بهترین سوغات تهران چیست و از کجا بخریم؟

۳ مهر ۱۳۹۶
بهترین سوغات تهران

شاید فکر کنید که تهران سوغات زیادی ندارد که تا حدودی هم حق دارید، چون بیشتر صنایع دستی‌ای که در تهران وجود دارد را میتوان در شهرهای دیگر که خودشان تولیدکننده‌اند، پیدا کرد. برای همین هم هست که وقتی حرف از سوغات تهران به میان می‌آید تنها چیزی که به ذهن متبادر می‌شود لباس و کیف و کفش است، چون تهران شهر پاساژهای رنگارنگ است و دیگر در کمتر خیابانی است که یک مرکز خرید سربرنیاورده باشد.  البته برخی دیگر مثل ما نیز نظر دیگری دارند و معتقدند سوغات تهران تنها به لباس ختم نمی‌شود و هرچند انتخاب‌ در زمینه سوغات چندان زیاد نیست، ولی کم هم نیست. با اسنپ تریپ همراه باشید:

بهترین سوغات تهران را از کجا بخریم؟

بازار تجریش تهران

از خرید لباس و مراکز خرید مهم شهر مثل ارگ تجریش، پالادیوم در زعفرانیه، مراکز خرید ونک و شهرک غرب و بازار تهران و فردوسی که بگذریم انتخاب‌های دیگری هم پیش رویمان است. معروف است که چنانچه به بازار تهران بروید، غم دست خالی رفتن به خانه کسی دیگر به کلی فراموش تان می‌شود، چون در بازار تهران انتخاب‌ها بی‌شمار است. از ادویه های خوش عطر و رنگ و خشکبار گرفته تا پارچه‌های رنگارنگ و ظرف و ظروف را میتوان از بازار تهران خرید. بازار تهران در خیابان پانزده خرداد-سبزه میدان واقع شده.

انتخاب دیگر رفتن به پاساژ پروانه در چهارراه استانبول تهران است. اگر جمعه‌ها به این پاساژ بروید معمولا دست خالی از آن بیرون نمی آیید. در پاساژ پروانه یا جمعه بازار تهران، سوغات شهرهای دیگر مثل گلیم‌های خوش نقش و نگار، گیوه، لباس‌هاس سنتی و شال‌های ترکمن و انواع و اقسام ظرف و ظروف و عتیقه جات را هم میتوانید با قیمت‌های بسیار مناسب بخرید.

از دیگر جاهایی که میتواند در خرید سوغات کمکتان کند بازار تجریش است. در بازار تجریش که بوی خوش میوه‌های تازه و خوش رنگ و لعاب و ترشی‌های خانگی فضایش را پر کرده انتخاب‌های متفاوتی میتوانید داشته باشید. در فصل توت و شاه توت که معمولا اوایل تابستان است، میتوانید توت های فرداعلای باغ‌های تهران را بخرید. سیب خوش بو و خوشمزه دماوند انتخاب دیگری است که برای سوغات بردن دارید. جاذبه‌های بازار تجریش انقدر هست که وسوسه خرید چیزی را به جانتان بیاندازد، مثل انواع و اقسام سبزی های کوهی.

برای خرید سوغات از تهران انتخاب‌های دیگری هم هست، مثل خرید صنایع دستی از خیابان استاد نجات الهی یا ویلای تهران. سرتاسر این خیابان پر است از مغازه‌های صنایع دستی‌ای مثل انواع بلور و شیشه، ملیله‌کاری، ظروف نقره و سفال که قشنگی‌ بعضی از آنها آدم را به صرافت خریدش می‌اندازد.

برای آشنایی با بهترین شیرینی‌فروشی‌های تهران این صفحه را ببینید: بهترین قنادی های تهران کجاست؟

بوی خوش قهوه در پیاده‌رو

قهوه فروشی تهران

از دیگر سوغات تهران قهوه است. قهوه فروشی‌های تهران که بوی خوششان در خیابان‌ها و پیاده روهای بعضی از مناطق میپیچد، از بهترین سوغاتی است که برای عزیزی که در شهری دیگر است میتوان به سوغات برد.، مخصوصا اگر آن عزیز به قهوه هم علاقه‌مند باشد. حالا قهوه خوب را از کجای تهران میتوان خرید. چند انتخاب دارید:

در ضلع شمالی میدان هفتم تیر و اول خیابان مفتح شمالی مغازه‌ای قدیمی است که قهوه ادنا نام دارد و سالهاست قهوه میفروشد. ویترین کوچک و شلوغ این مغازه پر از بسته های کوچک و بزرگ قهوه، کاکائو و چای است.

قهوه ست نرسیده به میدان فردوسی سر خیابان استاد نجات اللهی قرار دارد. ویترین مغازه پر از دانه های قهوهای آسیاب نشده است.

چهارراه استانبول که زمانی اولین مرکز فروش قهوه در تهران بود. مغازه های قهوه فروشی زیادی در این چهارراه که تقاطع خیابان فردوسی و جمهوری است شکل گرفتند و به مرور زمان یکی یکی بسته شدند و از میان آنها معروفترینشان یعنی قهوه ریو باقی ماند. این قهوه فروشی را از بوی خوش قهوه‌ای که آن محدوده را پرکرده میتوان تشخیص داد.

سوغاتی‌های ترش و شیرین

دربند تهران

سوهان تنها مختص قم نیست و از حرم حضرت عبدالعظیم واقع در شهرری هم میتوان سوهان های اصیل و باکیفیتی خرید.

از شهریار که آب و هوایش برای به بار نشستن درختان میوه مناسب است، کشمش و از دربند تهران نیز آلوچه و لواشک های ترش و ملسی میتوان به سوغات برد که حتی فکر کردن به آن هم دهان آدم را آب می‌اندازد.

دسته:سوغات

مطالب مرتبط :

یک روز در بازار تهران

۱۱ مهر ۱۳۹۷
هتل-ارزان-قیمت-در-تهران

اگر دنبال هتل ارزان قیمت در تهران هستید، این پست را بخوانید

۹ آبان ۱۳۹۶

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ