیابانی فضای قشنگ‌تری برای این پیاده‌رو می‌سازند. اگر تابستان باشد می‌توانید با  خریدن یک بلال خستگی‌تان را در کنید و اگر زمستان باشد باقالی و گلپر حسابی می‌چسبد. در گذر فرهنگی تهران هم می‌توانید بین غرفه‌های خوداشتغالی بگردید، تن‌پوش‌های ایرانی بخرید و در غرفه‌ چای‌فروشی گذر یک چای آلبالوی خوش‌طعم سفارش دهید.

درباره هیجان انگیزترین پارک های تهران اینجا بخوانید.

دیگر مکان های مناسب پیاده روی در تهران

خیابان ولیعصر که از میدان راه آهن شروع و در تجریش به پایان میرسد. از خیابان مطهری این خیابان طولانی تبدیل به مکان مناسبی برای پیاده روی میشود.

باغ فردوس واقع در خیابان ولیصر نرسیده به تجریش که کافه های زیادی دارد و موزه سینما نیز در آن واقع شده.

کوچه‌پس‌کوچه‌های تجریش که برخی از آنها به دربند و برخی دیگر به موزه دکتر حسابی میرسند. 

 

دسته:جاذبه

مطالب مرتبط :

بهترین کباب تهران

بهترین کباب تهران را کجا بخوریم؟

۱۸ آبان ۱۳۹۵
هتل نزدیک فرودگاه امام

هتل نزدیک فرودگاه امام؛ معرفی دو هتل بین‌المللی این فرودگاه

۱۷ خرداد ۱۳۹۶

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ