پنج توصیه برای سفر با کودکان

تاریخ انتشار : 11 مهر 1395 - تاریخ بروز رسانی : ۱ آذر ۱۴۰۰

خیلی‌ها فکر می‌کنند داشتن بچه‌ی کوچک باعث می‌شود مثل قبل نتوانند سفر کنند. و ماندن در خانه را به مسافرتی که در آن بچه مدام گریه می‌کند و باعث ناراحتی خود و بقیه می‌شود، ترجیح می‌دهند. با رعایت بعضی نکات، سفر با کودکان در هر سنی که باشند می‌تواند آن‌ها را به بهترین همسفران ما شوند.

۱- برنامه‌ریزی

یک برنامه دقیق بریزید و هیچ ساعتی از سفر را به “هرچه پیش آید خوش آید” واگذار نکنید. اگر با وسیله‌ای غیر از وسیله‌ی شخصی سفر می‌روید حداقل از یک هفته قبل بلیت تهیه کنید و اگر قصد اقامت در هتل و مهمانسرا را دارید محل اقامت خود را رزرو قطعی کنید. تا جایی که امکان دارد قبل سفر رستوران‌های شهر مقصد را که مناسب کودکان است شناسایی و فهرستی روزانه از جاهایی که قرار است در طول سفر به آنها سر بزنید تهیه کنید. توجه داشته باشید که کودکان فقط به پارک و باغ وحش علاقه ندارند و از دیدن موزه و جاهای مختلف شهر هم به همان اندازه هیجان‌زده خواهند شد.

۲- نکات در طول پرواز

اگر با نوزاد شیرخوار مسافرت می‌کنید و برای سفر، هواپیما را در نظر گرفته‌اید برای جلوگیری از گوش‌درد او در هنگام پرواز، موقع بلند شدن یا فرود هواپیما به او شیر بدهید. و در طول پرواز در دهان او پستانک بگذارید. مکیدن باعث جلوگیری از گرفتن گوش می‌شود. اگر راهی طولانی تا مقصد در پیش دارید خوراکی‌های مورد علاقه کودک، چند وسیله بازی بخصوص وسایل نقاشی، تبلت و هدفن برای فیلم دیدن و چندنوع بازی آرام که به وسیله‌ی خاصی نیاز ندارد آماده کنید. تا کودک سرگرم باشد و دچار کلافگی نشود. برای کودک بالای دوسال حتماً صندلی جدا در هواپیما بگیرید تا هم شما و هم او سفر راحتی داشته باشید.

baby travel 2-e

بیشتر بخوانید: ۸ خوراکی سالم برای کودکان در هواپیما

۳- وسایل لازم

لازم نیست همه‌ی وسایلی را که کودک در طول سفر به آنها نیاز پیدا می‌کند با خود حمل کنید. خیلی از وسایل مورد نیاز کودک در مقصد هم به راحتی پیدا می‌شود و اگر وسیله‌ای هست که در راه بهشان نیاز ندارید آنها را در فهرست وسایلی بگنجانید که قرار است در شهر مقصد تهیه کنید. همچنین مطمئن شوید محل اقامت شما امکانات لازم برای شست‌وشو دارد، اینطوری لباس کمتری هم حمل خواهید کرد. اگر کودکان دوست دارند وسایل شخصی را در کوله خود حمل کند، نگذارید به تنهایی کوله را ببندند، چون ممکن است آنقدر سنگینش کنند که از پس جابجا کردنش برنیایند یا خیلی زود خسته شوند. سعی کنید با مشارکت کودک، خودتان کوله او را ببندید.

۴- داروها

داروهای مورد نیاز و جعبه کمک‌های اولیه را فراموش نکنید. اینطور به نظر می‌رسد که کودکان در سفر کم خواب می‌شوند و غذای کمتری می‌خورند. و ترس بیمار شدن آنها وجود دارد. با داروها و وسایل مورد نیاز از قبیل تب سنج، قطره‌های مختلف دارویی و وسایلی برای پایین آوردن تب می‌توانید تا حدی از نگرانی‌های خود بکاهید.

۵- در طول سفر

کودکان این طرف و آن طرف رفتن با وسیله نقلیه عمومی بخصوص مترو و ترن و تراموا را دوست دارند. بنابراین لازم نیست برای هر جابجایی متحمل هزینه زیادی شوید. به بچه‌های بزرگتر هم مسئولیت‌هایی بدهید تا هم احساس اهمیت کنند و هم باری از دوش شما برداشته شود.

با رعایت کردن این نکات و تجربه‌ای که خودمان در طول سفر کسب می‌کنیم متوجه خواهیم شد که سفر با کودک اصلاً کار سختی نیست که آن را تا زمان بزرگ شدن او به تعویق بیندازیم. سفر چیزهای زیادی را به کودکان خواهد آموخت.

بیشتر بخوانید: شرایط خرید بلیط هواپیما برای کودکان چگونه است؟

دسته:مهارتهای سفر

مطالب مرتبط :

واحد پول کشورهای مختلف و ارزش آن‌ها

واحد پول کشورهای مختلف و ارزش آن‌ها

13 آبان 1402
چگونه خرید سیم کارت در گرجستان را انجام دهیم؟

چگونه خرید سیم کارت در گرجستان را انجام دهیم؟

2 آبان 1402

نظری ثبت نشده

ارسال پاسخ

نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ

برای مشاهده نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ کیوآر کد زیر را با موبایل خود اسکن کنید.

ثبت نام

با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

بازگشت

ثبت نام شما با موفقیت کامل شد