۴ ساحل تفریحی کیش که نباید از دست بدهید

تاریخ انتشار : 5 مهر 1395 - تاریخ بروز رسانی : ۴ دی ۱۴۰۰
ساحل تفریحی کیش

کیش سرزمین غروب‌های دل انگیز و ساحل‌های مرجانی است و کیش بروها می‌گویند محال است آدم کیش برود و حوصله‌اش سر برود. در کیش می‌توانی کلی پاساژگردی کنی و وقتی خسته شدی خودت را به ساحل کیش و دریای شفافش بسپاری. می‌توانی به دیدن دلفین‌ها و لاک‌پشت‌هایش بروی. و از دیدن آنها که فارغ شدی در ساحل بی‌انتهایش دوچرخه سواری کنی. یا با کشتی بروی وسط آب و نفهمی که زمان چه طور می‌گذرد. کیش جزیره جاذبه‌ها هم هست. و هرجایش را که نگاه کنید چیزهای زیادی برای عرضه به مهمانانش دارد. و اگر کیش بروی و بدون دیدن هرکدام از آنها ترکش کنی خیالت را راحت کنیم سفرت را بیهوده گذراندی. یکی از جاذبه‌های دیدنی کیش پارک‌های ساحلی است که هم می‌شود در آنها ماهیگیری کرد، هم به ورزش‌های آبی پرداخت و هم آلبوم‌های عکس را از زیبایی‌های دلفریبش پر کرد. با اسنپ تریپ و ۴ ساحل تفریحی کیش همراه باشید.

پارک ساحلی میرمهنا؛ بزرگ‌ترین پارک تفریحی جزیره

پارک میرمهنا

بزرگ‌ترین پارک تفریحی جزیره، پارک تفریحی میرمهناست که در بلوار دریا قرار گرفته. یعنی یکی از بلوارهای اصلی کیش که بیشتر رستوران‌ها، مراکز خرید و هتلهای کیش هم در آن واقع شده و بلوار نسبتا شلوغی است. پارک ساحلی میرمهنا نزدیک محله عرب‌ها و بومیان جزیره است و بدین ترتیب زندگی ساده بومیان جزیره را هم می‌شود به دور از آن همه هیاهو و زرق و برق جزیره دید. این پارک را که از مسجد خاتم‌النبیا تا میدان جاسک کشیده شده به غروب‌های دلنشینش می‌شناسند. وجود اسکله ماهی‌گیری که در ساعت‌های خاصی از روز می‌شود در آن ماهی گرفت و تماشای لاک‌پشت‌هایی که در ساحل پارک میرمهنا آزادانه برای خود اینطرف و آنطرف می‌روند و پیاده روی در پارک و اسکله، زیبایی‌های پارک میرمهنا را دوچندان کرده است.

به علاوه که می‌شود در بازار ماهی‌اش، ماهی‌های تازه صیدشده را که بالاوپایین می‌پرند دید، خرید خوبی هم کرد. و همانجا و در زیر یکی از آلاچیق‌ها کباب کرد و بر بدن زد. پارک، اسکله تفریحی هم دارد که در طولش چهار ایستگاه برای سوار شدن قایق و چهار محل برای تماشای دریا درنظرگرفته شده. که نورپردازی زیباییش را بیشتر کرده. بعضی شب‌ها، دراسکله یا رستوران‌های اطرافش موزیک زنده نیز برقرار است. هرچند این فقط مختص اینجا نیست و موزیک زنده را تقریبا در همه جزیره می‌شود پیدا کرد.

دیدنی‌ها و تفریح‌های اطراف پارک ساحلی میرمهنا کم نیستند. در نزدیکی میرمهنا، شهر زیرزمینی و شگفت‌انگیز کاریز قرار گرفته و بولینگ و مجموعه ورزشی مریم هم همان اطراف است. در اینجا هم مثل بقیه جزیره، خرید یکی از تفریحات ثابت است. بازار پارس خلیج، بازار صفین، بازار زیتون و بازار ونوس فاصله چندانی با پارک ساحلی ندارند. و رستوران توتی فروتی و میرمهنا با منوهای متنوعشان هم در نزدیکی پارکند و بین مسافران کیش طرفدار زیاد دارند.

پارک ساحلی سیمرغ؛ پارکی با تفریحات متنوع

پارک سیمرغ

در محدوده بین جاده جهان و جاده دوچرخه‌سواری کیش یعنی در ضلع جنوب شرقی جزیره و در امتداد ساحل، پارک ساحلی سیمرغ قرار گرفته. جایی که کمربند دوچرخه‌سواری کیش است و تا چشم کار می‌کند آبی دریاست. با رفتن به پارک سیمرغ می‌شود با یک تیر دو نشان زد. خود پارک پر از جذابیت است و کسی تا حالا نشده برود و ناراضی برگردد. به خصوص اگر با خانواده‌تان به کیش رفته باشید. فضای بزرگی برای بازی بچه‌ها در پارک درنظر گرفته شده و گذشته از آن زمین بدمینتون، پینگ پنگ، پیست اسکیت و مسیر پیاده‌روی هم دارد و از اینها مهم‌تر، اولین و بزرگترین پارک دلفین ایران در مجاورتش قرار گرفته.

در مجموعه دلفین این پارک که به آن دلفیناریوم می‌گویند، گونه‌های مختلفی از پستانداران دریایى مثل دلفین، شیر دریایى، گربه دریایى شمالى، گراز دریایى و پنگوئن که هر کدام حرکات نمایشی خاص خود را انجام می‌دهند، نگهداری می‌شود. و شنیدن اسم پنگوئن خود کافی‌ست که سر از پانشناسیم. و فرصت دیدنش را شاید برای یکبار در زندگی از دست ندهیم.

بیشتر بخوانید: از آکواریوم کیش چه می‌دانید؟

از این گذشته، فضای سبز پارک دلفین پر از نخل، بنجامین، درخت انجیرمعابد، کاکتوس و اوکالیپتوس است که در اینجا گردهم آمده‌اند. بعد از دیدن بازیگوشی دلفین‌ها و پیاده‌روی در فضای سبز هم می‌شود به دیدار باغ پرندگان رفت. جایی که پرندگانی از آمریکای جنوبی تا استرالیا و شرق آسیا تا آفریقا یکجا جمع شده‌اند. در همجواری پارک ساحلی سیمرغ، هتل مارینا پارک که یکی از هتل‌های پنج ستاره کیش است واقع شده. برای صرف غذا هم می‌شود رستوران جمیل در انتهای جاده جهان و غذاهای دریایی‌اش را انتخاب کرد.

پارک ساحلی مرد ماهیگیر؛ نمادی از جزیره کیش

پارک مرد ماهیگیر

نمادهای کیش کم نیستند و جدا از کشتی یونانی، دلفین‌ها و لاک‌پشت‌ها و سواحل مرجانی، پارک ساحلی مرد ماهیگیر با مجسمه ۱۲ متری از مردی که تورش را به سمت دریا گرفته است، دیدنی‌های کیش را دوچندان می‌کند. برای رفتن به پارک ساحلی مرد ماهیگیر باید به کرانه شرقی جزیره بروید. اینجا، جایی است که هرکس از گشت و گذار در جزیره خسته می‌شود به آن می‌آید تا در زیر درختان تنومندش آرام بگیرد. مجسمه مرد ماهیگیر ۱۲ متر ارتفاع دارد. و بعد از مجسمه صیاد مروارید بندرعباس، در جایگاه دوم بزرگترین مجسمه های فیگوراتیو ایران قرار گرفته. در مدت زمان سه ماه توسط چهار هنرمند در مشهد و در سه کارگاه ساخته شده است. مجسمه‌ای که ابهت و بزرگی‌اش چشم را خیره می‌کند.

وجود دو آبنما و گیاهان بومی جزیره مثل هور ایرانی، کنار، لور، گز، کرت، بمبرلاری، نخل خرما زیبایی‌های پارک را نمودارتر می‌کند. ساحل پارک مرد ماهیگیر یکی از جاهای جزیره است که خیلی‌ها برای درست کردن مجسمه‌های شنی انتخابش می‌کنند. در طول ساحل راه می‌روید و مردم با جدیت تمام، شن‌های ساحل را به شکل‌های مختلف درمی‌آوردند و چی از این بهتر. به علاوه اینکه همین که غروب می‌شود با نورپردازی پارک، همه چیز دلفریب‌تر می‌شود.

پارک ساحلی مرجان؛ دیدنی‌ترین ساحل تفریحی کیش

ساحل مرجانی

آبی پایان ناپذیردریا، خورشید درخشان و سواحل مرجانی که تمامی ندارد، تصویرهای ماندگار جزیره کیش است. و یکی از جاهایی که این تصویر پررنگ می‌شود و اوج می‌گیرد، پارک ساحلی مرجان است. سری به بازار مرجان می‌زنید، در آنجا خریدتان را می‌کنید و بعد راهی پارک مرجان می‌شوید. جایی که تماشای طلوع و غروب آفتاب از آن دیدنی‌تر است. تا دلتان بخواهد آلاچیق دارد و پیست دوچرخه‌سواری کیش هم از آن می‌گذرد و گذشته از این‌ها تفریح‌های آبی هم در آن برقرار است. از جت اسکی گرفته تا غواصی.

ساحل صخره‌ای مرجان هم مثل سواحل دیگر جزیره پر از ماهی و آبزیان جزیره کیش است و جان می‌دهد برای تماشای صدف و حلزون، شقایق‌ها و عروس‌های دریایی، فقط باید مواظب خزه‌ها و مرجان‌ها بود.  اطراف پارک هم پر است از چایخانه، رستوران و بوفه. که به گفته مسافران کیش، غذاهای رستوران حافظیه و فودلند از بقیه‌اش دلچسب‌تر است. هتل‌های کیش از جمله هتل داریوش، هتل پارمیس و هتل ارم نیز در نزدیکی این پارک ساحلی قرار گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید: اسکله تفریحی کیش را بیشتر بشناسید

دسته:جاذبه

مطالب مرتبط :

فاصله تهران تا کیش

فاصله تهران تا کیش چه مدت طول خواهد کشید؟

2 بهمن 1402
چرا تور کیش اسنپ تریپ را بخریم؟

چرا تور کیش اسنپ تریپ را بخریم؟

22 شهریور 1402

۴ نظر

 • پاسخ تابلو فرش چهره ۲ بهمن ۱۳۹۸ از ۰۵:۵۸

  سلام. از سایت خوبتون تشکر میکنم . همیشه موفق باشید

 • پاسخ soleymancarpet ۲ بهمن ۱۳۹۸ از ۱۱:۰۳

  عالی بود مرسی

 • پاسخ Reza ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ از ۱۵:۲۸

  سلام ممنون ازوبسایت خوبتون.من ساحل هایی رو که معرفی کردید دیدن کردم همگی عالی بودن

 • پاسخ gelimfarsh ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ از ۱۲:۰۱

  مرسی عالی بود

 • ارسال پاسخ

  نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ

  برای مشاهده نسخه وب اپلیکیشن اسنپ‌تریپ کیوآر کد زیر را با موبایل خود اسکن کنید.

  ثبت نام

  با ثبت نام در اسنپ تریپ! علاوه بر استفاده از خدمات گوناگون، از پیشنهادات ویژه اعضا مطلع خواهید شد.

  بازگشت

  ثبت نام شما با موفقیت کامل شد