لویزان تهران؛ تماشای پایتخت از بالا

۱۱ آذر ۱۳۹۷
لویزان

در تهران جاهایی هست که می‌توان چند دقیقه‌ای از شهر و دود و دمش دور شد و در آنها آرام گرفت، جاهایی که از جاده پرپیچ و خمی می‌گذری و آن بالا که برسی شهر با چراغ‌های روشن خانه‌ها و خیابان‌هایش کمی دورتر ایستاده، جایی که اسمش لویزان است؛ ساکت و آرام و سرسبز.

پارک جنگلی لویزان کجاست؟

پارک جنگلی لویزان

قدیم‌ها لویزان چندان خوش نام نبود و اگر صفحه حوادث را باز می‌کردی یک سر خبر در بیشتر مواقع به لویزان می‌رسید، اما این روزها این پارک جنگلی به کمک گشت‌هایی که در آن برقرار است امن شده و کسی حوصله دردسر ندارد.

لویزان تهران در بزرگراه امام علی(ع) قرار گرفته، بعد از خروجی بزرگراه شهید زین الدین و خروجی شیان. اما دسترسی به آن فقط  با ماشین شخصی ممکن نیست. می‌شود با مترو رفت و در ایستگاه‌های نوبنیاد یا حسین آباد از قطار پیاده شد و با یک تاکسی به لویزان رسید.

این پارک جنگلی که بزرگترین پارک جنگلی شمال شرق تهران است، در سال ۱۳۴۰ افتتاح شده، چند سالی رفت و آمد در آن چندان متداول نبوده و حالا دو سه سالی‌ست که دوباره به عنوان یکی از محل‌های تفریح و گذراندن اوقات فراغت خانواده‌ها بر سر زبان‌ها افتاده.

طبیعت بهاری لویزان تهران

در اصلی پارک جنگلی لویزان در سمت بزرگراه هنگام در قسمت ابتدایی بزرگراه شهید همت و پایین اتوبان بابایی قرار دارد و بعد از طی مسیری پر پیچ و تاب و باریک که اطرافش را درخت‌های سر به فلک کشیده پوشانده‌اند به ورودی اصلی پارک می‌رسیم.

این پارک جنگلی که جزو زیباترین پارک های جنگلی تهران است، خیلی‌ها را یاد جاده‌های پرپیچ و خم شمال می‌اندازد. دو طرف مسیر را درخت‌های کاج و سرو و اقاقیا در برگرفته و همینکه شیشه ماشین را پایین بکشیم باد خنکی به سرمان می‌خورد و سرخوش‌مان می‌کند. می‌توان هراز چندی کنار زد از ماشین پیاده شد و هوایی تازه کرد.

لویزان تهران

در لویزان آلاچیق هم برای برپا کردن بساط پیک‌نیک هست و کمی بالاتر که برویم سفره‌خانه و بوفه و کافی‌شاپ هم هست، اگرچه کسی که اینجا می‌آید خودش خودکفاست و همه چیز از چای و خوراکی و بساط کباب را با خودش آورده.

باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان تهران که یکی از مکان های تفریحی تهران مناسب کودکان هم هست در بزرگراه شهید بابایی شرق، بعد از خروجی هنگام، لاین کندرو شهرک امید، خیابان کوهستان واقع شده.

عکسها: آژانس عکس تهران

دسته:جاذبه

مطالب مرتبط :

بهترین هتل‌های تهران

بهترین هتل‌های تهران از نظر کاربران اسنپ‌تریپ

۱۳ خرداد ۱۳۹۹
بهترین مراکز خرید تهران و معروف‌ترین راسته‌های شهر، کدامند؟

بهترین مراکز خرید تهران و معروف‌ترین راسته‌های شهر، کدامند؟

۳۱ تیر ۱۳۹۸

۱ نظر

 • پاسخ لیلا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ از ۰۵:۰۲

  باغ پرندگانش عالیه…

 • ارسال پاسخ

  کد امنیتی *

  نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ

  برای مشاهده نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ کیوآر کد زیر را با موبایل خود اسکن کنید.

  ثبت نام

  با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

  بازگشت

  ثبت نام شما با موفقیت کامل شد