۱۰ پیشنهاد برای سفر در زمستان

تاریخ انتشار : 18 دی 1396 - تاریخ بروز رسانی : ۲۲ دی ۱۴۰۰
۱۰ پیشنهاد برای سفر در زمستان

زمستان که می‌آید تا حدود زیادی از آمار سفرها کم می‌شود چون بیشتر مردم عاشق سفر در بهار یا تابستانند که اوضاع جوی مساعد است و همه جا سرسبز است و خرم. اما هستند عده زیادی هم که سرمای هوا نمی‌تواند از پا درشان بیاورد و وقتی قصد سفر می‌کنند آب و هوا برایشان اهمیت چندانی ندارد و به دنبال پیشنهاد سفر در زمستان هستند.

در ایران جاهای زیادی وجود دارد که در فصل سرما تماشایی‌اند و برای سفر در زمستان مناسبند. از جنوب ایران که از سرمای زمستان به کلی در امان است و می‌شود در وسط زمستان روی شن‌های گرم ساحل خلیج فارس راه رفت تا مناطقی که یکدست سفید و دیدنی می‌شوند و برای برف بازی جان میدهند. 

۱- سفر در زمستان به کیش

سفر در زمستان به کیش

دمای هوای کیش از دی تا فرودین یعنی بهترین موقع سفر به این جزیره به طور متوسط ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است. کیش در زمستان و موقعی که بیشتر مناطق ایران در سرما فرو رفته، جایی گرم و مطلوب برای سفر است. ورزش‌های آبی در آن جریان دارد و می‌توان در دریایش آب تنی کرد. عصرها به دیدن غروب جزیره رفت و در زیر درختان جایی مثل پارک مرد ماهیگیر دمی لم داد. برای تفریح می‌توانید به تم پارک آبی اوشن بروید که تعریف‌ها حول و حوش آن زیاد است. با یک اقامت دلچسب در هتل‌های کیش لذت این سفر را دو چندان کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل سفر به کیش

۲- قشم و یک سفر زمستانی

سفر در زمستان به چاهکوه قشم

قشم هم مثل کیش در زمستان مامن امنی است برای آنهایی که می‌خواهند از سرمای هوا به دور باشند. بهترین وقت سفر به قشم، جزیره شگفتی‌ها از اوایل آبان تا فروردین است. در این ماه‌ها به اندازه کافی وقت هست که به همه جاهای دیدنی سرک کشید. تنگه چاهکو، دره ستارگان، جنگل حرا و دره تندیس‌ها از جاهایی است که در سفر به قشم باید حتما ببینید. همچنین اگر در زمستان به قشم سفر کنید شانس خوردن یکی از خوش بوترین و خوشمزه‌ترین میوه‌ها را دارید. گوآوا میوه‌ای است که از آذر تا اسفند می‌توان در بندرعباس که ایستگاه اصلی سفر به قشم است، پیدایش کرد. جنوبی‌ها به گوآوا زیتون می‌گویند. با رزرو اقامتگاه‌های بومگردی قشم به زندگی بومی مردم قشم نزدیک‌تر شوید و گرمای زندگی اصیل جنوبی را از نزدیک لمس کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل سفر قشم و قشم گردی

۳- جزیره هنگام پیشنهاد دیگر سفر زمستانی

سفر در زمستان به جزیره هنگام

در ۵۴ کیلومتری قشم، جزیره هنگام قرار گرفته، جزیره‌ای بکر و تقریبا دست نخورده که زیبایی‌های زیادی دارد، مثل دلفین‌هایش. برای دیدن دلفین‌های هنگام بهترین وقت زمستان است به شرطی که حسابی سحرخیر باشید. از قشم با قایق و لنج خیلی راحت میتوانید به هنگام بروید. دیدن بازارچه‌های محلی روستاییان و ماهیگیری محلی‌ها را از یاد نبرید.

۴- سفر در زمستان به جزیره هرمز

سفر در زمستان به جزیره هرمز

جزیره هرمز به خاک قرمزش رنگش معروف است، خاکی که ترکیب بی‌نظیر و نابی را با آبی دریا به وجود آورده و خودش بهترین سوغات است. در جزیره هرمز دیدن جاهایی مثل دره مجسمه‌ها، جزیره بکر مفنق، دره رنگین کمان و تنگه هرمز را که جایی است بی‌نظیر را نباید از دست داد. جایی که از بالای پرتگاه می‌توان رفت و آمد  کشتی‌ها را که حالا به صورت نقطه‌هایی بسیار کوچک درآمده‌اند دید.

بیشتر بخوانید: چیزهایی که درباره جزیره هرمز نمی‌دانید

۵- چابهار، پیشنهاد دیگر سفر زمستانی

سفر در زمستان به چابهار

چابهار، شهر چهار فصل است و در هر فصلی دیدنی‌ست. یکی از این فصل‌ها هم زمستان است که دمای هوا در حدود ۲۵ درجه است. چابهار را به کوه‌های مینیاتوری و مریخی‌اش و ساحل آن که در شب از درخشش فیتوپلانپتون‌ها برق می‌زند و مهتابی می‌شود، می‌شناسند. همچنین اسکله ماهیگیری چابهار و بازارهای ساحلی‌اش بسیار معروف است. در چابهار دیدن پل افشان و تالاب لیپار را هم از دست ندهید.

۶- چشمه آب گرم گنو، بندرعباس

سفر در زمستان به چشمه آبگرم گنو

چشمه آبگرم گنو در ۳۵ کیلومتری بندرعباس یکی دیگر از مقاصد زمستانی مسافران است که در آب های آن، ماهی آوینیوس گینویس زندگی می کنند که در هیچ جای دیگر جهان وجود ندارند! در این چشمه آبگرم برای خانم ها و آقایان دو استخر جدا در نظر گرفته شده است تا بتوانند از خواص آب‌های گوگردی این چشمه آبگرم استفاده کنند.

۷- سازه‌های آبی شوشتر در سفر زمستانی

سفر در زمستان به سازه های آبی شوشتر

برای مسافرت در زمستان انتخاب‌های دیگری هم هست مثل سازه‌های آبی شوشتر. سازه‌های آبی شوشتر مجموعه‌ای به هم پیوسته از پل‌ها، بندها و آسیاب‌ها، آبشارها و کانال‌ها و تونل‌های عظیم هدایت آب است که در ارتباط با یکدیگر کار می‌کنند و در دوران هخامنشیان تا ساسانیان برای استفاده بیشتر از آب ساخته شده‌اند. در سفرنامه مادام ژان دیولافوآ باستان شناس فرانسوی، از این محوطه به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه صنعتی پیش از انقلاب صنعتی یاد شده.

۸- آبشار آبگرم، مشهد

پیشنهاد سفر در زمستان به آبشار آبگرمخیلی‌ها به قصد زیارت به مشهد سفر می‌کنند. اما این شهر زیارتی جاذبه‌های دیگری هم دارد، مثل آبشار آبگرم که زمستان در کنارش بودن خیلی می‌چسبد. آبشار آبگرم تنها آبشار ایران است که آب گرمی دارد و دمای آن به حدود ۴۰ درجه هم می‌رسد. این آبشار در حدود ۵ کیلومتری جاده مشهد به کلات نادری و در نزدیکی روستای «آبگرم» قرار دارد.

۹- کویر نایبند، طبس

کویر نایبند پیشنهاد سفر در زمستان

یکی از انتخاب ها در پاییز و زمستان برای سفر کویرنوردی است و پیشنهاد ما روستای نایبند. روستای نایبند در فاصله ۲۲۵ کیلومتری طبس و در کنار جاده طبس به راور قرار دارد و یکی از زیباترین روستاهای ایران است. روستای نایبند و نخلستان های زیبایش به فاصله کمی از کویر لوت قرارگرفته است و سرسبزیش ترکیب عجیبی را با رنگ خاکستری یکدست کویر به وجود آورده.

بیشتر بخوانید: بهترین کویرهای ایران برای سفر کدامند؟

۱۰- روستای آهار تهران؛ مناسب سفر در زمستان

روستای آهار پیشنهاد سفر در زمستان

از روستاهای اطراف تهران که برای سفر در زمستان مناسب است، روستای آهار است. در دو طرف این روستا، دو رودخانه پر آب قرار دارد که در پایین روستا به هم وصل می‌شوند. یکی از جذابیت‌های آهار جز طبیعت هزار رنگش آبشاری است به نام آبشار شکر آب. آتشگاه باستانی قصران هم در ارتفاعات روستا که قدمتش به زمان ساسانیان برمی گردد، از دیدنی‌های آهار است‌. برای حرکت به سمت آهار از تهران، باید راهی جاده لشگرک شوید و مسیر این جاده به سمت فشم را در پیش بگیرید. بعد از حاجی‌آباد و اوشان به روستای آهار می‌‌رسید.

بیشتر بخوانید: بهترین پیست اسکی تهران کدام است؟

پیشنهاد شما برای سفر در زمستان چیست؟ به خوانندگان بلاگ اسنپ تریپ پیشنهادات سفر زمستانی خود را معرفی کنید.

دسته:ایرانگردی

مطالب مرتبط :

معرفی مدرسه دارلفنون تهران

معرفی مدرسه دارلفنون تهران

2 اردیبهشت 1403
تفریحگاه طرقبه

چالیدره کجاست؟ امکانات رفاهی و تفریحی چالیدره

23 اسفند 1402

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ

نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ

برای مشاهده نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ کیوآر کد زیر را با موبایل خود اسکن کنید.

ثبت نام

با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

بازگشت

ثبت نام شما با موفقیت کامل شد